Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire baj ha valakinek...

Mennyire baj ha valakinek lúdtalpa vagy széles, nagy lábfejjel rendelkezik?

Figyelt kérdés

Kissé nagy lábfejem van, mellette lúdtalp is, férfi vagyok, volt hogy egyesek szóvá tették, hogy milyen nagy, lapos lábfejem van, de én elfogadtam amilyen, nem panaszkodom..


Azoktól kérdezném akik nagy, széles lábfejjel vagy lúdtalppal rendelkezik, szokott fájni, mennyire tudtok kényelmes lábbelit találni, illetve mások szokták hogy szóvá teszik?



2023. máj. 27. 15:49
A kérdező szavazást indított:
Férfi/fiú, lúdtalpam van.
Nő/lány, van lúdtalpam.
Férfi/fiú, Széles-nagy lábfejem van.
Nő/lány, Nagy-széles lábfejem van.
16 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Légyszi, ha lehet, troll és egyéb hülye válaszókat mellőzni. köszönöm előre is..
2023. máj. 27. 15:50
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Baromira fáj, egyedi lúdtalp betéttel jobb, valszeg azért is fáj a derekam mint a rohadás, de jelenleg nem engedhetem meg magamnak.pedig csak 8 ezer
2023. máj. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es, Az milyen az az egyedi lúdtalp betét? készítenek?
2023. máj. 27. 15:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A lúdtalp hosszútávon, de akár egy mezei hosszabb sétánál is fájdalmat okozhat már. Mindenképp érdemes legalább betétet csináltatni.

A nagy, széles lábfej esztétikai gond maximum. Persze nem azt mondom, hogy nem lehet zavaró, ha nehezen kapsz kényelmes cipőt, de nem egészségügyi gond, mint a lúdtalp.

2023. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lúdtalpam van és széles a lábfejem is. Senki nem mond semmit, különben is hol nem tojnám le? Vágjam le a két szélét vagy mi?

Egyébként olyan sportcipőt hordok, ami kicsit szélesebb alapból, ugyanígy télre van egy bakancsom. Magassarkúból is most divat aminek szögletes széles orra van és szeretem ezeket a platformos elegáns cipőket is, azoknak is valamelyest szélesebb az orra. Illetve alapból eggyel nagyobb cipőt veszek, ha nem tudok kilépegetni belőle a fazon miatt. Viszont ezekre vadásznom kell általában, mert eléggé sok nem jó széltében, annak ellenére, hogy ígéretesnek néz ki.

Van egy két keskenyebb cipőm, amiket sajnos szeretek, na azok eléggé megtudják nyomni a lábamat, kellemetlen, kicsit el is kezdett deformálódni a lábam emiatt.

N25

2023. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nálunk van gyógyászati segédeszköz bolt, bemegyek mondom h lúdtalp betétet szeretnék. Ott leveszik a mintát meg ugye a méretet. Kérnek egy óra türelmet, vissza megyek kifizetem és kész
2023. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az eddigi segítő hozzászólásokat...
2023. máj. 27. 16:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a lábad? Nekem nem rég kellett 46 ról 47 esre cserélnem a cipőméretem pedig 20 múltam
2023. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, mindig is lúdtalpam volt, de nagyjából 10 éve már bütyök is kialakult, főleg a jobb lábamon. 32 éves vagyok, de már fáj a lábfejem, térdem sokszor.

Cipőt könnyen találok, mert már tudom, milyen kell. Csak futócipő szerű cipőt tudok hordani, aminek ott oldalt, a bütyök résznél "textilből" van, és a gagyikban fáj a lábam, muszáj a márkásat megvenni (kb 17 körül van a cipő és még abba kb 3ezer a lúdtalpbetét...💸)

2023. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A lúdtalp előbb-utóbb deformálja a gerincedet, ennek következtében még a nyakcsigolyádat is, a két csombfejnek a csípőbe illeszkedésénél is komoly fájdalmat fog okozni. A sarokcsontod is fájni fog, a lábcsontjaid szétcsúsznak, s úgy fogsz járni, mint a kacsák.


Nagyon fontos, hogy sürgősen csináltass betéteket, melyeket mindegyik cipődbe, csizmádba át tudsz tenni. Ne parafát, hanem fémet!


Otthon viselj gyógypapucsot!


A csontozatod egy rendszer. Ha az egyik nem jól funkcionál, kimozdul, a rendszer megbomlik, és kihat szerte a csontozatodra, áthelyeződik a terhelés.


Pl. eltört az öcsém bokája. Megműtötték. 3 hónap gipsz, rehabilitációs torna, stb.


Hogy kímélje, a terhelés a másik lábára esett, s a következménye, hogy az addig ép térde egyre jobban fáj.


Szóval sürgősen készíttess betétet. Később drágább lesz, ha a következményeit is viselned kell!

2023. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!