Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is zavar, amikor csak...

Mást is zavar, amikor csak annyit kérdez meg egy ismerősötök, hogy: "Mizu?", "Mi újság?", és nem konkrét dologra, dolgokra kérdez rá?

Figyelt kérdés

2023. júl. 2. 23:31
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem zavar. Amúgy mizu veled?
2023. júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
A mizu megnyitja a lehetőséget, hogy elmondd amit akarsz. Ne hátrálj ki belőle egy "semmi"-vel. Vagy konkrét alákérdezést vársz egyből, hogy végre elmondhasd amit akarsz? A small talk/bájcsevegés a beszélgetésindítás része, nem lehet egyből odaállni valaki elé és rákérdezni hogy rendben van-e a párkapcsolata vagy összevesztek-e éppen, vagy nem beteg-e a kutyája, vagy él-e még a nagymama.
2023. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Azóta, hogy kiírtad a kérdést, miújság?
2023. júl. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kitana. ***** válasza:
88%
Nem zavar, erre akármit lehet válaszolni, nem korlátozza be a témát. Ha olyan kedvem van, elkezdhetek panaszkodni, ha minden szuper, akkor elmondom, ha történt valami érdekes mostanában, vagy hogy mik a terveim a hétvégére vagy akármi.
2023. júl. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Engem nem zavar. Nincs unalmas, szar életem, így mindig akad valami amiről tudok írni/mondani pár szót.
2023. júl. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

- Szia, mizu?

- Nem jön a fizu.


😆

2023. júl. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Ez tipikusan az a kérdés, hogy beszéljünk, de nincs téma, és a kérdező fél a másiktól várja. Nekem nagyon nem szimpi, fantáziátlan, uncsi.

„nem lehet egyből odaállni valaki elé és rákérdezni hogy rendben van-e a párkapcsolata vagy összevesztek-e éppen, vagy nem beteg-e a kutyája, vagy él-e még a nagymama.”

Igen, ilyen eset is van, hogy konkrét dologra kíváncsi a mizuzó, csak nem meri feltenni… Miért ne lehetne? Akiről én ilyesmiket tudok 1. kézből, ott már van min. egy haveri viszony, nem csak nagyon minimális, távoli ismeretség, így nyugodtan meg lehet kérdezni egyenesen is.

2023. júl. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem zavar, mert nem szoktam rá válaszolni 😊
2023. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez inkább ilyen beszélgetésmegnyitó köszönéssel egyenértékű kérdés.
2023. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

"Miért ne lehetne?"


Pont azért amiért nem rontunk be más házába, hanem előtte illedelmesen csengetünk, vagy kopogunk. Körülbelül ezt a gesztust fejezi ki a mizu.

2023. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!