Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van jellentősége annak miszeri...

Van jellentősége annak miszerint, aki bölcsőben nevelkedik és természetes úton születik az hatással van a gyermek személyiségére és fejlődésére ? Annak idején mikor megszületett a gyermek, azonnal oda adták az anyának ki a mellkasára fektette.

Figyelt kérdés
Gyermeket és az azonnal magába szívta az anya illatát és első hang az anya szívhangja volt . És ez mind hatással van a gyermek fejlődésére ?
2022. nov. 10. 07:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Nem kardinális.


Ha lenne, rendkívül érzelemszegény, pszichopata gyerek és felnőtt lennék.

Császárral születtem, rögtön el is vittek (anyának és apának sem mutattak meg) aztán még 1,5 hónapot inkubátorban töltöttem a PIC-en.

2022. nov. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Inkább később lenne csak rá hatással ennyire korán még nem.
2022. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%

Le lehet pirospacsizni a 2-t, de elég körbenézni ebben a kategóriában. Kötöődő nevelés, aranyóra, egymás seggében élés a gyerekkel... De soha nem volt ennyi zűrös fiatal, mint mostanában. Elég körbenézni ebben a kategóriában, válaszokból le lehet szűrni, ki melyik korosztály.

Ma a szülő nyűg, ne szóljon bele semmibe, csak tartsa el a gyereket, mert nem ő akart megszületni.

2022. nov. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

"Ha lenne, rendkívül érzelemszegény, pszichopata gyerek és felnőtt lennék."


És hányan azok!

2022. nov. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem CSAK ezen múlik, később is fontos lenne a szülői odafigyelés.
2022. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Miért lett törölve a 2. válasz? A kérdésre válaszolt, nem volt trágár, nem volt vele semmi gond. Ja, hogy nem ért egyet a kérdezővel? Hát istenem...
2022. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

"Ma a szülő nyűg, ne szóljon bele semmibe, csak tartsa el a gyereket, mert nem ő akart megszületni."


Ezt minden generáció elmondja, ez a "bezzeg ezek a mai fiatalok" duma 100 éve is pont ilyen volt. A lázadás is ilyen volt. Ahogy a szülők is próbálták a legjobban csinálni, csak épp ment, ahogy ment.


Ettől még a tudomány fejlődik és ki lehet mutatni, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki optimális módon fejlődjön, fogantatástól a halálig. Ennek pedig része az anyához való megérkezés hüvelyi úton, a szoptatás, stb.

2022. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Én is meglepődtem miért törölték .
2022. nov. 10. 08:29
 9/23 anonim ***** válasza:
29%

bezzeg ezek a mai fiatalok


Ez nem ugyanazt jelenti, mint amit idézel. El tudtad volna képzelni akár csak 25-30 éve, hogy a szülő ki van tiltva az esküvőről, hogy 6-8 hétig nem mehet az unika közelébe, mert hát ők most összeszoknak? Vagy hogy beleszólásnak veszik, ha anyuka annyit mond, hogy jaj, neked is csak az segített a hasfájásnál, hogy tornáztattunk? Én 45 éves vagyok, és elképedek azon, hogy milyenek ma a 20-25-30 évesek. Nyilván persze a világ nem ugyanaz, mint 30 éve, de nem magyarázható minden annak a változásával. Nincs összetartás, mindenki csak jogot akar, kötelességet nem igazán.

2022. nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez egy kicsit túl van misztifikálva.

Sokkal jobban számít az, hogy a gyerek milyen közegben nő fel, meg milyen példát lát, minthogy az anyjára van-e fektetve mikor megszuletik.

2022. nov. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!