Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mostani gyerekvállaló...

A mostani gyerekvállaló generációk miért nem tudnak hagyományos, egyszerű neveket adni a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés
Mindenki Lara, Lora, Léna, Zoé, Mira - elmegyek a játszótérre, hallom, ahogy a szülők hívogatják a gyerekeiket, és egy értelmes nevet nem hallok. Nem, nem vagyok boomer, csak modoros hipszterkedésnek tartom ezt a "legyen a gyerek nagyon egyedi meg különleges" - gondolkodásmódot.
2021. nov. 11. 11:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Károly, vedd le Ilona fejéről a vödröt, mert oldalbarúglak.
2021. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyen világot élünk. Fogadd el, hidd el a vele egy korosztályú gyerekeknek ez lesz a természetes, fel sem fog nekik tűnni.


Mióta világ a világ, generációs "panaszkodás" volt a névadási szokásoktól kezdve, a gyereknevelési elvek, zenei ízlés, ruházkodás, stb, tudod, nagyjából 30 éves kor felett már megy a "mai fiatalok" szekálása. Minden időben így van ez.


37 vagyok, egy fiam van, és szülésnél kérdezték a lánynevet is, régi, magyar eredetűt választottunk a férjemmel, kétszer kérdezték meg, hogy jól írták-e le. Aztán hallottam, ahogy a szülésznő beszélget a műtőssegéddel, hogy most furcsának hat, amit választottunk, de ugyanilyen furcsának hatott 40 éve a Zsolt név is, mert igen ritka volt. Ma meg milyen gyakori! Csak az én munkahelyemen (kb. 90-en dolgozunk, többség férfi) van 7 Zsolt.

2021. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jót tesz nekik, mert ha külföldre tévednek, nem kell elmagyarázni a nevük eredetét.
2021. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem mindenkinek tetszik az Erzsébet és Mária.
2021. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Andizsuzsi ***** válasza:
17%

?

" ha külföldre tévednek, nem kell elmagyarázni a nevük eredetét."


Miért kellene bárkinek bárhol elmagyaráznia a neve eredetét?

2021. nov. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#2: A Zsoltot én pont utálom, meg a zs-betűs neveket általában.


Utolsó: nem kell Erzsébetnek lennie mindenkinek, de régen gyakori volt mondjuk a Kati, az Enikő, az Eszter, a Boglárka. Ezeket a neveket mindenki ismeri. Ma meg gondolom, úgy történik a névadás, hogy a modoros y/z-generációs szülőpár vesz egy névlexikont, végigböngészi, kiválasztja belőle a legismeretlenebb vállalható nevet (pl. Lora), és az lesz a gyerek neve. Mert individualizmus van, kövesdaszívedvágyát van, mindenkikülönleges és mindenkiegyedi, az én gyerekem lesz a legkülönlegesebb. Aztán majd a sok Lora meg Léna meg Eperke meg Cseperke meg Csengettyű meg Zsaklin között rájön, hogy ugyanolyan modoros hipszter, mint a többi. Engem ez a mindenáron különlegesnek látszani akarás idegesít. Nem sokban különbözik ez a cigányságban divatos szappanopera-sorozat nevektől.

2021. nov. 11. 11:42
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezek most a 'trendi' nevek, ezek a modern, mai divatúak.

Ez olyan, hogy régen látod mindenki Erzsébet meg Mária volt, ma meg mindenki Hanna meg Zoé.

2021. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

"legyen a gyerek nagyon egyedi meg különleges"


Aztán játszóterenként 4-5 is van egyesével ezekből az "egyedi" nevekből.. :-D :-D

2021. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Egyszer megnézném ihletért egy II. kerületi reformóvoda névsorát. De lehet, hogy nem kell annyira messzire menni, ma csomóan ezt a trendet követik, nem csak az értelmiségiek meg felső-középosztálybeliek. Megint külön téma lehetne a frissen feltámasztott ősmagyar nevek.
2021. nov. 11. 11:51
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
9: te milyet választottál a saját gyerekeidnek? Csak kíváncsiságképpen..
2021. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!