Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogyha egyszerűen...

Mit tegyek, hogyha egyszerűen nem akarok/tudok élni már a 30-as éveimben? Képtelen vagyok belemenni… bele lehet őrülni az öregedésbe?

Figyelt kérdés

Rájöttem hogy a mély depresszió mellett azért sem merek most kilépni a lakásból és megpróbálni új munkát keresni a régi helyett(amit a vírus tett tönkre) mert azzal berendezkednék a 30as éveimre.

Én ezt sosem akartam

Mivel nem lehet szokványos életem, nem lakhatok ott ahol akarok, nem lehet gyerekem, párom, így nem akarom hogy elkezdődjön az az időszak amikor már erre hajtanak az emberek.


Most ott tartok hogyha lenne is egy normálisabb állásom, ahol módjuk keresek 280 ezer forintot, azt sem akarom mivel akkor berendezkednék a 30-as eveimre.

Nagyon nehéz elmagyarázni hogy mit érzek… decemberben leszek 30 és emiatt egy éve xanaxot szedek hogy leszedáljon.

Van egy rokonom aki már beleorult abba hogy már középkorú


Nagyon régóta csak Domján Edit színésznő jár az eszemben hogy azt kell majd tennem amit ő.

Fiatalon megmondta hogy neki 40 év elég lesz és utána megöli magát.


2023. jún. 12. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a 30 év még egy évtizedre van a középkortól.


Másrészt... mi az, ami miatt nem lehet normális életed?

A Xanax nem jó semmire, depresszióra kezelés kell, nem tünetcsillapítás.

2023. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Segítő szándékkal írom! Nehogy megsértődj!

Menj el pszichológushoz, mert valószínű hogy valamilyen OCD-d van. Ez egy kényszerbetegség. Majd a szakember diagnosztizál, ez csak egy tipp tőlem.

Neked ez a 30-as év a kényszered és a rettegésed tárgya!

Van erre terápia amit a szakemberektől tudsz megtanulni (viselkedésterápia).

A nyugtatót meg el sem kellett volna kezdeni szedni, mert ez a fajta függőséget okoz, de nem oldja meg a problémádat.


"Fontos az OCD diagnózisának pontos felállítása, mivel csak bizonyos gyógyszerek - a szelektív szerotonin visszavétel gátlók, az úgynevezett SSRI szerek - hatékonyak ebben az állapotban. A szokásos nyugtatószerektől (pl. a benzodiazepinek), az antipszichotikumoktól és számos egyéb antidepresszív gyógyszertől hatás nem várható."


[link]

2023. jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

32 éves vagyok, azért ne temesd már a 30 éveseket. Értem én, hogy magadra érted a gondolataidat, csak rossz olvasni.

Pszichológus nem szégyen, hanem egy igenis jó dolog, (ha megtalálod azt az embert, aki megoldásokat ad a kezedbe a problémáidra. Ha már jársz, akkor válts szakembert!).

Miért nem lehet normális életed, családod?

Xanaxról szépen fokozatosan állj le, szedtem én is egy jóideig, csak rontott az a sz.r a depressziómon, és függőséget okozott.

Én pl valószínűleg most fogok váltani munkakört. Nem érzem végesnek. Ha kell, váltok majd 45 évesen is. Nem kell megelégedni, és megragadni.

2023. jún. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

34 vagyok, és imádok 30 felett lenni. :)

Ja és nem is szeretnék digitális függő fiatal lenni, mint a mai fiatalok.

2023. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
30 felett sokkal jobb életem van, mint 30 alatt valaha is volt. Öregedés meg az élet része.
2023. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 32 vagyok, semmit se változott az életem, miután 30 lettem. Attól, hogy X éves vagy, nem kell bizonyos módon élned meg viselkedned. Még akkor se, ha ezt érzésed szerint valakik elvárják. Ugyanúgy kimehetsz rollerezni, bicajozni, vagy amit te szeretnél. Ha besavanyodott haverjaid vannak, akkor kereshetsz újakat, stb. Nem számít semmit az életkor.
2023. jún. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyrészt elkezdtem látni magamon hogy tényleg öregszem

Ami eddig nem volt, az most itt van

Egyre szárazabb bor, ráncok a szemem körül


30 felett muszáj eldönteni hogy akarok e gyereket pl.

Ugye 20on évesen ez nem volt.

Marpedig nekem maximum csak egyedullaokent lehet majd. Vagy lehetne

De nekem meg most sincs fogalmam sem hogy akarok e.


Kapcsolatom nem lehet, 29 évig sem volt.


Annyi a jövőkepem hogy találok valami nagyon szar munkát(Ezt nem martirkodasbol mondom) és itt maradok az anyámmal a kisvárosban, amit gyűlölök.


Egyedül azért vagyok képes elviselni hogy jön a 30 mert a xanax tényleg vagyon jól leszedal.


Látom a nálam fiatalabb lányokat hogy semmiért nem kell aggódniuk mert bármilyen férfivel össze tudnak jönni, én meg itt vagyok magamban.


De ha belegondolok hogy jön majd a 31, 32, 33 egyszerűen olyan panikrohamom lesz, hogy volt hogy már hánytam tőle…. Ami azért nagyon súlyos már.


Eleve a családomban Szeritem többen is szociopatak, az anyámat verte az apja, egész életére meg lett nyomoritva es ezt viszem tovább


Nekem meg semmi masom nem volt csak a csinosabb kulsom es most kezd eltűnni

2023. jún. 14. 21:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem lehet párkapcsolatod? Mi az a tenyező, ami miatt nem lehet? Mondjuk a xanax szedés tényleg eltántorít bármilyen vonzódást is. (Ellentétben a szem alatti ránccal.)

Azt kellene megértened, hogy mindenki a saját sorsa kovácsa. Ha te ezt az életet választod, akkor gratulálok, mert elérted a célod.

2023. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyereken meg ilyen hozzáállással felesleges gondolkodnod. 1 problémával rögtön kevesebb is.
2023. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Kezdj el több arckrémet, hajfestéket használni, ne hanyagold el magad és akkor nem lesz gáz, hogy elmúltál 30, sőt még 40 után is van élet.
2023. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!