Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek autista tünetek?

Ezek autista tünetek?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy az autistáknak kevés barátjuk van és nem szeretik a tömeget, szociális fóbiájuk is van.

Megnéztem az összes tünetet és ha valakire csak ennyi illik belőle de annyit hozzátennék, hogy több barátot is szeretne szerezni majd, tömeget csak akkor nem szereti ha sok az ismerős, akkor az illető lehet autista ha ezen kívül semmi nem illik rá? Mert egyébként introvertáltabb személyiség.

Bár most jut eszembe, hogy azt is írták az autistak szeretnek egyedül lenni, de ez sem igaz ra semmifelekeppen csak akkor ha bedepizik.

Egy autista egyáltalán lehet depis?



2023. jún. 6. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Semmi közöd az autistákhoz ez tisztán látszik
2023. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

A leírtak alapján nem gondolom, hogy autista lennél, de ahány autista annyi féle, ráadásul elég kevés az infó, szóval pontos választ csak szakember tud adni.


"Egy autista egyáltalán lehet depis?"

Igen, autista vagyok és többször is szóba került (szakemberek által), hogy esélyes, hogy depressziós vagyok. Az autizmus diagnózisomba le is van írva, hogy súlyos depresszió jött ki annál a tesztnél, amit kitöltettek velem.

2023. jún. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szakembernel voltam sosem mondott ilyet, hogy autista lennék. Igazából egy személy mondta ram ezt mert pikkal rám mivel nem szoktam hozzá szólni szívesen ha igen akkor is szűkszavúan mert nem szeretem és ez idegesíti őt mert mással viszont sokat beszélek.
2023. jún. 6. 21:44
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Miután az autizmus nagyon széles skálán mozog, így szinte mindenkinek vannak az autizmusra jellemző tulajdonságai. De néhány nem annyira jellemző dologtól, nem lesz senki sem autista.

A sok tulajdonság között, valószinűleg a legjelentősebb a szociális és érzelmi képeségek hiánya. Nem érti a viccet, nem tudja felfogni az elvont vagy áttételes gondolatokat, nincs beleérző képesége, empátiája, nem érti az érzelmeket. Nem érdeklődik az emberek iránt, nem érti az arcmimikát, gesztusokat. Esetleg irreálisan zavarják, bénítják a külső ingerek, hangok, szagok, fények, képtelen feldolgozni a legkisebb változást a környezetében.

Így kapásból talán ezek a legjellemzőbb tűnetek.

2023. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Rám kb az összes igaz ,a tàrgyakhoz való vonzódàstól kezdve a szemkontaktus kerüléséig.. És a vicces hogy nem tudtam eddig hogy mi nem stimmel velem és közel 30 évesen esett le. Hivatalosan szakembernél még nem voltam de a tünetek alapján nagy eséllyel autista vagyok. Ennek ellenére van munkám, párkapcsolatom is már volt igaz nagyon nehezen jött össze.
2023. jún. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
78%

Ez csak szakember tudja megállapítani, hogy valaki autista vagy nem.

Nincs két egyforma auti.

Pl.az én fiam is közéjük tartozik,de nincs gondja sem a zajokkal sem a fényekkel, szeret barátkozni,nyílt,jófej,tele szeretettel és gondoskodással.


Neki a figyelmét nehezebb lekötni,a beszéde elmaradott és mindig akad valami amin "rajta marad" egy jó ideig.

Pl.nála ez a közlekedési tábla,fenyőfa és a vihar volt.

Ezeket szerette nézni/játszani

2023. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már többször is voltam orvosnál ha feltűnt volna neki akkor mondta volna gondolom.
2023. jún. 11. 14:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

“A sok tulajdonság között, valószinűleg a legjelentősebb a szociális és érzelmi képeségek hiánya. Nem érti a viccet, nem tudja felfogni az elvont vagy áttételes gondolatokat, nincs beleérző képesége, empátiája, nem érti az érzelmeket. Nem érdeklődik az emberek iránt, nem érti az arcmimikát, gesztusokat. Esetleg irreálisan zavarják, bénítják a külső ingerek, hangok, szagok, fények, képtelen feldolgozni a legkisebb változást a környezetében.

Így kapásból talán ezek a legjellemzőbb tűnetek.”


Ezt egy 100 éves könyvből másoltad ? Ritka nagy baromság. Ezt autistaként mondom.

2023. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
100%
kb egy tünetet emeltél ki az autizmus többszáz tünete közül, úgyhogy ez nagggggyon kevés hozzá, még látatlanba se mondanám.
2023. jún. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!