Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljak meg ne aggódni...

Hogyan tanuljak meg ne aggódni túlzottan?

Figyelt kérdés
2023. jún. 1. 21:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
20#: De ne legyél Teréz anya:)! Vagy válassz olyan területet, ahol ezt az empatikusságodat pozitív értelemben ki tudod élni:). Pl.: önkéntesség.
2023. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Pl felteszem a kérdést: Számítani fog ez 5 év múlva? Ha nem, 5 percnél tovàbb nem érdemes ràgondolni.


Munkahelyed pedig lehet még 100 is ha jó munkaerő vagy.

2023. jún. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az amit leírtál szorongásnak tűnik. Azzal meg érdemes pszichológushoz fordulni, ő tud segíteni feltárni és megszüntetni.
2023. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Igen lehet szorongós típus vagyok sajnos! Próbálkozom a meditácioval is! Pszichológushoz is jarnek,csak ugye nem tudom,hogy az SZTK-ba mennyire könnyű bekerülni! Mert a magán az elég drága!
2023. jún. 2. 07:37
 25/26 anonim ***** válasza:

Hát javaslom hívd fel a háziorvosodat és kérezd meg mi amenete.

Én most SZTK-ban járok pszichológushoz. 10 vagy 12 alkalmat ad az állam TB-re, csak egy háziorvosi beutaló kellett deeeeeeeeee az is igaz, hogy én már korábban jártam ehhez a szakihoz magánban és direkt az volt a cél, hogy mehessek hozzá. A háziorvos azt mondta elvileg ők csak pszichiáterhez utalhatnak be és majd ott ítélik meg, hogy kognitív gondok vannak-e vagy lelkiek és ez alapján mész tovább pszichológushoz vagy maradsz pszichiáternél. Egyébként mivel pszichiáternél sem kötelező vállalni gyógyszeres kezelést, a kettő kb ugyanaz.


10-12 alkalom nem épp elégséges ha egy generalizált szorongásról van szó, ahhoz inkább 1-3 év kellene heti rendszerességgel, de elvileg létezik TB-re is hosszútávú terápia, nem tudom, meg kell kérdezni. De a 10-12 alkalom is tud már érezhető javulást okozni, amolyan kezdeti fellendülést, szóval ha csak annyit kapsz, azt is érdemes végigtolni.

2023. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Ohhh nagyon szepen koszonom a sok segitséget! De nem gyógyszereznek ez miatt ugye? Es a meditáció vagy iylen dolgok szerinted hasznosak?

Te is szorongással kuzdesz?

2023. jún. 2. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!