Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mizantróp vagy?

Mizantróp vagy?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban kiderítheted.


[link]


Én az vagyok mert minden egyes pont illik rám.


A legjobban:

- egy-egy felállásban általában jól kijövök bárkivel de csoportban mindig konfliktusba kerülök a csordaszellem miatt meg mert nem követem a normákat

- a barátaim, ismerőseim mindig az utolsó pillanatban mondják le a megbeszélt találkozókat

- az emberek önzőek és nem érdemes velük egyáltalán beszélni. A kapcsolatokat csak azért építik ki mert ez ösztönileg diktált az őskorban ugyanis a túlélés záloga volt. Igazából mindenki utálja a másikat csak megjátsszák, hogy nem.

- Munkahelyi csapatmunka. A leghátráltatóbb ami létezhet. Egyedül 10-szer annyi munkát el tudok végezni mint csapatban. Tehát felesleges és ez is az ősi ösztönhöz kötődik csupán miszerint a csapat a túlélés záloga.


2023. máj. 13. 11:53
 1/4 anonim válasza:
40%
Szupi
2023. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

"konfliktusba kerülök a csordaszellem miatt meg mert nem követem a normákat"


Ahány ember, annyi normarendszer. Főleg manapság. Mondjuk régen is falun, mindegyik asszony megmondta, hogy márpedig így kell töltöttkáposztát főzni, nem úgy.


Igazándiból csoportban kb. az van, hogy vannak emberek, akik a saját normarendszerüket akarják másokra eröltetni, ilyen olyan agresszív vagy manipulatív módszerekkel. Miért is akarnád azt követni?


"az emberek önzőek"


Igen, de ennek vannak szintjei. Pl. nem mindegy, hogy annak örülök, hogy kirabollak, vagy annak, hogy önfeláldozás nélkül tudok neked segíteni valamiben.


"Igazából mindenki utálja a másikat csak megjátsszák, hogy nem."


Ez sokszor így van, sokszor meg se játszák, de van olyan is, hogy tényleg kedvelik egymást. Persze semmi sem örök.


"Egyedül 10-szer annyi munkát el tudok végezni mint csapatban."


Konstruktív munkánál nagyon gyakori. Nem tartom én sem jónak ezt a túlzott csapatmunka eröltetést. Amikor megakad vmelyik csapattag valamivel, akkor lenne fontos a segítség, nem mindig ezt az egymás lábán lépkedést eröltetni.


Biztos, hogy mizantróp vagy, vagy csak eleged van az eddigi szerveződésekből?

2023. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Utállak hagyjál
2023. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ember ennél bonyolultabb. Legalább is én. Akkor ti vagytok a nem-emberek?


Désolé!

2023. jún. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!