Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félreértettem, túlreagáltam...

Félreértettem, túlreagáltam vagy tényleg nem lát már szívesen a pszichológusom?

Figyelt kérdés

15 éves koromban a szüleim elvittek pszichológushoz, majd diagnosztizáltak depresszióval. Ezután még 3 évig jártam az adott szakemberhez, majd elbúcsúztunk egymástól. Szerettem őt, rengeteget segített és mint embert is nagyra értékeltem. Az utolsó évben már kezdtem azt érezni, hogy nem tudok őszinte lenni hozzá. Féltem, hogy csalódni fog vagy csak egyszerűen tartottam a véléményétől. Sokszor azt éreztem, hogy nem figyel rám vagy nem vesz komolyan. Ezért is gondoltam, hogy jobb lenne, ha elköszönnék. Idén tavasszal megint felerősödtek a tüneteim így kértem egy időpontot. Úgy tűnt nem örül nekem, nem fogad szívesen. Amikor beszélni kezdtem a problémámról elutasítónak és hidegnek tűnt. A beszélgetés végén fel sem ajánlotta, hogy találkozzunk még.

Persze ezek az én érzéseim, amit kivetítek rá, az én nézőpontom. Lehet, hogy valójában velem van a probléma.


2023. jún. 2. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz külső szemlélőként megítélni mi volt, nem tudni benne mi zajlott le, nyilván neki ez a munkája, lehet neki is rossz napja. Viszont ha nem tudsz megnyílni neki, akkor érdemes váltani. Érdemes addig keresgélni egyébként, amíg megoldásközpontú személyt találsz, aki olyan eszközöket ad a kezedbe, amit máskor is hasznosíthatsz. Ha évekig elhúzódó "kielemzünk mindent, attól majd megoldódik minden" személy, akkor újra és újra vissza fogsz esni. Tapasztalat.
2023. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Egy ember se normális, aki ezekhez a pénz lehúzó csalókhoz jár.
2023. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Tény, hogy vannak olyan szakemberek, akik csak a pénzért csinálják sajnos:/

Viszont nem gondolom, hogy általánosítani kellene.

2023. jún. 2. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem leírtad a problémát.

A 3 évből az utolsó évben már nem voltál őszinte hozzá. Ezt nyilván észrevette. Ez a szakmája.. Ha jó pszichológus akkor a szempillantásaidból is kiolvassa mire gondolsz épp. És ráunt a dologra hogy nem vagy hozzá őszinte. Mégis mit vártál tőle? Elmész egy szakemberhez segítséget kérni és nem vagy őszinte hozzá. Ez számára megalázó volt. Nyílván utána is voltak próbálkozásai hogy visszatereljen téged az őszinteség felé. De nem voltál rá vevő így "kikosarazott" de nem akarta kimondani mert szakmájából adódóan valszeg tudta hogy le fogsz kopni.

És legutóbb is csak azért fogadott mert nem akart bunkó lenni. Meghallgatott, de esze ágában se volt veled újrakezdeni.


Ilyen emberrel mint te én se szívesen dolgoznék ha nem vagy őszinte. Ezt nagyon utálja a pszichológus-pszichiáter szakma.


Üdv : egy pszichológus hallgató.

2023. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4-es pszichológus hallgató. Én már dolgozom a szakmában és van tapasztalatom azzal, ha egy kolléga kicsit nagyképű. Egyrészt nem fogsz minden szempillarezdülésből olvasni. Kikerülsz a pályára és nem fogsz mindent tudni pusztán egy diplomától. És igen, vannak nagyon nehéz kliensek. De egy jó pszichológusnak képesnek kell lenni rámutatni arra, ha a kliens nem őszinte és ha nincs meg a bizalom, akkor ezzel az indokkal leépíteni a terápiás kapcsolatot.


Az első pszichológus, akinél voltam megmondta, hogy velem nem tud dolgozni, mert nem mozgatja meg a problémám. Érdekes a második alkalommal amikor máshoz mentem, egyáltalán nem volt gond, egyből megvolt az összhang.


Én azóta is elítélem azt, aki kerek-perec megmondja, hogy még a pszichológus sem kedveli a magadfajtákat. Ennél kicsit több empátiára van szükség, de majd a gyakorlatban meglátod. ;)

2023. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!