Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van akkora önbizalmuk?

Miért van akkora önbizalmuk?

Figyelt kérdés

Miért van egyes embereknek óriási önbizalmuk, holott nem feltétlen kellene mire.

Ott van példaul az egyik rokonom. Nem csúnya, nem is világ szépe, de emellé még semmi ízlése. Az eszével sem tud igazán kitűnni.


Mégis ha találkozunk úgy tud beszélni magáról, mintha most doktorált volna le, vagy nyerte meg a miss universe-t. Közben meg még 2 szóval simán degradál engem, ami után totál sz@rnak érzem magam. Ahogy ő kinéz az tökéletes, ő szerencsés stb.

Ez tényleg egy példa csak, mert több ilyen embert is ismerek.

Én ilyenkor nem értem, hogyha belenéz a tükörbe, akkor nem látja, hogy nagyon messze van egy bomba alaktól?

Hogy lehetne legalább fele annyi önbizalmam, mint nekik? Vagy mit lehet csinálni, ha belegázolnak az emberbe? Mivel lehet leszerelni őket? Egyáltalán miért ilyenek?


2023. jún. 18. 14:05
 1/8 Sunshinedoll ***** válasza:
39%

Szerintem mások önbizalmát nem megkérdőjelezni kell, hanem eltanulni tőle.


Az, hogy neked kisebbségi komplexusod van, aza Te problémád. Ha a másik lekezelően bánik veled, azt Neked kell megállítanod azzal, hogy jelzed felé, hogy méltatlanul és bunkón viselkedik. Sajnosbunkó emberek mindig vannak és lesznek is, vannak emberek, akiknek ezt nehezebb leszerelni másoknak könnyebb, de magadért mindig ki kell állnod, mert senki más nem fogja megcsinálni helyetted.

Minél többet állsz ki magadért, annál magabiztosabb leszel. Csinálj olyan dolgokat, amiket szeretsz. Ha valakire irigy vagy, vagy irritál, akkor vizsgáld meg magadban, hogy tényleg nem szimpatikus, vagy csak szeretnél olyan lenni, mint ő? Mi az, amit tanulhatsz tőle?

2023. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az irigység mondjuk a fent említett rokon példával nagyon-nagyon messze áll tőlem.

A kisebbségi komplexusom az stimmel.

De leginkább csak értetlenül állok ilyenkor a dolgok előtt, hogy honnan és miből?

2023. jún. 18. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozza különösebb ok, olyan is van akinek nincs önbizalma pedig mindene megvan hozzá. Felfogás kérdése szerintem: van aki túl sokat gondolkodik magán, és van aki túl keveset.
2023. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Neki könnyebb így az élete.
2023. jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minél butább valaki, annál inkább hiányzik az önkritikája. Ez összefügg. De nem ok arra, hogy te önbizalomhiányos légy. Dolgozz magadon!
2023. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Gondolj arra ilyenkor, hogy ha valaki ennyire futatja magát, főlleg ok nélkül, akkor egyértelmű, hogy ezzel az "előadással" valami hiányt kompenzál. Lehet hogy a valóságban ugyan olyan önbizalomhiánya, kisebbségi-komplexusa van, mint neked, csak Ő máskép reagálja le.

Egy valóban önbizalommalteli, magabiztos embernek nem kell állandóan ezt hangsúlyoznia.

2023. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ment a zöld kéz mindenkinek.

2023. jún. 18. 20:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapmentalitás, a családtól mit tanult, a szülők hogyan nevelték, van-e benne "fék": ez mind számít.
2023. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!