Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezzel a helyzettel mit tudnék...

Ezzel a helyzettel mit tudnék kezdeni?

Figyelt kérdés

Önbizalom hiányos vagyok, már elég régóta. Ezen kívül életképtelen is vagyok. Nagyon régóta kevesebbnek tartom magam másoknál, ami múltban történt dolgok miatt alakult ki a közép suliban, nagyon szokszor piszkáltak. Itthon pedig manipuláltak folyamatosan, mellette levettek rólam minden terhet, ilyen tipikus majom szeretet volt.


Ezen okok miatt váltam ilyenné, igazából nincs személyiségem, véleményem sincs nagyon semmiről, ennyi vagyok, én és a sérelmeim.


Úgy érzem semmihez sem értek, egy teljesen semmilyen ember.

Hagytam, hogy mindenki ledomináljon.


Hogy tudnám ezt megváltoztatni?



#Személyiség változtatása
2023. jún. 10. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Pszichológushoz menj el, és mondd el a problémáidat!
2023. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyedül nem eleget, de néhány önsegítő könyvet azért elolvashatsz, hátha elmozdulsz, ha már a szándék megvan, de pont erre való a pszichológus. Csak olyat válassz, aki szimpatikus, és ha nem jön be az első, lehet másikat választani. A függetlenedés, ritkább hazalátogatás is jót tesz, és keresd meg, miben vagy jó, mindenkinek van néhány ilyen területe.
2023. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak olyan szintű téveszméim voltak eddig, jövő évben külön költözök szüleimtől és elkezdek dolgozni, de nyilván ez csak felületesen fogja csak esetleg javítani a helyzetem, mert a problémák bennem gyökereznek.
2023. jún. 10. 11:55
 4/11 anonim ***** válasza:
De már elindultál a változás útján. Ne kezdd el magadat ócsárolni, hogy "a problémák benned gyökereznek". A probléma a tiéd, és te fogod sikeresen megoldani. Addig is értékeld magadban az eredményeidet.
2023. jún. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy hogy változtatsz magadon, a szokásaidon és kilépsz a komfort zónádból.
2023. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát jó ez igaz, de ez nem késő már? Meg hát így ez valószínűleg nagyon sok idő lesz. 20 éves vagyok és nincs semmilyen világlátásom. Legszívesebben újra kezdeném az egész életem, de nyilván azt nem lehet.
2023. jún. 10. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:
20 évesen gyakorlatilag újrakezdheted. Most lettél felnőtt. Az egész szabad életed előtted áll.
2023. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerinted első lépésként, az hogyha otthagynám az Egyetemet elkezdenék dolgozni, az segíthetne?
2023. jún. 10. 17:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Mért akarod otthagyni az egyetemet? Hogy haladsz a tanulmányaiddal? B kérdés: mért mentél arra az egyetemre?
2023. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát azért jöttem erre a szakra, mert minimálisan érdekelt, és azért mert szüleim nagyon erőltették az Egyetemet. Hát már másodéves vagyok, de magoltam mindent a pszichés problémáim miatt.

Azért akarom otthagyni, mert jelenleg nem hiszem, hogy ezt szeretném mielőtt ilyesmivel foglalkoznék előtte rendbe kellene hoznom magam lelkileg, agyilag és a többi.

2023. jún. 10. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!