Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig vagy hajlandó elmenni...

Meddig vagy hajlandó elmenni a célodért?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm. Hihetetlenül sikeres bármire képes a céljaiért. Először csak a hagyományos eszközöklel próbálkozik,de ha úgy van akkor képes illegális dolgokat is tenni , akár fenyegetni, zsarolni. Nagyon bántja az egóját ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akár szinte jelentéktelen dolgokban is. Közben aki mélyen nem ismeri annak nagyon megnyerő egy fickó. Szerintem pszichopata. Mitől függ hogy ki mit hajlandó megtenni a céljáért.

2023. máj. 30. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

A jellemtől.


Arra valószínűleg kicsi az esély, hogy pszichopata legyen, mert a társadalom nagyon kicsi százaléka ténylegesen pszichopata. A legtöbben inkább csak szar jellemű emberek akik a saját szarukat is megennék, ha anyagi dolgokról van szó, és nem restek kihasználni vagy kicseszni másokkal azért, hogy ők jól járjanak. Egy kis zsarolás, fenyegetés vagy hazugság szerintem tök alap dolog, ha adócsaló, vagy valami simlis dologban esetleg körökben mozogsz. Ettől még nem pszichopata valaki.


Én egyébként azt az elvett vallom, hogy nagyobb dicsőség tisztán nyerni és jobbnak lenni a másiktól azért, mert jobb is vagy.

2023. máj. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
nincsenek céljaim
2023. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Illegális dolgok kizárva. Nem etikus dolgok kizárva. Ezen kívül viszont elég kitartó és céltudatos tudok lenni, gyakran feszegetem a határaimat.


De pl az esélyegyenlőségre figyelés esélytelen. Pl ha a szüleim támogatnak anyagilag, amíg egyetemre járok, nyilván elfogadom. Hálás vagyok érte és értem, hogy nehéz annak, akinek ez nincs. De ettől az én eredményem nem lesz hamis, sem kisebb értékű.

2023. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ameddig azt érzem, hogy az én munkám eredménye lesz. Egy cél attól cél számomra, hogy az elérése biztosít afelől, hogy többre vagyok képes, mint korábban. Értelemszerűen ha csak felszopni/felnyalni/felcsalni tudom magam a következő lépcsőfokra az életemben, akkor valójában nem vagyok alkalmas arra, hogy ott legyek.
2023. máj. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Illegális téma nálam is kizárva. Gondok vannak az ismerősödnél, tutira. Tanulta pl.: a szülőktól.
2023. máj. 31. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Addig mentem el mindig,hogy ezzel senki másnak semmi bajt,bánatot,kellemetlenséget,anyagi vagy erkölcsi kárt ne okozzak.

Úgy neveltek,hogy nem mások könnyein át érvényesulunk !

Ma ez ugye nem divat,mert ma " valósítsd meg magad" a trend. Persze,ha belegondolunk,akkor Hitler,vagy Sztálin is megvalósította magát.

Sajnos a saját életem azért olyan,amilyen,mert magukat néző,cinikus emberek a saját vélt vagy valós érdekeik miatt tönkretették.

Azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedul...:(

2023. máj. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Cél az acél.
2023. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Bármeddig, igazi szociopata vagyok.
2023. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a hűtőig.
2023. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!