Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha te főzöl, akkor rendesen...

Ha te főzöl, akkor rendesen hozzákészülsz vagy kiszolgáltatod magad, másokat is bevonsz ilyenkor?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy ezt mások a legkevésbé sem szeretnék, hiszen te készültél hozzá a főzőcskézéshez. Akár otthon csinálod, akár meghívnak valahová főzni, mennyire vagy önálló, illetve mennyire ugráltatod családtagjaidat, vagy a háziakat? Nálunk volt már többször is családi rendezvény, ahová apum meghívott ezt-azt hogy ő főzzön, aztán volt aki teljesen önállóan meg tudta oldani (hozott eszközöket, pl. nagykést, ami nekünk nincs, az alapanyagokat mi adtuk hozzá természetesen), meg volt, aki, bár meg volt vele előre beszélve, de semmit sem hozott magával, mindenért külön jött szólni, hogy ez meg az kéne még, mert nincs. Na ilyen szempontból kérdezem.
2023. jún. 11. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem főzök máshol.

A saját konyhámban a saját eszközeimet ismerem, másnál meg könyörögni kell, hogy ez vagy az kell, mert nem tudom, mi hol van, vagy van-e egyáltalán.

2023. jún. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy profi szakács vagyok, de annyit már főztem magamra, hogy ösztönösen felmérjem, hogy hogyan tudok mindent egyidejűleg ellátni.


Ettől függetlenül ha valaki ott lebzsel az utamban, befogom munkára. Nem szeretem, ha csak néznek, miközben dolgozom.


27n

2023. jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Itthon mi párommal megosztjuk a munkát, segítünk egymásnak. Van, hogy csak én főzök teljesen egyedül, van, hogy ő, de van, hogy közösen készítjük az ételt.
2023. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kitana. ***** válasza:
51%

Nem szoktam vendégségben főzni, általában a házigazda főz. Illetve egyszer csináltunk egy barátnőmnél közösen melegszendvicseket, ha ez számít, de nem vittem magammal semmit, feltételezem, hogy általában az ember konyhájában megvannak az eszközök arra, amit kitalált, ebben az esetben pl vajazó kés meg tálca. :D

Ha itthonra hívok valakit és tervben van, hogy eszünk is, szerintem előre főznék, ne azzal menjen az idő, amikor már itt van az illető.

2023. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Otthon egyedül főzök.

Idegenben nem főzök. Odaviszem a kész kaját, ha így van megbeszélve. Egyébként, ha azt akarná valaki, hogy nála főzzek, ezer %, hogy nem vinnék nagykést, mert el se tudom képzelni, hogy bármely háztartásban az ne legyen! Régebben anyu főzött nálam párszor, olyankor semmit se kellett hoznia, kikészítettem a hozzávalókat, megmutattam melyik eszköz hol van és csinálta.

Szerinted az normális dolog, hogy odahívsz valakit főzni és még egy késetek sincs??? Fokhagymanyomót, botmixert, fazekat, merőkanalat, mindent vigyen aki ott akar főzni? Abszurd.

2023. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Otthon egyedül szeretek főzni.

Masoknál nem főzök, és nem is segítek főzni

2023. jún. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Másoknál nem főzök, de szívesen segítek, ha igényt tartanak rá. Vagy akár terítés, mosogatás terén.

Itthon pedig (szüleimmel élek) egyedül sütök-főzök, már jó ideje, és csak akkor kérek segítséget, ha valami miatt sietni kell, szóval meg kell pörgetni a folyamatot. Viszont akkor is csak mosogatást, sajtreszelést. Nem is szeretném ugráltatni őket.

2023. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez az, fozni egyedul jo. Az a legnagyobb segitseg, ha senki nem avatkozik be. Udvariassagbol segito ember udvarias elviselese sokkal nagyobb munka.
2023. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha én főzök, akkor senki nem eszik semmit belátható időn belül.
2023. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!