Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetértesz azzal, hogy egy...

Egyetértesz azzal, hogy egy gerinces emlősnek van neme?

Figyelt kérdés

Amelyiknek nincs, az nem emlős.


Amelyiket pedig ivartalanítják, az meg csak ivartalanitva lesz.


És számon kell tartani, hogy milyen nemű volt előtte.


2023. máj. 29. 01:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Van neme. De senki sem mondta, hogy csak biológiai vagy csak kettő.


Szívesen!

2023. máj. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Kizárólag két nem volt, van, lesz. Úgy szabdalhatjátok magatokat, ahogy akarjátok. A genetika, a természet törvényei mindent visznek.
2023. máj. 29. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Például LMBTQ kecskét még nem láttam mekegni. Azon egyszerű okból kifolyólag, mert nincs ilyen kecske.

Ebből a szempontból értelmesebbek, mint az ember.

Két nem van,és csak a nőstény tud szülni.

Ez olyan tény, ami cáfolhatatlan

2023. máj. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%

Miért kell számontartani, azért, mert neked viszket a pöcköd a transz témára, és ráfeszülsz mint a többi kis zavarodott incelke?

Akkor gondolom azt is nyilván kell tartani, h te mennyi fszságot irkálsz össze a gyakszin, meg milyen beteg poreszeket nézel.

2023. máj. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen. Ez alapvető biológiai tény. (Nagyon ritkán előfordulnak bakik: hermafroditizmus, de ne a selejtből induljunk ki, hanem a normalitásból.)
2023. máj. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
A fenti hozzászólóknak halvány zöld lila fogalmuk sincs arról, mi a különbség a sex és a gender között. Pedig ezt még egy kecske is megértené, ha elmagyaráznánk neki...
2023. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Michelson, én se tudom, kíváncsi lettem, magyarázd már el, pls. Vagyis én úgy tudom, hogy a szex az egy cselekvés. Vágod, maga a dugás, amikor történik a párzás és a két fél koitál. A nem pedig a hím és a nőstény.
2023. máj. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy magyarázom, le van írva egy csomó oldalon.


"hogy a szex az egy cselekvés."


Ez nem tudom hogy jön ide.

2023. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%

"Ez nem tudom hogy jön ide."


Te írtad. Igaz, angolul, gondolom nem tudtad, hogy a magyar "szex" egy létező szó, nem kell "S"-el írni. :D


"Dehogy magyarázom, le van írva egy csomó oldalon."


Háde bruh. Akkor legalább linkelj egyet a csomó oldal közül.

2023. máj. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%

Segítek, az angol nyelvben és a magyar szaknyelvben is használatos "sex" biológiai nemet jelent, a "gender" pedig társadalmi nemet.


Angol nyelvű hivatalos nyomtatványokon régebben szinte mindig a sex rubrikába kellett a nemedet beírni (ma már sokszor inkább a gender megnevezés szerepel), nem arra voltak kíváncsiak, hogy szoktál-e szexelni. De pl a lingvisztika is a gender szót használja ha az adott nyelvben nemük van a főneveknek, hiszen egy szónak nyilván nem lehet biológiai neme.


Az embernek van biológiai és társadalmi neme is, ami az esetek nagy részében egyezik, de nem mindig, és nem is egyformán fontos mindkettő minden esetben. Orvosnál, mondjuk egy gyógyszer felírásakor a biológiai nemed a fontos, hiszen vannak gyógyszerek, amik máshogy hatnak férfiakra és nőkre, vagy más dózis kell. Viszont ha pl egy üzlet hirdet egy nőnapi akciót, ahol aznap minden női vásárló kap egy csokit, senki nem a bugyijukba fog benézni, annak fognak csokit adni, aki nőnek tűnik ránézésre, ez viszont már a gender, azaz a társadalmi nem kérdése.

2023. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!