Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit kezdenétek az ilyen...

Ti mit kezdenétek az ilyen barátokkal? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akinek már x éve szeretője van, mindig javaslom neki, hagyja ott, mert ha valóban kellene a pasinak, akkor ott hagyná párját. Mindig mondja igazam van, tanácsomat nem fogadja meg, mikor csalódás éri (példa: volt olyan mikor az asszony észrevett egy sms-t a pasi telefonjában, és mondta a pasinak, hogy hívja fel a barátnőmet és mondja meg, hogy nem kell neki, szálljon le róla és ne zaklassa), ezt a pasi meg is tette, több húzása is volt, ilyenkor a barátnőm mindig hozzám jön sírva panaszkodni, ezzel nem tudok mit tenni, nem tudom helyette élni az életét, csak azt tanácsolom neki továbbra is, hogy hagyja a francba, ha valóban szeretné a pasi, akkor már rég ott hagyta volna az asszonyt. Hozzáteszem a pasi mindig kifogásokkal jön, mert a vállalkozás az asszony nevén van, mindig azt mondja várjon x időt, átírassa a vállalkozást a nevére és elintézi az anyagiakat, és otthagyja, összeköltözik a barátnőmmel. mondanom sem kell ez sosem jön el.

Mindig sír, és azt mondja senki sem hallgatja meg...

Volt olyan is, hogy ugyanúgy írva jött hozzám, és én mondtam neki már rengetegszer adtam neki tanácsot, ha nem fogadta meg, hozzám ne jöjjön sírva a problémáival. Egyrészt rohadtul idegesít, és lelomboz, az én napom is szarabb lesz tőle.

De gondolom mindenkinek van 1 ilyen barátja minimum.

Ti mit tennétek? Mit tanácsolnátok? Ha volt veletek ilyen, mit tettetek?



2019. aug. 28. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Te megtettél mindent amit igazi barátként megtehetsz. Egy igazi kincs vagy. Az már az ő baja, hogy nem hallgat rád. Fokozatosan kezdd el leépíteni, ha van esze időben kapcsol és rendeződnek majd a dolgok, ha nincs akkor ennyi volt sajnos, nem tudsz mit tenni.
2019. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2019. aug. 28. 14:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell leépíteni! Azt kell elfogadnod, kérdező, hogy ez az ő élete. Ha nem a te elvárásaid szerint éli, azzal sem tesz neked rosszat, csak magának. Ehhez viszont joga van. Ha elég erős a barátságod, kibírod néha az önjelölt mártíromságát, ha nem, akkor így járt a leányzó.
2019. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!