Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyermekes és gyermektelen...

A gyermekes és gyermektelen emberek sosem fogják egymást megérteni?

Figyelt kérdés

Én azt figyeltem meg, hogy ha előkerül ez a téma egy társaságban vagy a médiában a racionális érvek mintha kikapcsolnának és a vélemények a szélsőségek irányába mennek. Vagy az van, hogy valaki a szent családra esküszik és a gyerekvállalásnak ezt a habos-babos oldalát domborítja ki, vagy az van, hogy csak a negatívumokról beszél, hogy mennyi pénzbe kerül, lemarad a karrierje, nem marad szabadideje, stb.

Mondjuk az is tény, hogy eléggé megváltozik az életmód egy kisgyerek mellett, így nyilvánvaló, hogy egy jellemzően gyermekesekből álló társaságban sokszor olyasmiről beszélnek, amihez egy gyermektelen nem tud érdemben hozzászólni. Ugyanez igaz fordítva is persze, hogy sokkal több szabadidejük van a gyermekteleneknek, így több programot is szervezhetnek. Viszont úgy látom sokszor nem tudják elfogadni egymást rokonok, barátok sem, ha valaki kijelenti, hogy nem akar gyereket. Van ez a tipikus érv, hogy önző, aki nem vállal, de erre meg a gyermektelenek azt mondják, hogy igazából az az önzés, ha magadnak akarod a gyereket. A politika is néha belekeveredik a dologba, mert sokféle ideológia is van világszerte pro és kontra is, a vallások általában mind gyermekvállalás pártiak.

Úgy tűnik nagyon megosztó a téma és egyre inkább kikerül a közösségi médiába is, mert vannak gyerekmentes csoportok, ezzel párhuzamosan meg kommentekben gyalázzák a gyermektelenet is. Érdekes amúgy, hogy a gyermektelen nők általában sokkal több kritikát kapnak, mint a férfiak, vannak ez a gúnynevek, hogy "macskás néni", stb. Pedig ez valahogy tényleg magánügy és nem szabadna elítélni senkit, amiért így vagy úgy dönt, de valószínűleg ide intelligencia is kell.



2023. jún. 27. 17:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
93%

De miert kell egymast győzködni, nem értem?????

Ha egy ember vallal gyereket, vagy nem vállal, miert erzi jobban magat, ha mas is ugyanazt teszi ?

2023. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyemen a közvetlen kollégákkal, akikkel együtt dolgozunk egy szűkebb csapatban, van gyerektelen is, szülő is, nagyszülő is, és nincs köztünk emiatt konfliktus. Intelligencia és elfogadás kérdése.

Fórumokon persze megjelennek az ostoba szélsőségesek (mindkét oldalon), akik rá akarják erőszakolni az ő elképzelésüket másokra.

2023. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
68%

Ha mar ebből is konfliktus lehetne, az lenne a beteg dolog, 13 as

Harci kutya a magyar

2023. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
91%
A normális emberek képesek megérteni egymást. Személyesen ismerek egy rakás szülőt akik pontosan tudják hogy ez nem való mindenkinek, meg olyan gyerekteleneket is akik nem kapnak agyf..szt a gyerekektől/attól hogy valaki saját családot akar.
2023. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretnék gyereket majd, de ettől függetlenül azt vallom, hogy nem mindenkinek szükséges a gyerek, nincs mindenkiben az a szülői ösztön vagy türelem ami ehhez kell. Ha valaki kényszerből lesz szülő, akkor rögtön 2 ember élete van elrontva, és én ezt nem tartom helyesnek. Mindenki éljen úgy ahogy lehetőségeihez mérten, tud és szeretne. Mindenkinek joga van a boldogságra és ezt nem feltétlenül jelenti mindenkinek a nagy családot és a gyereket. Én sosem ítéltem el senkit és nem is fogok, hiszen sok negatív példa vett körül, hogy megértsem, hogy nem mindenkinek kell gyerek.
2023. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
92%

3 gyermekem van. Őszintén kendőzetlenül vállalom, hogy baromi nehéz sokszor az élet velük, ettől függetlenül végtelenül szeretem őket, még sem vallom,hogy mindenkinek muszáj gyereket vállalnia.

Engem sosem zavart, érdekelni pláne sosem érdekelt ki miért vállal, vagy nem vállal gyereket. Az ő élete, és attól mert én szeretem a gyerekeimet még nagyon nem vagyunk egyformák. Ami nekem jó, nem biztos,hogy másnak is.

2023. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
85%

Van gyerekem, de nagyon is megértem aki nem akar. Bazi nagy meló. Persze, mellette hatalmas örömforrás is, semmiért nem adnám. De megértem, hogy valaki meg másban találja meg az örömét.

Szerintem azért a többség normális, és nem akar mindenáron beleszólni mások életébe. Csak a hangos kisebbség vitatkozik az interneten, de ők vannak jobban szem előtt.

2023. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen el tudom fogadni, viszont azt nem szeretem, ha győzködnek. Pl úgyis megbánod, meggondolod magad, úgysem lehetsz boldog gyerek nélkül, ki visz majd egy p9hár vizet stb. Érdekes én sosem győzködöm a gyerekeseket, pedig számomra az ahogy élnek, az nem a boldogság. De ettől még másnak az lehet a nagybetűs boldogság, szóval nem érdemes vitatkozni és győzködni egymást a témában.
2023. jún. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
82%

Az idióták nem fogják csak.

Az egy nagyon egyszerű kérdés, hogy valaki akar-e gyereket, vagy nem. Nincs igazán mit értetlenkedni rajta.

2023. jún. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
#20 Nincs gyerekem (még), nem is vettem fel semmilyen támogatást. De mikor te majd a pelenkádba szarsz, akkor azoknak a gyerekeknek az adójából lesz működtetve az ország. A redisztribúció egy csöppet bonyolultabb mint ahogy itt elképzeled.
2023. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!