Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy pár hete a...

Miért van az, hogy pár hete a hegymászó halálakor megoszlottak a vélemények és ment a vita, hogy szabad-e így élni, de azóta a sportmotoros és most a tengeralattjárósok halálakor elmaradnak ugyanezek a hangok?

Figyelt kérdés
Pedig rájuk is lehetn mondani, hogy felelőtlenség volt ilyet bevállalni. A mostani tengeralattjárón 5 ember halt meg - ők nem a magasba, hanem a mélybe vágytak.
2023. jún. 22. 22:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a hegymászásnál az oxigén nélküli mászás, ami annyira extrém sokaknak, hogy felfoghatatlan. Mert itt látszik, hogy nem ilyenről van szó, hogy lenézni magasról, vagy megnézni titanikot vagy versenyt nyerni, amit még felfog a háziasszony, hanem nyersen a határok és teljesítőképesség feszegetése ami már túl polgárpukkasztó.
2023. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem egészen ugyanazok a helyzetek. A hegymászó önként gyalogolt a halálba, mert vakmerő volt és túlvállalta magát. Évente több százan teljesítik az Everestet gond nélkül, csak annak nincs hírértéke (felmegy, csinál néhány képet, majd hazamegy). Tisztában volt a kockázatokkal, volt lehetősége visszafordulni, és nem tette meg.


A motoros és tengeralattjárós téma baleset volt, ott az áldozat tehetetlen és csak sodródik az eseménnyel.

2023. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Szerinted ha jönne egy hír, hogy a lavina elsodort oxigénpalackosokat, arról nem ugyanilyen viták mennének? Nem hinném, hogy csak a plusz oxigén számít.


Nem igazán értem a második mondatod, a Titanic megnézése is a határok feszegetése 3 km mélyen a tengerben...

2023. jún. 22. 23:03
 4/21 A kérdező kommentje:
A tengeralattjáró utasaival aláírattak egy szerződést, hogy ez veszélyes, és ők lemondanak minden jogukról, vállalják a következményeket... értem, hogy baleset, de azért nem ugyanaz, mint mondjuk egy repülőgépbaleset.
2023. jún. 22. 23:10
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
A tengeralattjárósokon az internet egy jó része konkrétan röhög napok óta.
2023. jún. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Hát nem tudom hogy te milyen véleményeket olvasol, de én dögivel látom az olyanokat, hogy egyrészt a milliárdosok is hülyék voltak hogy bevállalták az utat, másrészt meg hogy a fszba volt egyáltalán engedélye a tengeralattjárós csávónak lekuldeni embereket abban a hulladékban.
2023. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen, vannak vélemények, de nem megy akkora sárdobálás.


Amúgy most látom, hogy a pakisztáni csávó a fiát is levitte, 19 éves volt. Megnéztem az életét, két gyerek van, egy fiú és egy lány (legalábbis a neve Alina). Szóval apa-fia meghalt, és így kihalt a család férfiága. Durva...

2023. jún. 22. 23:28
 8/21 anonim ***** válasza:
24%

A motoros, hegymászó és tengeralattjáró utasai is önként vállalták, senki sem kényszerítette őket! Lesz még nagyon sok ilyen. Azt gondolják a pénz a minden, de a Földet nem lehet becsapni. A gravitáció dönt.

Hozzátartozók öröklik a vagyont + a mesés életbiztosítást.

Készítenek majd egy filmet az emlékükre és megy az élet tovább.

2023. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Sajnálom őket, de azért valahol a családjukat még jobban. Ők felelőtlenek voltak. Mondjuk elég sokan írtak együttérzést kinyilvánitó kommenteket. Szóval én sajnálom, de nem igazán érdekel. Mivel semmi közöm hozzá. Jobban felmérgel mikor valaki a gyerekét veszélyezteti vagy bánt valakit az interneten.
2023. jún. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%

Mindenki hülye,aki nem tud a s.ggén nyugton maradni.Az emberek szétkomplikálják az életüket,és utána jön a baj.

Nem tudom,miért,de nekem ezek a buszos utazások jutnak eszembe,mi szerint menni kell horvátba vazze,meg ide oda vazze,mert otthon nem jó vazze,aztán amikor elalszik a sofőr,vagy bármi van és megtörténik a baj,akkor megy a lesegetés.

Egy ismerősöm mondta,hogy"bolygó zsidó"valamiért kénytelen mindig vándorolni.A FB-on mindenki lássa,hogy én utazgatok...

2023. jún. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!