Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a gyerekmentességet eldönti az ember, amikor van, aki egyszerűen úgy születik, hogy nem akar és ez neki a természetes?

Figyelt kérdés
2023. jún. 15. 23:49
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
játékbabát, mielőtt valaki sipítozni kezdene
2023. jún. 16. 10:20
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra gondolt a költő (aztán a kérdező kijavít, ha nem) hogy vagy anya típusnak születik az ember, vagy nem. És jobb esetben ennek rendeli alá magát, tehát ha teljesen idegen számára az anyaság, akkor nem vállal gyereket. Hogy egy példát mondjak, hiába szeretem a gyerekeket, nem bírom elviselni a visításukat, a babák gügyögését sem, plusz fokozottan igénylem az egyedüllétet. Még azt sem bírnám elviselni ha a macskáim folyamatosan a nyakamon lennének, nem hogy egy gyerek. Nem is vagyok az a típus aki fogócskázik vagy babázik a gyerekeivel, égőnek élném meg. Nővérem ezzel szemben kifejezetten nyugodt, gondoskodó, "anyáskodó" jellem, ha valakinek baja van a környezetében neki tűnik fel először, őt nyugodtan nyújthatják a kölykök órákig játékokkal, beszélgetéssel, ölelgetéssel, neki ez örömöt okoz. Van is 2 kisfia, én jó anyának tartom. Ennyi. Egyikőnk sem tudná erővel megváltoztatni a jellemét és olyanná válni mint a másik, egyszerűen ilyenek lettünk és kész.
2023. jún. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Metionin ***** válasza:
65%
Pont azért döntik el, hogy nem kell gyerek, mert fikarcnyi vágyuk sincs rá. Szóval de, a személy dönti el, ki más?
2023. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Áh, nem értitek.


Többféle gyerekmentest ismerek:

- volt olyan, akinek le sem esett, hogy az is egy opció, hogy nem szül gyereket. mások világosították fel és utána döntött

- volt olyan, aki egy darabig gondolkozott, mérlegelt, majd a nem mellett döntött

- és amiről én beszélek: amikor egyszerűen nem is gondolkozol rajta, mert annyira természetes. nem hozol döntést arról sem, hogy most levegőt fogok venni, mert természetes. soha nem merül fel opcióként, hogy akarjak. el sem gondolkozom rajta, mert nincs min.

2023. jún. 16. 18:01
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt akartam írni amit a kérdező. Többféle eset van, vannak akik alapból vágynak egy gyerekre, de életkörülmények, egészségügyi okok vagy akármi más miatt tudatos döntést hoznak hogy nem vállalnak gyereket. De van akinek egyszerűen soha nem is volt vágya a gyerek, nekik nem döntés hanem evidens dolog, kb ahogy azt se “döntöd el” hogy szereted-e a spenótot vagy sem.
2023. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Metionin ***** válasza:
46%

25. És mi volt akkor, amikor még kisgyerek voltál és nem tudtad, hogy hogy lesz a gyerek? Amikor megtudtad, hogy ez egy választható dolog, csak eldöntötted, hogy márpedig neked nem lesz, nem?

Pl. én már egész kicsiként sem szerettem a gyerekeket de sosem jutott el az agyamig, hogy a felnőttek csinálják/vállalják őket csak később. Amint rájöttem, hogy majd nekem is lehet, azonnal negatívan álltam hozzá de amíg nem tudtam, hogy létezik egyáltalán ez az egész, azért nem is lehetett az a természetes, hogy nem kell gyerek, mert maga a fogalmi háttér komplett hiányzott hozzá.

2023. jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem olyan nincs mint amit leírtál. Itt mindenképp születik egy döntés. Ha valamire van egy válasz, akkor ott született egy döntés, különben válasz sem lenne. Ergo olyan van, hogy nem tudja hogy lesz-e gyereke, mert egyszerűen nem gondolkozott rajta még sosem, fogalma sincs róla hogy akar-e. De ha határozottan tudja hogy nem akar, bármilyen okból, akkor már eldöntötte ezt magában. Olyan nincs, hogy valaki úgy születik. Pl valaki odajönne hozzám hogy szeretnék-e autókkal versenyezni hivatásosan. Fogalmam sincs, életemben nem jutott még eszembe hogy ezt tegyem, talán igen, talán nem. Ha viszont azt mondom, hogy soha nem fogok versenyszerűen autókkal versenyezni, és ez magától értetődő számomra (mert egyébként az) akkor már eldöntöttem. És ha valaki megkérdezné, el tudnám mondani, hogy ezért meg ezért nem. Remélem így átjött a lényeg.
2023. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

#26

Mindig is evidens volt nekem hogy nem akarok gyereket a közelembe, ehhez nem kell tudni hogy hogy “készül” a baba.

2023. jún. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

A tudatos gyerekmentesség egy jól megfontolt döntés.

A legtöbb gyerek még baleset és véletlen műve.

Meg esetleg gyors pénzszerzési lehetőség,de ez utóbbi nagyon de nagyon nem fizetődik ki.

Utólagosan szoktak az ilyen szülők panaszkodni.

Mint pl most, hogy be kell iskoláztatni , őket.

Mintha az akkora újdonság lenne, hogy szeptemberben kezdődik az iskola.

Miért nem spórolnak már hónapokkal korábban?

2023. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

2#: én nem vagyok ösztönlény.

Nincs semmi bekódolva.

A tudatos gyerekmentesség sokkal inkább meggondolt döntés,mint az ösztönlényi szaporodás.

Az emberi faj az egyetlen élőlény,ami akkor is szaporodik,ha abszolút semmit sem tud "biztosítani" az utódjainak.

Még a baktériumok is csak ideális körülmények között szaporodnak.

2023. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!