Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkoholizmus miért olyan nagy...

Alkoholizmus miért olyan nagy bűn? Leszeretném tenni az alkoholt eddig inkább kevesebb sikerrel.

Figyelt kérdés
2023. jún. 26. 16:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A következményei miatt.

Elbutulás, munkavégzésre képtelenség, tudati problémák, ...

2023. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Májkárosodás pl. az egyik egészségkárosító hatása, továbbá a függők elisszák minden vagyonukat, büdös hajléktalan leszel.
2023. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyám alkoholista volt és a második férjem is, mindketten gyönyörű családot tettek tönkre, ameddig tehették. Anyám belehalt, a férjemtől elváltam, teljesen lecsúszott, később hajléktalan lett, most úgy tudom valami pszichiátrián dekkol.

Szóval én gyűlölöm az alkoholizmust, amikor belemászik az életembe és valaki nem csak a saját kontójára teszi.

2023. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a munkádra, a magánéletedre, a megjelensésedre az egészségedre is negatív hatással van.

Ha elbutulsz tőle, az úgy jobb?

Az egész életed tönkre teszi. Megéri?

Ha visszafordíthatatlan betegséget okoz, attól jó lesz neked?

Minden pénzedet feleslegesen elveszi.

Az alkohol semmire nem megoldás.

Az már jó, ha felismerted a problémát, következő lépés hogy szakember segítsen a leszokásban. Tedd rendbe az életed amíg nem késő.

2023. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
Az a baj az alkoholistákkal, hogy van valami az életükben amitől szoronganak. És ahelyett, hogy azon dolgoznának, hogy a szorongásuk elmúljon és egészséges lelkületű emberek legyenek az ivásba menekülnek. Az alkohol meg nem oldja meg a problémát, csak elnyomja addig amig az ital hatása tart. Én ezért tartom bűnnek, mert elpocsékolja az életét.
2023. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem is annyira magaddal szemben "bűn", mint inkább a környezeteddel szemben.

-Viselkedési problémák.

-Anyagi háttér biztosítása.

-----

A leküzdéséhez nagyon komoly akaraterő kell, - főleg, ha nem vesz hozzá igénybe az ember külső segítséget.

-Én legyőztem az alkoholizmust - saját erőből, - maximálisan tisztában vagyok azzal, amiket itt leírtam a fentiekben!

2023. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Érdemes lenne egy addiktológus segítségét kérni. Hosszú idő lesz, nagy akarat kell hozzá, de talán lehetséges. AA-csoport is célszerű.
2023. jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol a sírba teszi az embert, és nem is él igazán, mert az alkoholos befolyáltság miatt, nem látja át az élet csodáit.
2023. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Soksok éven át ittam napi 3-4-5 doboz söröket esténként, ami nélkül elképzelni sem tudtam az életem. Olyannyira szokássá vált, hogy akkor is megittam, amikor nem is kívántam, mert hát “ott van”.

Lehet, hogy ez valakinél nem annyira súlyos mennyiség, de engem ez is rengeteg mindenben hátráltatott az életbe. Amikor letettem, ment vele a cigi is, helyette jött a tudatos táplálkozás, a sport, az önfejlesztés, amiknek idővel látványos eredményei lettek fizikailag, mentálisan és lelkileg egyaránt. 38 évesen sokkal jobb formában vagyok, mint bármikor az életben, és olyan dolgokra vagyok képes, amiről piásként csak álmodni mertem, vagy még azt sem.

Nagyon bátorítalak arra, hogy vágj bele, cserébe pedig kapsz egy új életet.

2023. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
38%
9: És hogyan sikerült letenned? Segítséggel vagy saját magad erejéből?
2023. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!