Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is az az érzése az...

Másnak is az az érzése az alábbi videó láttán, hogy Suhajda felesége nem hogy ignorálta Suhajda egyértelműen rossz mentális állapotát, hanem még rá is erőltette a folytatást?

Figyelt kérdés

[link]


2.perctől kezdődik az a rész, ami alapján ezt érzem.


Eleve artikulálatlan hangon válaszol elsőnek, ami számomra úgy hangzik, mintha azt mondaná, hogy: "Nem, nem". De ha nem is ezt mondja, akkor is egyértelműen egy lelkileg és fizikailag meggyötört ember érzetét kelti.

Majd ezután még szuggerálja is a hallhatóan instabil lelkiállapotú Szilárdot, hogy szerintük is 3-4 óra az út.

Illetve a végén, a megerősítő igenje is nagyon vérszegény és inkább arról árulkodik, hogy nem meri feladni, pedig tudja, hogy megfog halni.


Erre a felesége meg nem mond semmit? Azonnal leparancsoltam volna a hegyről a helyében, hisz köztudott volt, hogy már napok óta beteg...


Egyébként azt se értem, hogy ezt miért a láthatóan inkompetens és érzelmileg tőle(és az expediciótól) függő feleségével kell megvitatnia....



2023. máj. 27. 21:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

Nekem vhogy bűzlik az egész. Mármint ebből a videóból is azt vettem le hogy kicsit szervezetlenül történt ez a mászás, oké hogy írtak tervezetet, meg lehetett követni GPS jelen hol van, de azon kívűl szerintem kellett volna még pár biztosíték. Vagy kellett volna serpa asszisztáció. Hiszen ez a Mount Everest. Nekem így olyan mint aki tényleg "vakvágtába" akarta volna megmászni a lehetetlent és ehhez még asszisztáltak is neki, ugyanis senki nem mondta neki az utolsó jelentkezésnél se hogy forduljon meg, vagy hagyja, amikor jelezte hogy valószinű időn kívül lesz és akkor az nem lesz jó..


Azért érdekelne milyen típusú ember volt, lehet sose adta volna fel, és a nemet hírből se ismeri. Ha ilyen volt, akkor nem lehetett könnyű a feleségnek.

2023. máj. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
Pont az volt a lényeg, hogy serpa és palack nélkül másszon.
2023. máj. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11/12 : Pont azt magyarázom, hogy szerintem a felesége nyomására folytatta. A válaszaiból nekem az jött le, hogy nem mer nemet mondani, illetve teljesen zavarodott már.


Egyébként sajnos valószinűleg spórolási céllal nem volt mellette serpa, mert nem hinném, hogy az ne lenne engedélyezett ebben az "alpesi" kategóriában, hogy nagyon nagy baj esetén legyen biztositékként egy háttér csapatod. A mászásban nem segit, de ha az életed forog kockán, akkor nyomja is a kezedbe az oxigén maszkot, aztán legközelebb hátha sikerül. Igy meg volt egy próbálkozása és...vége.

2023. máj. 28. 01:15
 14/18 anonim ***** válasza:
72%
12 Attól még lehetett volna folytonos kapcsolatban bárkivel, mégha csak Morse jelekkel kommunikálva, de akkor is. Nekem ez az órákon át izgultatom a feleségem dolog nem tetszik amikor 2023-at írunk, atombiztos technológiák vannak és egy GPS nyomkövetőt kell lesnie a feleségének fél napig hogy frissül-e? Én ezt nem értem, ez nem összeköttetés. Így lényegében garantált hogy úgy történik vele bármi, hogy senki nem tud róla semmit. Meg hegymászós csoportokba kell írogatni hogy ugyan látta-e valaki? Ez nagyon fura. De gondolom a történetből 10%-ot tudunk, de ez a 10% így elég rémisztő. Én szeretném hinni hogy nem így működik egy profi expedíció.
2023. máj. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
Az a második igen nagyon bizonytalan. De az első is. Alig bírja kimondani.
2023. máj. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%

Ilyen magasságban már így beszélnek palack nélkül.

Amúgy van az a K2 csúcsvideója, ott tényleg egész máshogy beszél.

Vol akkoriban ügy is belőle, megkérdőjelezték hogy tényleg felment egyáltalán vagy tényleg palack nélkül. De akkor a kutyát sem érdekelte, most meg a csapból is ez folyik. Egyébként meg így utólag nagyon kevés esélye volt. Túl lassan is haladt, ahhoz képest, hogy mennyi a max. amennyit lehet tartózkodni ebben a zónában palack nélkül. Lehet ha a hívásnál megfordul, már akkor sem ér vissza...

2023. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Palackkal volt már fent?

Tényleg ott álltak 250-en sorba a H.lépcsőnél?

2023. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
A felesége is hegymászó, amikor kérdezi, hogy biztos e magában, azt nem kedvességből, hanem komolyan, őszinte választ várva kérdezte meg kétszer is. Hidd el, ők nem beszélnek mellé.
2023. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!