Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van több vegán nő mint...

Miért van több vegán nő mint férfi?

Figyelt kérdés
Csak a nők ilyen önsanyargatók? Vagy fogyókúrás céllal vágnak bele? Férfiaknak jobban kell a hús? Én nőként konkrétan meghalnék hús nélkül

2023. jún. 20. 14:13
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
24%

32.

Mint ahogyan egész télen sem a friss füvet legelik.

(Majd a Gugliban keressél rá a szénára.)


Sajnos ide a panelprolik csak vitatkozni járnak és szentül hiszik, hogy pl. a tehenek is téli álmot alszanak.


Befejeztem!

2023. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
70%

#33

Tulajdonképpen mi a problémád? Csak rámutattam hogy a bolti hús elenyésző százaléka jön olyan állatból ami a mezőn legelészik mint ahogy írtad.

Milyen panelprolikról meg téli álomról hadoválsz? :D

2023. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
77%

34-es!

A vegánoknak nem csak az iparilag tenyésztett állatokkal van baja. Az ipari állattenyésztés tényleg nem jó, viszont az ipari növénytermesztés sem. Nem vegánnak kell lenni a probléma megoldásához, csak ésszerű fogyasztónak.

2023. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
70%

#35

Igen, de a korábbi diskurzus az ipari állattartásról szólt.

Tök igazat adok az utolsó két mondatodnak amúgy, ez így van.

2023. jún. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
77%

23! Nem éppen! Már ma is ott tartunk, hogy a "műhúsok" árban versenyben vannak az igazival, és ízben is, a vicc, hogy lehetne sokkal olcsóbban is adni őket, de akor kisebb haszna lenne a gyártónak.

Egyrészt ez, másrészt ami nagy biznisz lesz még és garantálom neked, higy 10-20 éven belül tömegessé válik az a "laborhús" tehát mesterségesen növesztett állati izomszövet -tök érdekes, hogy ezt eredetileg az őssejtkutatásból indult szervtranszplantációra, csak valakinek beugrott, hogy ha tudunk növeszteni emberi szöveteket laborban, akkor tudunk húst is csinálni, álatok leölése nélkül. Csak ez még nagyon gyerekcipőben jár.

2023. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
43%
A 37-es válaszról az jutott eszembe, hogy a vegánok esznek laborhúst? Egyrészt nem bántanak miatta állatot, másrészt mégiscsak hús...
2023. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
70%

#38

Megnéztem több vegán influencer véleményét erről, mert én is kíváncsi voltam, a legtöbben azt mondták hogy ők maguk nem ennék mert nincs rá szükségük, de jó alternatívának tartják ha valaki nem akar/tud lemondani az állati fehérjékről.

A veganizmus nem magát a hús (izomszövet+zsír) fogyasztását ellenzi, hanem az állatok kizsákmányolását, árucikk stàtuszát. Ha van hús kizsákmányolás nélkül, akkor az elvileg vegán. (Ahogy az anyatej is vegán pl)

Mondjuk ugye sejtmintát mindenképp kell venni egy állattól, amibe bele lehetne kötni, de őszintén szólva reálisan úgy gondolnám hogy szinte bármilyen megoldás ami csökkenti a hús miatt leölt állatok számát az előrelépés veganizmus-fronton.

Ugyanakkor a peta pl belekötött valamelyik növényi húshelyettesítő gyártójába (impossible vagy beyond meat talán) amiért patkányokon tesztelték a hamburgerpogácsát…. Szóval sose lehet tudni.

2023. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Épp beszélünk róla, erre:


[link]


nem kell ehhez 10-20 év, szerintem két év múlva bármelyik nagyáruházban vehetsz majd Európában is. Már ha gazdaságos lesz a dolog.

2023. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Nem láttam olyan statisztikát, amely cáfolná, vagy igazolná a kérdésben elhangzott állítást, így szorosan a kérdésre nem tudok válaszolni.

Jómagam férfi vagyok és bár nem vegán, de vegetáriánus.

Aktívan sportolok, semmilyen hátrányt nem szenvedek el az életmódom miatt, sőt!

2023. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

39-es!

Több a vegán nő, mint férfi, vannak ezzel kapcsolatos statisztikai adatok.

De a vegán és a vegetáriánus egész más, ott nem tudom mik az arányok.

És a vegán életmód egy ideológia, tehát nem az egészséges táplálkozás a fő célja,mint pl a vegetáriánusoknál. Az más kérdés, hogy mi az egészséges táplálkozás, de mindenesetre a vegetáriánusok azért táplálkoznak úgy, mert azt tartják egészségesnek.

2023. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!