Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a gyerekmentességet eldönti az ember, amikor van, aki egyszerűen úgy születik, hogy nem akar és ez neki a természetes?

Figyelt kérdés
2023. jún. 15. 23:49
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
9-es, ettől is falra mászok. Azért nincs ösztön, mert nem megfelelőek a körülmények? Akkor elmondanám, hogy boldog házasságban élek, saját tehermentes ingatlanban, otthonról dolgozom. Gyakorlatilag ennél ideálisabb körülmény nem létezik. És? Semmi köze ahhoz, hogy akarok vagy nem akarok. Aki akar, az kitört ablakú putriban is akar.
2023. jún. 16. 06:24
 12/36 anonim válasza:
74%
Annak ellenére, hogy van egy fiam és úton a kistesó, teljesen megértem, ha valaki nem szeretne gyereket és ezt már pl. kamaszkorában eldönti és tartja is magát hozzá. Az okokat nyilván nem tudhatom, de szerintem olyan, hogy valaki így születik, olyan nincs. Ez döntés kérdése, nem pedig vele született dolog.
2023. jún. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 NTBS ***** válasza:
21%
Ez felnőtt fejjel szokott eldölni.
2023. jún. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
19%
Bennem ilyenkor mindig felmerül: vajh saját akaratból teszi-e az illető ezt, vagy van valaki mögötte-láthatatlanul, aki már kifejtette rá a befolyását, és annak írányítása alatt cselekszik.
2023. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%

17 "neki a természetes"


Csak egy apró kérdés:


Kinek természetes a természetellenes?

2023. jún. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen is, olyan is. Nem vagyunk egyformák. Nem is értem miért nem egyértelmű
2023. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
70%

2:

Ez az evolúció leegyszerűsítése, félreértelmezése. Eleve nem csak egyféle evolúciós stratégia létezii, pl. ha volt az őskorban egy csaladban 6 gyerek, és 1 vagy 2 ösztönösen nem akart szaporodni, akkor lehet hogy nagyobb eséllyel maradt fenn több utódjuk, mint ahol mindenki szaporodni akart, mivel az utódot nem vállaló 1 vagy 2 testvér segíthette érvényesülni a többieket. Vagy hogy durvábbat mondjak,valaki aki opyan votl mint 3-as, irtózott a gyerekektől, ami gyűlöletbe csapott át, de a testvérei vagy a törzsben lévő többi ember gyerekei mégiscsak tabuk, így agyonverte a konkurens törzs gyerekeit...

2023. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ez érdekes, nekem a legkorábbi emlékeim között van hogy mennyire nem bírom a gyerekeket, és már kb oviban kerek perec közöltem mindenkivel hogy nem akarok majd sajátot.


#7

Nekem meg a vegzálás unalmas hogy szüljek màr….

2023. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy az az érdekes, hogy amíg nem volt gyerekem, a kutyát se érdekelte, mit kezdek az életemmel, soha senki nem szólt be. Amióta van gyerekem, folyamatosan mindenki mindenbe beleokoskodik. Miért nincs kocsink. Miért csak 2 szobás a lakasunk. Miért csak 2 gyerekünk van. Miért nem 1 gyerekünk van. Stb stb. Szóval igen, néha elegem van abból, hogy ebben a kategóriaban is folyton csak az megy, hogy de minek van gyereked, magyarázd meg, sokkal jobb, ha nincs. Idegesít. Azzal meg ne gyere, hogy olvassak máshol, ez a gyerekvállalás kategória, hadd legyen már megengedve, hogy itt olvassak szülő létemre.
2023. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
#21 én már kisbabakoromban is kibeleztem a babát, amit odaadtak, nekem meg ez az első emlékem.
2023. jún. 16. 10:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!