Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A túlzott sértődékeny emberekn...

A túlzott sértődékeny embereknek nincs önbizalmuk?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy a túlzott sértődékenység az alacsony önbizalomnak az egyik jele.


Bár nem tudom hogy a sértődékenységnek mi a pszichológiája, de biztos vagyok benne hogy ha valakinek van önbizalma, az nem sértődik meg mindenen.


Vagy a genetika is közrejátszik hogy ki mennyire sértődékeny?



2022. jún. 26. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Nevelés kérdése. Van, akit selyemkendővel pelenkáztak és egy kényes kis szar lett
2022. jún. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Van benne valami, mert azt várja, hogy addig is vele foglalkoznak, amíg próbálják őt kiengesztelni. Ezáltal fontosabb embernek érzi magát. Ezzel kicsit dagasztva az egóját.
2022. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Franc tudja. Volt egy csajszi a sulimban (ált. suli) egy évvel alattam járt, az kb. mindenkibe beleállt, beszólt, mogorváskodott (nem volt az az iskolai zaklató típus, hanem az a gyereknek is eszméletlen megkeseredett ember, akiről ordított, hogy bajok vannak), na velem egy darabig barátkozott, majd hatalmas sértődéssel látványosan dobott, mert nem dobtam valakit az ő szent szavára. Oké, lehet mondani, hogy ez ált. suli, kis pisisek voltunk, de a csaj ilyen volt kb. mindenkivel (!) egész érettségiig. Nekem soha többé még köszönni se volt hajlandó egy alsós apróság miatt, na akkor gondolhatod, komolyabb dolgokat illetően milyen lehet. Mintha egy bekeseredett, kötekedő nyuggert tettek volna egy kisgyerek testébe, aki aztán ilyennek is nőtt fel. Valahogy ő jutott az eszembe a kérdésről. Azt tudom, hogy elég szegények voltak. Nemrég ránéztem a profiljára face-n, ugyanaz a brutális mogorva, életunt fej. Lett azonban egy kisfia, aki meg mosolygós és cseppet sem hasonlít az anyjára vonásaiban sem. :D
2022. jún. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!