Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem vagyok egoista, de...?

Nem vagyok egoista, de...?

Figyelt kérdés

"Nem vagyok egoista, de szerintem mindenki közül én csináltam a legjobbat, csak az egyik tanár a vizsgabiztosoknak azt mondhatta, hogy adjanak rosszabb jegyet, mert láthatták, hogy engem nem tudnak felidegesíteni, emellett a vizsgabiztosok sem értenek hozzá. Ezért kaptam négyest, aki rosszat csinált, ötöst."


Húgom mondta. Szerintetek tényleg nem egoista?



2023. jún. 7. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Valójában a húgod nem tud felelősséget vállalni a tetteiért és hogy nem tanult a megfelelő érdemjegyhez.

Inkább egy elkeseredett és magával meg nem elégedett embert látok, aki egoizmus mögé bújik, hogy ne lássák mennyire törékeny.

2023. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tűnik egoizmusnak.

Simán csak felelősséghárítás, hazugság önmagának.

Mondjuk az ilyen emberektől mindig falra mászok akik szentül meg vannak győződve arról, hogy a tanár direkt rossz jegyet akar adni neki és akár szabályt is szeg ezért stb..:D Volt egy egyetemi csoporttársam, ő azt mondta azért kapott közepes jegyet az államvizsgán, mert a női tanárok irigyek rá amiért olyan szép :DD Oké, nem néz ki rosszul a csaj, de ilyet bmeg :D

2023. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egoizmus, hanem tagadás, pontosan ahogy az egyes mondja. Nem tudja elfogadni a saját kudarcát, ezért felhúz egy olyan narratívát, amiben ő nem tehet semmiről, hanem a többiek puszta gonoszságból összeesküdtek ellene. Ja és persze mindezt azért tették, mert ő túlságosan jó volt, és máshogy nem bírtak vele.


Megjegyzés: az ilyen embereket csodálatosan könnyen lehet propagandával manipulálni. Ha megnézed a kormánypropagandát, miről szól? Brüsszel nem ért velünk egyet, de mivel nekünk van igazunk, és nem lehet bennünket megfélemlíteni sem, így erőből nyomnak el. Úgy eszik az emberek, mint a cukrot.


De az összeesküvés-elméletek is mind ilyenek. Nincs klímaváltozás, nincs covid, sem népvándorlás, hanem egyszerűen valaki direkt mozgatja a szálakat a háttérből. Nem kell szembenézni semmivel, nem kell változtatni, inkább utálunk valakit helyette.

2023. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hogyan szembesíthetném a hibáival?


Több probléma is van vele. Elérhetetlen és elfoglalt embernek hiszi magát, akinek nincs ideje semmire, kapkodnia kell állandóan, az idegeire megy mindenki, állandóan lehúzzák az emberek, stb.


A valóság... fodrászként dolgozik 8-16-ig, utána általában szinte semmit nem csinál, amit csinál, ahhoz mást csicskáztat, a nyulait nem bírja egyedül kitakarítani, miközben mindenki képes erre, stb. Ha valaki nem egyből reagál arra amit mond, vagy nem akar csicskálni neki, akkor ordít mint a sakál, és lehordja mindennek az illetőt. Tegnap például anyámat. Azt hiszi, hogy neki kell irányítania mindent, mert ha akárki nem az ő elképzelése szerint él, akkor egy r*hadt semmirekellő lesz. Sorolhatnám.


Mi baja lehet?

2023. jún. 7. 16:25
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mi baja lehet?"


Gyenge önbecsülés: nem szereti magát, ezért nem tudja elviselni a saját hibáit, tévedéseit.


"Hogyan szembesíthetném a hibáival?"


Az a baj, hogy az erőszakos szembesítéssel pontosan ellentétes hatást váltasz ki: éppen azt erősíted benne, ami ellen védekezik. Nem mondom, hogy nem lehet jó irányba befolyásolni, de direktben nagyon nehéz. Gyorssegély jellegű tanácsot nehéz mondani.

2023. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
44%
Hát persze. Mindenki hülye, csak ő helikopter.
2023. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ha arról panaszkodik, hogy semmire sincs ideje, javasolhatod neki, hogy kezdjen el időnaplót vezetni, azaz felírni, hogy hánytól hányig mit csinált.

Persze nagy eséllyel elutasítja, mert akkor tényszerű bizonyíték lesz arra, hogy hány órában bssza a rezet, deee ha ez nem jut eszébe és elkezdi cisnálni, akkor simán rájöhet, hogy amúgy van ideje. Tehát nem kell mást megkérnie a feladatai elvégzésére.

Egy pszichológus is jót tenne...


Dehát az a nagy gond, hogy ezek mind csak saját elhatározásból mennek, kívülről nem.

2023. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!