Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kedves nőtársaim! Nektek is...

Kedves nőtársaim! Nektek is van előzékeny/udvarias férfi ismerősötök? Vagy több is van?Mennyire gyakori nálatok, hogy udvariasságot tapasztaltok a másik nem részéről?

Figyelt kérdés

Nemrégiben voltam egy állófogadáson egy osztálytársféle fiúval (+tanár volt velünk).

Mikor egy tányért el akartam magamnak emelni, (önkiszolgálás volt), ő utolsó pillanatban megelőzött és odaadta nekem, majd magának is vett egyet. Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de én annyira tudok örülni az ilyen apróságoknak. Jólesik a szívemnek. Vagy pl. buszra felszálláskor előreengednek időnként és hasonlók. :) Kíváncsi vagyok a történeteitekre, amelyekre szívesen emlékeztek vissza. :)


(24N)



2023. máj. 14. 22:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
69%

Buszon előre engednek? Ez nem Pest lesz akkor.


Nekem tetszik, ha a párom előzékeny velem. Ezt imádom, elolvadok tőle. De mikor random pasik fontoskodnak, azt nem tudom, hova tenni. Az előreengedés pont olyan, ami számomra sokszor logikátlan.


Egyszer voltam egy tanfolyamon, ültünk egy asztalnál körben. Semmi fogyatékossággal nem élek, nem voltam beteg, se fáradt. Mikor mind felálltunk, odaugrott egy faszi, szorosan átfogta a derekamat és felhúzott, mintha béna lennék. Ez... nekem a többi modoroskodásnak is ennyi értelme van. Ha szatyrokkal megyek, tartsa meg az ajtót bárki, ne csak az, akinek pénisze van, én is segítek azoknak, akiken normális emberként fel tudom mérni, hogy jó lenne a segítség. De az ilyen ok nélküli, bizalmaskodó pattogás nagyon kiábrándító.

2023. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
48%

10: Neked nagyon igazad van. A fizettségnek “elvár” “megköszönés” minden nyalit megér… -.-

Megyek is beváltom azt a halom köszit (amit nem kaptam meg) egy gombóc fagyira. A kedvességel (ami szerinted meg nyalizás) kitörlöm azt a bizonyos testrészem… Tudom, ez most nem volt kedves, se nem nyalizás, szóval jogosan vagy felháborodott. Ha már megölitek az udvariasságot, és a kedvességet… /egy random arc/

2023. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Nem felháborító, amit mondasz, normális. Az, hogy valaki azt hiszi, ad valamit azzal, hogy úgy dönt, előre enged, az inkább tartsa meg magának.
2023. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
30%
13: Na neked nem kezdem el magyarázni. Úgy sem érted. Ezennek felszáltam előtted a buszra rád sem nézve. Mint egy mai modern érzéketlen, szemellenzős ember. Gondolom (nagy)városban élsz. Talán ezért is vagy már teljesen érzéketlen, immunis egy kis-a legkisebb figyelmességre. Nem baj. Én is már elnézem neked. Igazad van. Te nem vagy előrébb vele..
2023. máj. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
55%

Ha Pesten modoroskodsz, eltaposnak. Semmit nem nyerek, ha 3 mp-el előbb szállok le-fel a buszra.


Szerintem amúgy teljesen neveletlen dolog magad elé terelgetni azt, akinek a seggét akarod nézni. Ha utcán megyek, akkor is belassítok, menjen előttem a veszély, ne ott, ahol nem látom.


Ne feledd, ezeket a szabályokat emberek hozták minden logika nélkül.

2023. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
30%
15: Nem az a lényeg, hogy nyerj három másodpercet. Ez egy gesztus, nem pedig modoroskodás. Adtam, kaptál valamit, amit nekem sem lett volna muszáj adnom, és természetesen neked sem kötelező elfogadnod. Nem veszély vagyok, én nem a segged bámulása miatt engednélek magam elé. Veled szemben jobb, ha csak szó nélkül elhaladok melletted. Veled így tudok kedves lenni. Kérlek ne bámuld a fenekem. (vicc) Hány éves vagy hogy így gondolkodsz? Nem a korod számít, csak érdekel.
2023. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
72%

"Adtam, kaptál valamit, amit nekem sem lett volna muszáj adnom"


Pont ez a baj, hogy te úgy gondolsz erre, mint valamire, amit adsz. Nem kapok ezzel semmit.


Mikor segítek a néninek a csomagot felemelni a villamosra, vagy a kismamának megemelni a babakocsit, nem gondolok arra úgy, hogy adtam valamit, vagy hogy a másik kapot. Komolyan, egy alap emberi dologra úgy gondolni, hogy a másik azt kapja tőled, undorító.

2023. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
17: Értem amit mondasz. Nem értek veled egyet. Másként gondoljuk. Ha megkérnél hogy segítsek neked… Úgy sem tartanád alap értékelendő dolognak? Azt hiszem a te esetedben ez a nulladik lépés aminek meg kellene előzni nálad az “udvariasságot”, és a segítő készséget. Úgy sem működne nálad a kedvesség, figelmesség? Azt gindolom hogy nálad a semmi csak így válna valamivé ha te kéred, esetleg rászorulsz. Az én szememben ez a kettő hasonló dolog lenne, mármint az én oldalamról “adni”. Annyi különbséggel rád vetítve, hogy kérned sem kell. Magamtól próbálom meglátni, hogy esetleg “segítségre szorulsz”. Kinyitne egy nő előtt az ajtót, ha egyszerre érünk oda, és magam elé engedni. Számomra nem kerül semmibe. De jól esik ha egy pillanatra a szemembe néz érte, esetleg megköszöni. Ha csak áttrappol az ajtón azzal a fennhanggal, hogy “kössz szolga” az rosszul tud esni. Az is adásnak számít, ha ezt csinálja. Ha nem adás lenne, nem esne rosszul… Nem kell velem egyet értened. Beszélgetnünk sem kell a továbbiakban. De pl számomrs ez is egy adás hogy válaszolsz. És én is hogy válaszolok. Neked ez gondolom alap. Lehet hogy ugyan arról beszélünk, csak más szót használunk rá. Akár csak a “viszonzás” részére. Talán annyira mégsem beszélünk el egymás mellett. Legalább is remélem.
2023. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"De jól esik ha egy pillanatra a szemembe néz érte, esetleg megköszöni"


De pont ez a bajom vele. Hogy ez nem udvariasság, hanem egy csini csajszika vegye észre, hogy létezik. Gondolom, pasiktól nem várod el a szemkontaktot.


Szoktam segítséget kérni, mert alacsony vagyok, és ha boltban nem érem fel a felső polcot, meg szoktam kérni embereket, hogy legyenek szívesek segíteni. De mindig nőket kérek meg. Nem tudtam soha konkrétan, de mindig sejtettem, hogy egy férfi ok nélkül nem kedves. Hogy úgy gondoljon rám, hogy hálával tartozom neki? Kösz, nem.

2023. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez megmagyarázza azt a rejtélyes dolgot is, hogy más nők miért engem kérnek meg babakocsi cipelésre, mikor alig vagyok nagyobb a gyereknél, aki a kocsiban ül, nem pedig a sok erős férfit.
2023. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!