Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ennyire okos?

Hogy lehet valaki ennyire okos?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinagyon okos. Mondok neki egy problémát hogy ezt meg azt hogyan kellene csinálni hogy jó legyen vagy ez meg az mennyi. Ő erre neki áll deriválni integrálni különböző összefüggéseket használ és megis van a megoldás míg én egy-kettő elvesztem a fonalat. Hihetetlenülkészség szinten használja ezeket a dolgokat mint más a kést az uborka szeleteléshez.

2023. jún. 9. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
A férjem ilyen, idegesítően okos, mint egy élő google. Valamilyen szinten klassz, mert büszke vagyok rá, sokat olvas, tájékozott és gyors észjárású. Viszont így mellette nekem meg versenykényszerem van, hogy szégyen én nem tudok ennyi mindent :D
2023. jún. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mindennapi eletben talal megoldasokat jol?
2023. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Életképesség, probléma megoldó szemlélet, higgadtság, tapasztalat, élettapasztalat, sokrétű információ (SOKrétű), sokat látott vagy hallott vagy olvasott vagy tanulmányozott vagy megbeszélt, értelmes emberek (vagy források (cikkek, könyvek stb.) között forgolódott.

Látásom szerint döntő részben a szemléleten múlik. Meg persze azon, hogy milyen információkhoz jut... A sokrétűség azért fontos, mert azáltal jó átfogó képe lesz az embernek.

Lehet, hogy csak a matekra vonatkozólag írtad ezeket? Úgy a leírtak mindegyike nem vonatkozik rá egy az egyben.

2023. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Huhh. A fiaim ilyenek. Huszonéves korukban kétségbeestem, hogy butulok. De szerencsére nem, csak szörnyen vág az agyuk, és nekem már fárasztó követni.
2023. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Embere válogatja. Van akit idegesít, más kedveli az ilyesmit. A bal agyfélteke jobban fejlődhetett, hogy a reál tárgyak jobban mennek neki. Pl. el tudom képzelni, hogyha gyerek korában sok készségfejlesztő játékot/fejtörőt kapott jobban megy neki az integrálás, deriválás.
2023. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Sokat tanult, olvasott, tájékozódott, és fog is.
2023. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
18%
A férfi agya a problémamegoldásra termett. Cserébe a nők képesek egy időben többféle agytevékenységet folytatni.
2023. jún. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!