Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyermekes és gyermektelen...

A gyermekes és gyermektelen emberek sosem fogják egymást megérteni?

Figyelt kérdés

Én azt figyeltem meg, hogy ha előkerül ez a téma egy társaságban vagy a médiában a racionális érvek mintha kikapcsolnának és a vélemények a szélsőségek irányába mennek. Vagy az van, hogy valaki a szent családra esküszik és a gyerekvállalásnak ezt a habos-babos oldalát domborítja ki, vagy az van, hogy csak a negatívumokról beszél, hogy mennyi pénzbe kerül, lemarad a karrierje, nem marad szabadideje, stb.

Mondjuk az is tény, hogy eléggé megváltozik az életmód egy kisgyerek mellett, így nyilvánvaló, hogy egy jellemzően gyermekesekből álló társaságban sokszor olyasmiről beszélnek, amihez egy gyermektelen nem tud érdemben hozzászólni. Ugyanez igaz fordítva is persze, hogy sokkal több szabadidejük van a gyermekteleneknek, így több programot is szervezhetnek. Viszont úgy látom sokszor nem tudják elfogadni egymást rokonok, barátok sem, ha valaki kijelenti, hogy nem akar gyereket. Van ez a tipikus érv, hogy önző, aki nem vállal, de erre meg a gyermektelenek azt mondják, hogy igazából az az önzés, ha magadnak akarod a gyereket. A politika is néha belekeveredik a dologba, mert sokféle ideológia is van világszerte pro és kontra is, a vallások általában mind gyermekvállalás pártiak.

Úgy tűnik nagyon megosztó a téma és egyre inkább kikerül a közösségi médiába is, mert vannak gyerekmentes csoportok, ezzel párhuzamosan meg kommentekben gyalázzák a gyermektelenet is. Érdekes amúgy, hogy a gyermektelen nők általában sokkal több kritikát kapnak, mint a férfiak, vannak ez a gúnynevek, hogy "macskás néni", stb. Pedig ez valahogy tényleg magánügy és nem szabadna elítélni senkit, amiért így vagy úgy dönt, de valószínűleg ide intelligencia is kell.



2023. jún. 27. 17:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
24%
Szép esszé. Mi a kérdés?
2023. jún. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem sosem, mert sem az egyik-, sem a másik nem tudja átérezni a másik gondolatait.
2023. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért egy elég sarkított példa amit leírtál. A normális emberek nem esnek egymás torkának azért mert nem egyezik a veleményük, ezt csak az idiótak csinálják. Persze a hülyének mindig nagyobb a hangja tehát ezeket látja az ember a legtöbbször.


Azért az én társaságaimban sosem volt ebből veszekedés, max eszmecsere: elmondtuk az érveinket, meghallgattuk a másikét majd konstatáltuk hogy nem egyezik az értékrendünk és továbbléptünk veszekedés nélkül.

2023. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Én gyermektelen vagyok, de megértem a gyermekesek érveit, mert régen én is akartam gyereket, csak közben meggondoltam magam. Szóval megértem az indokaikat, még ha nem is értek velük egyet. Biztosan sokan vannak, akik nem értik meg a másikat, de - ahogy írod - kell ehhez megfelelő intellektus. Vannak, akik sosem fogják elfogadni a másik álláspontját.
2023. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ez egyéni döntés. Mindenkinek mas es mas a lehetősége

Akinek van lehetősége vállalni jó párkapcsolatban , jó anyagiak mellett gyereket, az vállaljon

2023. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
20%

Ez nem egy verseny, hogy kinek van igaza. Nem egy sport

Persze megértem azt, hogy akinek nincs gyereke, azt érzékenyen érinti a téma, mert valahol vágyik gyerekre es döntésképtelen es ez maga egy stressz tényező

Várja az érveket.

2023. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
40%
Nyilván, megérteni nem fogják, hiszen nem tudják milyen a másik oldal. De elfogadni el lehet. Én tudatosan vagyok gyerekmentes, de nem térítek soha senkit. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogyan él. Az érveket, ha kérdezik, el kell fogadni. Aki nem tudja elfogadni az ellentétes véleményt, amikor kérdez, az nem tud frusztrációt viselni. Nekem nincs vele dolgom. Örülök, ha valaki boldog gyerekkel és annak is, aki gyerek nélkül. Utálom ezeket torkon lenyomós, agresszív propagandákat is a gyerkekvállalás mellett. Lassan már a gondolatainkat is kontrollálni akarják, nemcsak azt, hogy hogyan élünk.
2023. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretségi, baráti körben majdnem mindenkinek van gyereke, csak nekem nincs. Az egészen közeli barátaink sosem kérdezték meg, miért nincs, a barátságunkat soha nem zavarta. Ugyanez volt a helyzet a családban is. Tágabb körben már más volt a helyzet, ott már volt belőle probléma, főleg munkahelyen.

N

2023. jún. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%
A probléma nem az, hogy nem értik egymást, hanem hogy képtelenek elfogadni a másmilyen nézőpontot, és folyamatosan hergelik és tépik egymást. Hergelés alatt arra gondolok, hogy a gyerekmentesek olyanokat mondanak, hogy a gyerek egy üvöltő sz*rkupac, semmi több, és legszívesebben kinyírná a visítozó kölyköket, a gyermekesek meg olyanokkal jönnek hogy természetellenes, ha valaki nem akar családot, egyedül fog meghalni, stb. Szerintem társadalmunk közös érdeke, hogy az emberek megtanulják leszarni egymás nézeteit, és nem kényszeresen veszekedni mindenen, még akkor sem, ha abszolút nem értik az adott dolgot. Én pl a kereszténységet nem értem, mégsem ugrok rá habzó szájjal minden keresztényre.
2023. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
61%

Pontosan.

Rengeteg dolgot nem értek.

Pl. vegánság, nem normális kutyaimádat, szoptatásősanyaság, vallás, kényszeres hialuronsavas töltés már mindenhová, kacsaszáj, szénné szolizott bőr, politikai köpködés. Még biztos van pár, amit kihagytam. De elfogadom. Mert nekem semmilyen hatással nincs az életemre, ugyanúgy felkel a nap. Soha nem kommentelek senkihez. Ha nem tetszik valami valakivel kapcsolatban, azzal nekem van dolgom, nem neki. Vagy aki hangot ad kéretlenül ezeknek a dolgoknak, ott mi a terv? Hátradől, hogy "na most akkor a Józsi biztosan nem megy holnaptól templomba, mert jól beolvastam neki."

"A Gizike biztosan visszadugja magába a gyereket, mert megmagyaráztam neki, hogy erre a világra minek szülni", stb. Nem tudom melyik csatornák nézik az ilyen emberek. De szomorú.

2023. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!