Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen okból tudtál csak a...

Milyen okból tudtál csak a tervezettnél később gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Tehát ha korábban szerettél volna szülni, miért csúszott későbbre? (Bár ez talán világos, azért kiemelem, hogy a kérdésem nőkhöz szól.)

Egészségügyi problémákon azokat a hátráltató tényezőket értem, amik a termékenységet önmagukban nem befolyásolják, az életminőséget azonban igen.

Családi támogatás vagy szociális kapcsolatok alatt pedig elsősorban az érzelmi támogatást vagy a (nem anyagi jellegű) segítségnyújtást.

A partner nem feltétlenül csak attól megfelelő, hogy képes szerető és stabil párkapcsolat kialakítására, de hajlandó gyermeket is nemzeni és a gyermekneveléssel járó (ráeső) terheket is elbírja.



2021. febr. 12. 11:42
A kérdező szavazást indított:
Egzisztenciális okok (pl. megélhetési, lakhatási nehézségek)
Megfelelő partner hiánya
Termékenységi problémák
Nem támogató munkahely (pl. hátrányba kerülés veszélye, rugalmatlan munkafeltételek, túlterhelés)
Munkaerőpiaci problémák (pl. nehezebb elhelyezkedés, diszkrimináció)
Egészségügyi problémák (pl. betegség, baleset)
Családi támogatás vagy szociális kapcsolatok hiánya
Elhúzódó tanulmányok
Beteg vagy idős családtagok gondozásának terhe
Több is vagy más okok (hozzászólásban)
159 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

Anyagi okok miatt.


Nulláról indultunk, előbb meg kellett teremteni a viszonylag biztos lakhatást ês megélhetést, tehát az alapokat ahhoz, hogy akkor se legyen gond, ha valamelyikünkkel történne valami.


Ezért nem lett 25 évesen gyermekünk, csak 30 évesen.

2021. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanaz, mint az elsőnél. Hiába jöttünk össze egyetemistaként, nulla anyagi támogatás mellett a (nem is koedukált) koliszobába nem szülhettem. 8 éve voltunk együtt mire oda jutottunk, hogy mindketten végeztünk, találtunk normális állást, közös albérletben éltünk, volt némi önerőnk önerőből, hogy ne maradjunk örökké albérletben. 30 éves voltam. Az első gyerekünk 1,5 éves korában vettünk lakást.
2021. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
96%

Először lakás probléma miatt csúszott a dolog (kb.2 évet), majd amikor megvettük a lakást, kiderült, hogy meddők vagyunk. (4 év küzdelem) Jelenleg úton van az első baba, de mostanra már a 2.-3. babát szerettem volna várni.


A termékenységi problémára szavaztam, mert az rabolt el a legtöbb időt a mi esetünkben.


34N

2021. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
98%
Első vagyok, amúgy mi is nagycsaládot szerettünk volna, de ahhoz már tényleg nem tudjuk megteremteni az anyagi feltételeket.
2021. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
88%

Nekem anyám egész életében azt sulykolja belém hogy hülye aki gyereket akar. Meg hogy nehogy a nyakára szuljek. Én meg ezt szívtam magamba.

Mire az osztoneim legyőzték a megfelelési kényszeremet, már elmultam 30. Bánom, hogy nem hamarabb, de ebben én sem kaptam volna támogatást... persze a szüleim most sem látogatnak, nem segítenek, de megoldjuk.

Szóval ezért a csaladi támogatás hiányát jelöltem be.

2021. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
57%

Én nagyon fiatalon (20-22évesen) akartam anya lenni. 4éve együtt voltam akkori párommal, 20évesen bele is vágtunk. (Nála laktunk, sajat házban, nekem 18éves koromtól volt egy nagyonjó minkám is. Minden adott volt.) 1év alatt nem jött össze a baba, utólag már örülök is neki. Akkor derült ki, hogy szeretője volt mellettem, szakítás lett.


24 voltam, mikor férjemmel összejöttünk. Én 2év után belevágtam volna, férjem nem állt készen rá. Albérletben (vagyis nem sajátban, de nem fizettünk érte) laktunk, fix allásunk volt, autóink, lett volna alapunk rá. Ő 28volt, még nem állt készen. Rá 1 évre vágtunk bele. 27voltam mikor a fiam született.

1éves volt, újra belevágtunk. Azóta nem akar összejönni. 1éve. Idén 30 leszek, ha nem jön össze, jövőre már nem próbálkozunk, elfogadjuk hogy 1 gyerekünk lesz. Én később nem akarok szülni, és ezt férjem is így gondolja.

2021. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
98%
Mi egyetem elején ismerkedtünk meg a jelenlegi férjemmel, koliba ugye szóba sem jöhetett a dolog, egyetem után több helyen éltünk külföldön. Amíg fogalmunk sem volt róla, hogy hol telepedjünk le (ő határon túli magyar, így csak annyi volt meg biztosan, hogy magyar környezetbe, de ő haza akart menni, én meg Magyarországon maradni), és nem lett annyi keresetünk, hogy kényelmesen megéljünk belőle, nem akartunk babát vállalni. 8 évvel a megismerkedésünk után született az első. Ha adottak lettek volna a körülmények, és kevesebb a bizonytalanság, hamarabb vállaltunk volna gyereket.
2021. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Mi későn ismerkedtünk meg. 28 éves voltam mikor megtaláltam azt az embert akivel családot szerettem volna alapítani.
2021. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
99%
Én elsőre rosszul mentem férjhez.Mire terveztük volna az első babát pont váltunk.A második komoly kapcsolatba mire szóba került a baba és elkezdtünk rágyúrni, addigra jött egy csaj aki elvitte és 3 hónappal később már terhes is volt tőle:D. Utána meg nem nagyon bíztam már abban hogy kapcsolat összejön normális valaha az életben.32 voltam hogy megismertem a második férjem és 35 évesen szültem az elsőt,38 évesen a második gyereket.Teljes mértékben partner hiánya volt amiért később vállaltam.
2021. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
85%
20 éves voltam az esküvőnkkor, nagyon vágytunk rá, levelezőn csináltam az egyetemet, mellette dolgoztam. Simán jöhetett volna, de 6 év után fogant csak meg. Elvileg egyikűnkkel sincs baj, azóta született még 3, de valamiért a legnagyobb nem siette el a dolgot. 😊
2021. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!