Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz az olyan emberről...

Mit gondolsz az olyan emberről, aki túlságosan fösvény, szigorú magával?

Figyelt kérdés

Aki mindent megvon magától, például egy gombóc fagyit sem vásárol a hétvégén, nem ül be egy kávéra egy viszonylag olcsóbb helyen sem, pedig jól esne neki, nem veszi meg a boltban az élelmiszert amit szeretne, ami amúgy sem lenne drága, de mégsem.

Mert úgy érzi ha megtenné, azzal rosszat tenne, "bűnös" lenne.


Nincs oka vagy célja a spórolásának (nincs családja). Van saját lakása, munkája, sok milliós megtakarítás és befektetései stb...



Az ilyen ember valójában utalja magát? Ez lehet az oka?


2023. máj. 17. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Lehet

Kisokorában sokat hallotta hogy nem érdemel meg semmit

2023. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem utálja magát egyáltalán. Egyszerűen csak értelmetlen pénzkidobásnak tartja azt a kávét, megihatja otthon is, másta is kell az a pénz, meg ki tudja, mit hoz a holnap.
2023. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
sajnalom az ilyet
2023. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet voltak nehéz időszakai az életben, amikor megtanulta, hogy mi a nélkülözés. Ezért szinte csak azokra dolgokra költ, amik létszükségesek. Persze dolgozik a vagyonának gyarapításán, hogy ha a rossz idők újra eljönnek, legyen mihez nyúlnia.


Talán nem akarja magát a kényeztetéshez szoktatni, a lehetségesen eljövő rossz időkre gondolva.


Neki ez a stratégiája. Nem működik jól minden nézőpontból és minden esetben, mint ahogy más sem.


Nem tűnik nekem harmónikus létállapotnak, de ahhoz harmónikus környezet is kellene.


Lehet nem utálja magát csak védekezni próbál.

2023. máj. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy mit gondolok, mert akkor itélkezem a másik felett, az ő élete az ő mintája, amit másol a szülőktől, akik talán soha nem élevezték a vagyonukat, mindig csak halmoztak megtakaritottak..talán magát sem értékeli semmire, elképzelhető, hogy sokat hallotta azt a mantrát, hogy „megégeti a számat=drága „ a pénzért keményen meg kell dolgozni stb stb. .

Utálni nem utálhatja, de semmiképpen sem szereti mert magától és a testétől is megvonja főleg ha irod, hogy jól esne neki…

2023. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Metionin ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten sajnálnám de át is érezném, mert nem tudni, miért ilyen az illető. Régen nekem is voltak ilyen problémáim, gyerekkoromban rosszul éltünk anyagilag és családilag is. Pénz sem volt ilyen kellemes apróságokra de sokszor csak simán "nem érdemeltem meg" a szüleim szerint, mert pl. a dolgozatomban volt 1 db hiba. Felnőttként kellett rászoktatnom magam, hogy igenis jár nekem az a gombóc fagyi évente 3x, ha már k. sokat dolgozom. Máig emlékszem, mekkorát koppant amikor leesett, hogy amúgy simán megvehetném azokat a dolgokat, amikről gyerekként ábrándoztam, semmi és senki nem akadályoz és mégsem jut eszembe magamtól. Pl. vicces de van az a Nesquik csokiszirup, amikor gyerekkoromban reklámozták, nagyon vágytam rá és mégis valamikor 3 éve kóstoltam csak meg, pedig korábban is telt volna már rá. És sok ilyen pici dolog van.
2023. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorból fakadhat. Valahol önértékelési probléma, ami sose jó. Az hogy egy kávét vagy csokit sem enged meg magának amit leülve kiélvezhet, már szélsőséges.
2023. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Smucig és fukar az ilyen, nem barátkozom ilyen emberrel, aki fogához veri a garast.
2023. máj. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 hollófernyiges ***** válasza:
53%
Van aki azt élvezi hogy költheti a pénzt, van aki azt hogy gyűjti. Utóbbi nem rosszabb az elsőnél, pláne a mai klímaváltozásos időkben, amikor a túlfogyasztásunk miatt hamarosan fejünkre dől a ház.
2023. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Ez lehet utálat, önbüntetés. Szerintem ez nem mindig a pénzről, fukarságról szól, hanem önmagát nem értékeli annyira se hogy megajándékozza magát. Viszont egy félidegennek vagy bárkinek meg meggondolás nélkül ad.
2023. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!