Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azon tudatosan kell dolgozni,...

Azon tudatosan kell dolgozni, hogy valaki a szülőktől tanult esetleges rossz dolgokat/viselkedést ne vegye át?

Figyelt kérdés
Például ha valaki szüleinek olyan a tulajdonságuk, hogy sznobok és mindenkit lenéznek, akkor az a valaki is automatikusan olyan sznob lenne, hacsak fel nem ismeri, hogy ez egy rossz tulajdonság, és ő ezen változtatni akar, és inkább nyitott és barátságos lesz? Mennyire nehéz egy ilyen eltanult tulajdonságon változtatni?

2023. máj. 30. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerencsére az utódnak saját esze van, így azzal tudatosan elhagyhatja a szülei nézeteit. Esetleg a kibírhatatlan szüleit is teljesen faképnél hagyhatja, ha ez szükséges.
2023. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ezek a viselkedés formák már tanultak. Tudatosan bármikor tudsz rajta változtatni.De nem mondanám, hogy kevés ideig tart egy ilyen felfogást eltörölni vagy megváltoztatni...De szinte ez minden családban megfigyelhető. Azt szokták mondani, hogy a gyerek tükre a szülőknek.Ha felismered magadban ezeket akkor változtatni is tudsz..
2023. máj. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyáltalán észreveszed magadon az ilyen berögződéseket, akkor tudsz rajtuk változtatni. De ezek mélyen benned gyökereznek, szóval van hogy a teljes világnézetedet is meg kell változtatnod hozzá...
2023. máj. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, vannak amiken lehet valtoztatni, es van amin nem. Van amire magadtol is rajossz, esetleg a kornyezeted vilagosit fel, es ezaltal tudatosan kepes lehetsz ezeket a mintakat levetkozni. Viszont vannak olyan viselkedesjegyek, amiket azert nem fogsz tudni soha elhagyni, mert nem fogod tudni hogy az rossz, nem helyes. Te ezt hozod otthonrol, csak ezt az egy mintat ismered, nincs osszehasonlitasi alapod hogy lehet maskepp is csinalni, es mint dogmat viszed tovabb. Ilyenre is van pelda mindenki eleteben.
2023. máj. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem. Ezen nem lehet dolgozni. Mindenki átveszi a szüleitől a rossz viselkedésmintákat. Ez van, kész. 10-enévesen nem igazán tudatos az ember ezekkel még.


Amin dolgozni lehet később az az, ha felismered ezeket a rossz mintákat, és helyettesíted jó mintákkal, betanulod, begyakorlod.


Változtatni igazándiból könnyű akkor, ha tudod hogy mit csinálsz. A legnehezeb része a felismerés. Változtagni pesig akkor tudsz, ha tudod mi a helyes számodra, azaz hogyan szeretnéd módosítani a viselkedésedet az adott szituációban.

2023. máj. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz jártam és összeszedtem, mit csinálnék másképp, meg sokat olvasok a témában, meg úgy alapvetően érdekel a pszichológia.


Alig várom, hogy gyerekem legyen és jól bánjak vele, nem úgy, mint ahogy velem tették :)

2023. máj. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Igen, kellő tudatossággal lehet rajtuk változtatni.

Két dolog kell hozzá:

1. Felismerés

2. Alternatíva


Felismerés - hiszen egy csomó dolgot nem tudatosan cisnálunk, hanem minták alapján. Minél hamarabb lát hozzá az ember ezek felkutatásának, annál jobb (15-25 éve skor között a leghatékonyabb), később ezek egyre inkább beépülnek és onnantól sokkal nehezebb változtatni.


Alternatíva - mert hiába ismered fel mi az amit nem akarsz csinálni, ha nem tudod megmondani mi az, amit akarsz:D Értem, hogy másképp akarod cisnálni, de... hogyan? Ezt is fontos kitalálni, különben gyakran rácsúszik z ember, hogy eljut a döntési helyzetbe, tudoatsítja, hogy van anyám módszere amit nem akarok és... és... és... fenébe, jobb ötletem nincs, ráadásul van benne logika is, úgyhogy marad anyám módszere.:D


Szóval érdemes ezen dolgozni. És tudom, hogy sok öntudatos, büszke ember van itt az oldlaon, de attól még tény, hogy a pszichológusi segítség a leghatékonyabb erre a célra. Simán csak könyvekből autodidakta módon való tnaulás gyakran a problma elintellektualizálását eredményezi, azaz rendkívül okosnak és tudatosnak gondolo dmagad, aztán végül ugyanúgy ráfutsz a hibákra, mint korábban, csak meg tudod magyarázni miért:D

2023. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hat én minden rossz dolgot örököltem a retardált pszichés beteg felmenoktol és dolgozni sem tudok rajta
2023. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én például csak az anyámat ismerem, ő nevelt fel, és hát észre vettem magamon, hogy sokszor olyan akaratos vagyok mint ő és megmondom, illetve szigorú is vagyok. Viszont míg ő bátrabb és beleáll a vitába, ami a szívén az a száján, én nem. Én békésebb vagyok. Nem vagyok olyan kritikus mint ő. Nem tudatosan de azért hasonlítunk pár tulajdonságban.

Szóval tudatos is lehet meg nem is amit a szüleinktől látunk.

2023. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!