Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan induljak el a változás...

Hogyan induljak el a változás útján?

Figyelt kérdés

Eléggé antiszociális személy voltam mindig is, nem nagyon barátkoztam, társaságban mindig én vagyok a csendes srác. Akkor voltak barátaim, ha valaki kimondottan odajött hozzám hogy barátkozzunk. Most már egyetemista vagyok, 22 éves és szeretnék ezen változtatni. Szerelmes vagyok, még sosem éreztem ilyet egy lány iránt és azthiszem ő is érdeklődik irántam, de nem sikerült még vele kapcsolatban elérnem semmit, mert amikor találkozunk, sosem tudom úgy kifejezni magam, ahogyan azt szeretném és sosem tudok úgy beszélgetni, ahogy azt előtte elképzelem. Szerintem ez az az akadály, ami kettőnk között van. De persze nem csak vele van ez, hanem a baráti társaságokban is. Nagyon irigylem azokat az embereket akik a semmiről is tudnak beszélni.

Nem tudom hogyan kéne ezen túllépnem és hogyan lehetnék egyszerűen csak egy "normális" srác, aki barátságokat, kapcsolatokat épít, mert lényegében ez a lényege az egyetemnek.


A másik pedig az a lány, akit már több mint fél éve ismerek és azóta nincs olyan nap hogy ne gondoljak rá, de akárhányszor közelebb kerülök hozzá, mindig elszúrom azzal, hogy vagy nem szólalok meg, vagy nem tudom kimutatni, mennyire jól érzem magam vele, miközben évek óta legboldogabb perceim azok amikor a közelében vagyok. De ilyenkor valahogy nem tudom irányítani ezeket.


Tudja hogy szerelmes vagyok és hogy mennyire komolyan gondolom, mindig azt mondja, hogy ő egyelőre csak barátkozni akar és nem tudja hogy a jövőben mi lesz a kapcsolatunkkal. Pedig az elején ő is úgy állt hozzá, hogy olyan szempontból érdeklődik irántam, mint jövendőbeli szerelem.

De megértem hogy miért ilyen. Sokszor képzelem magam a helyébe és arra jutok hogy ugyanezt tenném.


Nagyon szeretném bebizonyítani neki hogy én alapesetben nem olyan vagyok, mint amilyennek megismert a találkozásaink során. Persze rengeteget beszélgettünk már online és nagyon sokszor találkoztunk is. Biztos vagyok benne, hogy tudja hogy az érzéseim őszinték és hogy komolyan gondolom.

De szerintem ez a dolog, amit nem tudok levetkőzni a talikkor, visszatartja attól, hogy kapjak egy esélyt tőle.



2023. jún. 16. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Első lépés:

Ne magaddal legyél elfoglalva, hanem legyél nyitott a másik iránt. Érdeklődj, beszéltesd, bármilyen témában legyél kíváncsi a véleményére, a gondolataira.


Ez már jó nyitás, hogy szimpatikus légy neki, mert a legtöbb embernek jólesik, ha fontosnak tartják.


A többi majd jön magától.

2023. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tehát konkrétan nem ismered a csajt, mert még beszélni sem tudsz vele rendesen de máf azt hiszed szerelmes vagy belé. Csak nehogy elmondd neki mert durván lefog koptatni..
2023. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most olvatsam tovább, ezt már elbasztad.
2023. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

De ismerjük egymást, rengeteget beszélgetünk online és személyesen is beszélgetünk, csak nekem nehezebben megy.


Mégis mi a szerelem akkor? Ha te azt gondolod nem is vagyok szerelmes belé?

Miért van az hogy vele kelek, vele fekszem, vele álmodom és mindenről ő jut eszembe a nap minden percében már fél éve? Miért van az, hogyha véletlenül összefutunk, kiugrik a szívem a helyéről?

2023. jún. 16. 21:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy? Amíg nem tudsz egy minimális szociális szintet megütni esélyed sincs egy kapcsolatra, most kb totál alkalmatlan vagy, hát még beszélni sem mersz..
2023. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na hát ilyen szélsőséges kommentre nem számítottam. Lehet azért is mert talán eltúloztam a dolgot. Ennyire nem vészes, ahogy neked átjött. Főleg amióta ismerem, azóta úgy érzem, hogy elindultam egy jó irányba az életemmel kapcsolatban. Inkább szeretném valahogyan felgyorsítani ezt a folyamatot.
2023. jún. 16. 21:53
 7/9 A kérdező kommentje:

Legalábbis én nem érzem azt, hogy alkalmatlan lennék, hisz volt már kapcsolatom és barátaim is vannak, igaz nem sok, de vannak. (Talán 1 barátomra mondhatom hogy igaz barát)

Talán csak ez a lány akiről szó van, ő nem tart elég alkalmasnak, szeretném neki bebízonyítani az ellentettjét.

2023. jún. 16. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Na mindegy, most nemis erre akartam kilyukadni, hanem hogy a csaj berakott téged a friendzoneba, te onnan már akkor sem jössz ki ha hirtelen te leszel a legmagabiztosabb pasi.
2023. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez valami bombabiztos szabály, ami mindig így működik?


Egy friendzoneba rakott srác kap szülinapjára kézzel készített ajándékot?


Talán ő is bízik abban, hogy közvetlenebbé válhat a kapcsolatunk.


Mindig azt mondja, hogy nem én vagyok a probléma, nem velem van a gond, csak ő most nem érzi úgy, hogy bele akar lépni egy kapcsolatba.

2023. jún. 16. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!