Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történt Veletek?

Mi történt Veletek?

Figyelt kérdés

Úgy 10 évvel ezelőtt jártam itt utoljára 'gyakorikerdesek.hu), akkor az emberek döntő többsége rendes segítőkész válaszokat adtak a kérdezőnek, hiszen ennek az oldalnak pont az volt a lényege, hogy itt fel lehetett tenni azokat a kérdéseket, amiket amúgy nem mersz.

Évek óta külföldön dolgozom, lakom, így nem igazán tudom milyen a közhangulat, de ha abból indulok ki, hogy itt néhányan milyen alpári, bunkó stílusban válaszolnak, le vagyok döbbenve.

Kicsit elgondolkodhatna néhányotok, hogy inkább segítsünk egymásnak, próbáljunk picit előre haladni, ne az legyen a lényeg, hogy egymást visszahúzzuk.



2023. jún. 29. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Ugye azt is látod, hogy a kérdések 90%-a nettó kamu? Az általános műveltség , az intelligenciaszint a béka feneke alatt van.

A maradék 10% meg beírná a kérdését a Google-ba vagy másik keresőmotorba és meglenne a válasz. Szóval ez ok-okozati összefüggés.

2023. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerencsés vagy. Ne akard még jobban látni a valóságot, mert nagyon fog fájni. Borzasztó mivé lett a társadalom nagy része. Olyan 90%. Vannak persze jó állapotúak is, nem sok, de van. Ugyanúgy a személyes térben, mint itt. ☹️
2023. jún. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Közel 20 éves ez az oldal. Nem felkapottságra, javulásra volt ítélve, hanem szépen lassan lezüllött. Bőven vannak más platformok, ez meg arc és név nélküli anonim, így sok a troll, sok a kötekedő, sok a kamukérdés, a moderáció sem a régi, sokan meg leléptek már innen. Ez van.
2023. jún. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Ok boomer
2023. jún. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha máshol nem ez menne.

Redditen 2x írtam ki kérdést de kb 100x bunkóbbak, okoskodóbbak voltak a válaszolók, mint itt.

10 válaszból egy se a kérdésre felelt, hanem belekötött valamibe

2023. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

#4


Ok, generációs marketingszöveget használó. Kis irányított :p


Ugyan még fiatal vagyok, ill. remélem.


Én nagyon korán kezdtem pl chatelni, amikor még viszonylag reneszánsza volt, igaz, a végét kaptam el.


Ma felmegyek valami chatszerűségre, hát jó esetben fogom a fejem, és már min. kétszer elküldtek az anyámba egy sima szia után. :D


De ebben az a paradox helyzet, hogy x-szel több kommunikációs platform van már, és pont visszafejlődött a kommunikáció.


A való életben meg szétesnek közösségek, családok. Ha ugyan funkcionálnak egyáltalán.


És akkor - bocs - de nem beszéltünk még az oknoomer szintű kútmérgezőkről. Mert ezen folyamatokra, bizony rájátszanak külsű, direkt tényezők.

Pl. hogy jutottunk oda, hogy egy pár étteremben telefont nyomogat, ráadásul úgy, hogy érdemi dolgot ott sem csinál.

2023. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

"Kicsit elgondolkodhatna néhányotok, hogy inkább segítsünk egymásnak, próbáljunk picit előre haladni, ne az legyen a lényeg, hogy egymást visszahúzzuk."


Ezzel a papoló szöveggel semmit nem fogsz elérni. Ez kb. olyan, mintha azt akarnád, hogy a világon minden ember szeresse egymást. Egy regényben működik, de a valóságban ez örök álom marad. Ne állítsd be magad olyannak, mintha te tökéletes lennél, mert mindenki tudja, hogy olyan ember nem létezik. Nem csak itt a Gy.k.-n van ez a jelenség, hanem kb. mindenhol a világon, ahol van internet.

2023. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

jaja ez teljesen felesleges, mintha valami szónok lennél...

"Kicsit elgondolkodhatna néhányotok, hogy inkább segítsünk egymásnak, próbáljunk picit előre haladni, ne az legyen a lényeg, hogy egymást visszahúzzuk."


Amúgy meg kell nézni a kérdéseket is, sok a kamu, sok kretén, sokkal több a selejt..és sok kérdés amin csak fogod a fejed h b@sszki ilyen nincs...


Én rendszeres visszatérő vagyok erre az oldalra. Általában pár hónap után megunom, azt van h 1-2 évig fel sem jövök.


De emlékszem rá, hogy igen más volt.


Sőt a válaszolók legalább 80%-a ki merte rakni a felhasználónevét. Voltak is kifejezetten kedvenc emberek. Volt egy kis hangulata az oldalnak.


Nekem is kint volt de már nincs :)

2023. jún. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
A társadaalom, az ember egyaránt züllik le folyamatosan ebben az országban, és sajna az is, aki szinten akarna maradni.
2023. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9


Az egész világon züllik le, nem csak itt. De Európa/ a tágabban értelmezett "Nyugat" a legalja.

2023. jún. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!