Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki kezdeményezi a párkapcsolat...

Ki kezdeményezi a párkapcsolati vita békítését?

Figyelt kérdés

Az aki megbántotta a másikat vagy az akit megbántottak.


Mindig én kezdeményezem szinte és már azt érzem h bármit tesz tudja h én fogom beadni a derekam és én kezdem el megbeszélni vele. Így már úgy érzem azt hiszi bármit tehet.


2023. jún. 16. 03:06
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Oda-vissza játek. Egy jól működő kapcsolat alap pillére hogy mindeketten hajlandóak vagytok “beadni a derekatokat”

Ha már eljutunk a megbántáshoz, erkölcsileg az lenne a helyes ha a megbántó menne oda a megbántotthoz.

De nyilván két szerető fél esetében oda-vissza játék.

Ha valamit nem látsz jónak, vagy nem érzel jónak, helyesnek a kapcsolatban. Beszélj a partnereddel, ő többet tud mint te vagy én

2023. jún. 16. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy kapcsolat kölcsönösségen alapul, de nyilván az kér bocsánatot, kezdeményez jó irányban, aki hibázott, fájdalmat okozott.
2023. jún. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Kölcsönösen, aki szarfej volt az bocsánatot kér a másiktól, ami miatt szarfej volt, a másik pedig elismeri a saját hibáit és viszonozza a bocsánatkérést (legalábbis nálunk). Olyan nem igazán volt még velünk, hogy csak egyikünk volt a hibás egy ilyen helyzetben. Lehet, hogy csak az egyikünk kezdte, de mire veszekedés lett belőle, már mindkettőnk sáros volt.


Ha csak egy feszült beszólásról van szó, mert rossz napja van valamelyikünknek, nyilván az kér bocsánatot, aki beszólt a másiknak. A másik csak megkérdezi, hogy mi a baja vagy mi volt ez a reakció.


Mindkettőnknek van méltósága és egyikünk sem szeret játszmázni, nem kérünk bocsánatot azért, amit nem követtünk el.

2023. jún. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindig helyzettől függ:D No meg toleranciától is. Mind ketten szeretjük a békét és nyugalmat.
2023. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Végül elkezdtül beszélgetni, de nem a vita témájáról. És most nem tudom,h érdemes lenne e felhozni a témát újból vagy engedjem el és ne beszéljük meg. (Mivel már ez a témát többször is felkerült vitába)
2023. jún. 16. 11:05
 6/10 anonim ***** válasza:
5 Légy nagyvonalú, engedd el. Többet fogsz profitálni a békéből, főleg ha tudod, hogy neked van igazad.
2023. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem profitáltam belőle. Mert akárhányszor megbocsájtottam neki vagy kibékültünk ugyan úgy megmarad az a téma, úgy úgy előjön megint
2023. jún. 16. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem a profitálás miatt kell megbocsájtani, hanem hogy helyreálljon a béke és a jó viszony.
2023. jún. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És utána megint előkerüljön pár nap volva, aztán újra kezdődik a vita és a béke,míg meg nem elégelem és otthagyom
2023. jún. 17. 10:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha lerendezed vele normálisan, akkor nem jön vissza.

A tisztelet vagy van, vagy nincs.

2023. jún. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!