Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amennyiben az alábbi két...

Woody2 kérdése:

Amennyiben az alábbi két hagyományos variációból választhatnál, neked mint tetovált személynek melyik temetkezési szokás a szimpatikusabb? (Mielőtt szavazol és/vagy kommentelnél, kérlek olvasd el az alábbiakat! Köszönöm.)

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdés elsőre elég morbidnak tűnhet, de ebből kérem ne vonjon le senki téves következtetéseket. A kérdésem egy pszichológiai összefüggést vizsgál. A kérdés kizárólag egy bizonyos csoportba tartozó emberekhez szól. A tetováltak csoportjáról van szó. Kérem, hogy a szavazásban kizárólag az vegyen részt aki legalább két tetoválással rendelkezik. Ez fontos lenne. Továbbá megkérek mindenkit, hogy tartózkodjon a negatív kommentektől és tartsa magában az esetleges tetováltakkal szemben meglévő előítéleteit. A kérdés feltevést szigorúan a tudományos kíváncsiság indukálta.

2023. jún. 8. 13:47
A kérdező szavazást indított:
a) hamvasztás
b) koporsós temetés
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Semmiképp sem hagynám megrohadni a földben azt, akit szeretek. Sem tetováltként, sem nem tetováltként. A hamvasztott hamvait viheted magaddal vagy egy békésebb helyre teheted végső nyugalomra. Meg egyébként sem fogom gazolni senkinek a sírját.
2023. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Mi értelme a kérdésnek??

A tetováltak jobban égnek? Vagy mi?

2023. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha a tetoválások meglétét nézem, gond nélkül ajánlanám fel a bőröm egy ilyen stílusú művésznek, aki az elhunytak tetoválásaiból készít kiállításokat. Íly módon maradandó a mű és egy részem is "fent" marad. De innentől kezdve a koporsós temetés morbid lenne, mert egy megnyúzott embert nem szeretnének látni szerintem.

Ha ezt félretesszük, egész életemben koporsós temetés mellett voltam és vagyok is, mégis kellett úgy szülőmet temetetnem, hogy hamvasztással (főleg az árak miatt és mert diákként nem futtotta a koporsós temetésre).

Vannak kifejezetten szép urnafalak, vagy altemplomok, de mai napig a legtöbb temetés, ahol urnás a temetés, ugyanúgy sírhelyre történik, tehát ugyan úgy gondozni kell a sírt/meg kell fizetni a temetési gondnoklást.

A legtöbb tetovált (erősen tetovált) ismerősöm koporsós temetést akar, egyikük meg bebalzsamoztatná magát, vagy úgynevezett polimergyantás tartósítási eljárásnak vetné alá a testét, ami úgy sosem bomlik el.

Ha a rokonokra gondolok, akkor az urnás temetés mellett szavazok, de ha a magam vágyára, akkor a koporsósra, de akkor egy kellemesen párnázottra külön takaróval és egy felirattal, hogy "mélyen" alszik.

2023. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
93%
Hamvasztás és utána szétszórás.
2023. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi én nem vagyok tetovált, de fura ez a kérdés. Arra kell szavazni, ők mit választanának maguknak úgymond, vagy alapból? És mi az összefüggés? :D
2023. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy perverz kérdés.
2023. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hamvasztásra szavaztam.

Igazából ha már meghaltam, oly mindegy, hogy milyen mintákat hordok a testemen, azok úgyis csak nyári szabadidős ruházatban látszódnak, igazából leginkább én nézegetem őket fürdés közben, amilyen ruhában el szokták temetni az embereket, abban nem látszanának az enyémek, és a föld alatt szerintem a férgeknek mindegy, hogy mit varrattam magamra huszonévesen. Szóval a halál után úgysem látja senki, ennyi lenne az álláspontom.

Egyébként azért szavaztam a hamvasztásra, mert szeretném, ha a földi maradványaimat egy bizonyos ponton szórnák ki vagy ásnák el, szeretném, ha a testem azon a konkrét helyen nyugodna, és mivel temetkezni oda nem lehet, csak az legális opció, ha valamelyik barátom, vagy rokonom elviszi oda a hamvaim. Attól még lehet, hogy nem így lesz, és elássák a hamvaim a családi sírhelybe, vagy koporsóban temetnek el, igazából nekem abba már akkor semmi beleszólásom nem lesz, max. ha létezik túlvilág, akkor majd onnan szörnyülködök, hogy nem tartották tiszteletben az akaratom.

2023. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!