Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülők írnának mik voltak az első tünetek?

Figyelt kérdés
2019. aug. 20. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia! En sajnos még nem vagyok szülő, azonban autista, és édesanyám elmesélte nekem, hogy anno mik voltak az első tüneteim.


Leírom Neked, hátha segítek:

- állandóan tikkeltem a szememmel, valahogy mániákus voltam ebben is

- amikor már beszéltem, egyfolytában ismételgettem szavakat, mondatokat, mi több, egyfolytában ugyanazt visszakérdeztem amit tőlem kérdeznek

- az óvodában senkivel nem barátkoztam, magambaforduló, magamnakvaló lány voltam, nem beszélgettem senkivel, hanem ehelyett mániákusan, kényszeresen matattam, piszkáltam tárgyakat, bizonyos anyagokat

- ha farmernadrág, vagy hasonló anyag került rám, irtózatos hisztikitöréseim voltak, ugyanis NEM VOLTAM képes elviselni azt az anyagot, amiből a farmer készül és idegesített, hacsak egy kicsit is hozzámér.

- ok nélküli dühkitörések

- ok nélküli fel-alá rohangálások, amikor csak éppen "kedvem tartotta"

- rendkívüli memória

- kényszeres tapogatások, másokat random megöleltem, kényszeres.tikkelés (amit már irtam)


És ez még mind a mai napig végigkísért, pedig 24 éves vagyok.


Remélem, valamit rudtam segíteni, független attól, hogy jómagam még nem vagyok anyuka, de sajnos érintett vagyok a kérdésben szereplő "allapotban".

2019. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fényérzékenység,hangérzékenység,3 évesen,lábujjhegyen járás,előre-hátra ringatozás.

Később válogatós volt nem evet meg akármit.

Ügyetlen volt,nem tudott beilleszkedni a suliba ha valaki hozzá ért ideges lett stb.

2019. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2es!

Korábban voltak e tünetei?1,5 évesen?Mikor kezdett beszélni?

2019. szept. 11. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:
3 évesen vettük észre a tüneteket.
2019. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Lábujjhegyen járás , zeró szemkontaktus , dünyögés , nevére nem hallgatás
2019. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lábujjhegyenjárás nálunk is volt!
2019. dec. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!