Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy évről évre...

Miért van az, hogy évről évre egyre nagyobbak a ruhák a boltokban?

Figyelt kérdés

52 kilós és 170 centis "férfi vagyok". Most nem a savazásra/trollkodásra vagyok kíváncsi, azokat egyből jelentem.

Van jópár olyan S-es méretű pólóm amit 1-2 éve vettem a C&A-ban, hosszra és bőségre is jó rám, mert slim fit.


Gondoltam vmelyik nap elmegyek és veszek ismét ilyen pólót, de sehol nem találtam ilyen fazonú slim fit pólót.


S-es méretű ingeket próbáltam, de kb. úgy lötyögtek rajtam mint a madárijesztőn a rongy és hosszra is brutál hosszú, kb. 10-15 évvel ezelőtt az M-es ruhák lehettek ekkorák.


Hogy a francba lehet, hogy 5-10 éve simán találtam még magamra jó ruhákat a férfi osztályon S-esből, pedig akkor még szinte tini voltam ma meg már egyáltalán nem?


Ennyire megnőttek a ruhák? Hogy a francba fogok tudni így 20-30 év múlva öltözködni? Nagyon el vagyok keseredve. 😭

Mert nőni már biztos nem fogok és ha hízom is, a vállam se lesz már szélesebb.


Tudnátok ajánlani olyan igényes ruhaboltokat, ahol kisemberekre szabott divatos (mondjuk slim fit) ruhák vannak?



2023. jún. 12. 21:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%

Nem lesznek nagyobbak a ruhák.


Akkorák, mint előtte.


Csak te látod nagyobbnak.

2023. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szedtem fel egy dekát sem az elmúlt 10 évben, változatlanul 38-as nadrágméretet hordok és S-es felsőket. Én is fast fashion boltokban vásárolok.


Régen talán mintha jobban ember formája lett volna annak, akire tervezték az adott darabot. Most valahogy aránytalanabb az egész, rettenetesen rövid a nadrágok szára és derékban minden nadrágom be kell vetetnem. Ilyen tenyeres-talpas alkatra tervezik őket vagy nem tudom.

2023. jún. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A méretezés csak iránymutató, sokszor még márkán belül is vannak különbségek az azonos méretek között, a ruha anyaga, szabása, fazonja miatt.


Pénteken vásároltam két pólót, ugyanabból a márkából, mindkettő M-es, de az egyikben több a poliészter, ezért jóval sztreccsessebb, jobban feszül rajtam. Egyébként alapvetően L-es, XL-es méretek jók rám, talán tinikoromban hordtam utoljára M-es ruhákat, pedig azóta széltében-hosszában is nőttem.

2023. jún. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 NTBS ***** válasza:
36%
Esetleg a méretváltozások miatt.
2023. jún. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én javaslom, hogy nézz szét a kamaszrészlegen is! Nem minden cucc mesefigurás, gyerekes stb. Alacsony, vékony nő vagyok, volt már, hogy vettem így sportcipőt, pólókat. (Decathlonban pl. volt, hogy ugyanaz a kinézetű cipő volt felnőtteknek is nagyobb méretben, de a gyerekméretű olcsóbb volt, szóval, még jól is jártam.)
2023. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja, attól is függ, hol vásárolsz. Ázsiai boltban van, amiből XL-es kell, Reno cipőboltban meg már vettem a 21,5cm hosszú lábfejű lábamra 33-as gumicsizmát, ami nagyobb volt, az bő volt, de 33-37-ig mindenféle számozású cipőm volt már, több, mint 25 éve nem nőtt a lábam.
2023. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, Decathlon, a felnőtt 36-os és a gyerek 36-os cipő nem ugyanakkora. :-D
2023. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Tud valaki ajánlani MINŐSÉGI boltot, ahol nem "elplöttyedt németekre, osztrákokra alapozzák a kínálatot." ahogy a korábbi kommentelő jól fogalmazott?


Tehát ahol az XS/S az valóban cingár alacsony ázsiai alkatú pasikra van tervezve és nem 190 centis "sportosan vékony" modell pasikra.

2023. jún. 15. 22:31
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok de érdekes mert én S-M vagyok és van, hogy L-XLeset kell vennem annyira mini minden.
2023. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a növekedés valóban létezik, beismerten. Volt is erről valami amerikai film, miszerint a kapitalista nyerészkedés kimérte, nagyobb az eladás, illetve vásárlási kedv, ha az idősödő, hosszban, majd széltében növekvő ember továbbra is a jól megszokott méretébe belefér, nagyobb számú ruhát viszont nehezebben venne meg, mert az már pszichológiai törés fejben, és inkább hazamegy a súlyán elgondolkodni. Ma ott tartunk, hogy több számmal eltérnek a méretek az eredetitől, hát még amelyik nyúlik is. Másfelől pedig az, hogy a számozás nem jelent egy konkrét VALÓS méretet, hanem darabtól, szabástól függően hol öt, hol tíz centit ráhagynak itt-ott kedvük szerint mert "olyan a fazon", ahhoz vezet, hogy 30%-kal több ruha elkel tévesen. Aminek aztán a töredékét se fogják visszacseréltetni, mert az embernek az ideje drágább, és amúgy sincs kedve ott égetnie magát a sorban, hogy nagy lett rá a bugyogója, vagy tudom is én mi.
2023. júl. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!