Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a gyerekmentességet eldönti az ember, amikor van, aki egyszerűen úgy születik, hogy nem akar és ez neki a természetes?

Figyelt kérdés
2023. jún. 15. 23:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő már eldöntötte :D
2023. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
43%

Olyan nincs, hogy valaki úgyvszületik.


Az evolúciós ösztönünk a szaporodás.. a többi csak döntés..


Tehát születéskor az van belénkkódolva, hogy szüljünk/ csináljunk gyereket.


Aztán az életünk soràn érgetnek olyan élmények/ események, ami miatt elnyomjuk ezt az ôsi ösztönt, úgy döntvaz ember, hogy gyerekmentes marad.

2023. jún. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
De mondjuk vannak akikből hiányzik az anyai stb gondoskodó ösztön szerintem. Ők alapból nem is érzik, nem is érezték azt az ösztönt amit "elnyomnak" a tudatosan nem akarók. Pl én soha nem éreztem úgy hogy gondoskodom bárkiről bármiről is, mindenki egyforma, a játékbabáimat rühelltem, és irtózom a gyerekektől, nem tudom az okát, nincs oka, mert nem láttam ilyen példát, de kisgyerekként se gondoskodtam semmimről.
2023. jún. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek emlékeim arról, hogy gyereket akartam volna valaha is. Az állatokat mindig szerettem, gondoskodtam róluk, viszont a gyerekektől már gyerekként is levert a víz. Ez 30 éves korom után sem változott.
2023. jún. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Bennem sincs anyai ösztön, nem is volt soha. 36 éves vagyok, úgyhogy gondolom, már nem is lesz. :) Egyáltalán nem érzem úgy, hogy kellene egy gyerek az életembe, épp ellenkezőleg. Úgy érzem, hogy nem is bírnám lelkierővel, ha gondoskodnom kellene egy gyerekről. Elég nekem a saját démonaimmal megküzdeni.
2023. jún. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

"Tehát születéskor az van belénkkódolva, hogy szüljünk/ csináljunk gyereket."


Hát ez egyáltalán nem így van! Magadból indulsz ki.

Egyébként pedig a természet is felülírja bizonyos helyzetekben a szaporodási ösztönt még az állatvilágban is, nézz utána.

2023. jún. 16. 05:40
 7/36 anonim ***** válasza:
48%
Egyszerűen csak ne vállaljatok gyereket és kész, nem kell hozzá mások helyeslése. Annyira unalmas már, ahogy teleszemetelitek ezt a kategóriát ezekkel a kérdésekkel, meg a normális kérdéseket a "na, ezért nem szülök" jellegű válaszaitokkal.
2023. jún. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Ha unalmas, ne nézd. nekem a kisbabás kérdések az unalmasak, de nem lehet őket kikerülni. Ami meg a kategóriát illeti, szerinted hova "szemeteljünk"? ide illik a téma, és nincs külön childfree kategória. mondjuk lehetne.
2023. jún. 16. 05:55
 9/36 anonim ***** válasza:
25%

6


Nem

Nem magamból


Én sem akartam sokáig, meg sem fordult a fejemben..



Szóval az, hogy soha nem éreztem, az nem jelenti azt, hogy az ösztön nincs ott.


Mivel engem nem ért semmi negatív ezzel kapcsolatban és a párkapcsolatom is stabil lett, az anyagi helyzetem is.

Közben a csalàdom is családcentrikus, összetartó.

Napi kapcsolatban vagyok akàr a tágabb rokonaimmal is.


Így előbb utóbb felébredtek az ösztönök.


Amíg nem voltam stabil és rendben magammal nekem sem jött elő.

Viszont ez elég hamar rendeződött ahhoz, hogy ne kezdjek azon agyalni, hogy “ebbe a világba”



Szóval én úgy gondolom, hogy már eleve annak is oka van, ha nem jön az ösztön.



De nincs ezzel bajom, vannak, akiknek valóban nem való a gyerekvállalás.

Sőt vannak akik vállalnak, de inkább nem kelleett volnay


Nem kell, hogy mindenkinek legyen gyereke, utódja.

2023. jún. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
35%
#7 Nem rémlik, hogy bárki is kérte volna mások helyeslését. :) Egyébként miért ne lehetne beszélni erről is? Mert neked nem tetszik?
2023. jún. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!