Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külföldi élet az emberek...

A külföldi élet az emberek mekkora részének jön be?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itthon mindig panaszkodnak az emberek, hogy semmi sem jó és a környezetemben is a legtöbben, ha járnak nyugaton és mesélnek róla sztorikat mindig valahogy úgy hozzák ki, hogy ott bezzeg minden jobb. Akik kint élnek is persze azt szeretik mutatni, hogy nekik jobb ott, ami logikus, mert másképp nem tudnák igazolni saját döntésük. Viszont ettől eltekintve sokan vannak olyanok is, akiknek nem jön be a külföldi lét és végül hazajönnek, csak ezt persze nehezebb sikerként eladni.

Én amúgy nem éltem életvitelszerűen kint, de sokszor utaztam ki munkaügyben pár hétre így valamennyire belátok ebbe és beszéltek olyanokkal is, akik már huzamosabb ideje kint vannak. Igazából ez a dolog nem fehér-fekete, megvannak az előnyei és nekem is nagyon sok dolog tetszett ott, de árnyoldalai is vannak. A pozitívumok nyilván főleg a magasabb fizetés, de most már jobb szakmában Magyarországon is lehet úgy keresni, hogy közel hasonló életszínvonalon élj, mint nyugaton, mert ott a költségek is jóval magasabbak. Tudom, hogy az élelmiszerek esetében nincs érdemi különbség, de a saját lakás, ami a legtöbb ember álma, azért nagyon nehezen elérhető vagy a biztosítások is drágábbak, elmenni szórakozni, iszogatni is jóval többe kerül.

A másik dolog meg a közösség vagy annak hiánya, egy bizonyos életkor felett nehéz szerintem beilleszkedni, hogy úgy megtanuld a nyelvet vagy értsd a kultúra finomságait, mert nem olvastad azokat a könyveket, nem láttad azokat a filmeket, nem ismered azokat a zenéket, amiket ők, hiszen nem abban szocializálódtál. Persze ez is embertípus függő, biztos van, akinek könnyebben megy. Vannak olyan kutatások is, hogy sokan gondolták digitális nomádnak lenni mennyire jó és ha akarod a trópusokon dolgozol, utazhatsz mindenfelé, de sokan voltak, akik végül hazaköltöztek, mert hiányzott a család, barátok. Na mindegy valahogy nekem úgy tűnik legtöbben túlidealizálják a külföldi életet és bár sokaknak sikerül, de messze nem mindenkinek.



2023. júl. 5. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Nyugat?


Szerintem a fideszesek szerint hanyatlik, az EUR a HUF hoz kepest csak csokken, Huxit mar ideje, de valahogy megis tudjak hogy jobban elnek kint a magyar rokonaik, fiaik, lanyaik es meselnek, de tagadjak.


A demokracia partiak, ahogy a fideszese nevezik "libbant" meg "libsik" azok meg tudjak azt mind, amit a fideszesek lanyai, meg fiai meselnek nyugatrol.

2023. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

14ben kaptam egy külföldi irodai melóajnálatot, novemberi kezdéssel, akkor úgy voltam vele, hogy karácsonyig kipróbálom, legrosszabb esetben, hazamegyek, ha nem jön be. Ez annyira jól sikerült, hogy már a 4. melóhelyem tekerem külföldön és közben megnősültem egy helyivel.

Vannak rossz napok itt is, nincs kolbászból a kerités, szal' a vegánok se tüncikéznek, van honnvágy is, hiányoznak az otthoni barátaim és a családom, de összeségében, azt tudom mondani, hogy -főleg az ország jelenlegi helyzetében- én már nem fogok visszamenni Magyarországra. Most akarunk házat venni.

2023. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
Szívet cseréljen az, aki hazát cserél, mondta Tompa Mihály, és az én esetemben igaznak is bizonyultak szavai. 14 éve, 50 évesen mentünk ki a nejemmel, puszta kalandvágyból. Elindultunk Ausztrián keresztül Németországba, minden tanyán megállva, munkát keresve. Végül Németországban egy tojásfarmon kötöttünk ki. Nem a végzettségünknek megfelelő munka volt, de ugródeszkának megfelelt. 6 hétig voltunk ott, ezalatt a kocsiban laktunk. Szeptember végére találtunk megfelelő munkát, és albérletet. Jó volt, barátokat is találtunk. Németország befogadott minket, de mi nem tudtuk befogadni Németországot, így 8 év után hazajöttünk.
2023. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az élelmiszerek most már olcsóbbak Németországban, mint Magyarországon. Frankfurtban annyiért bérlek lakást, amennyiért Pesten a belvárosban tudnék. A fizetésem hatalmas részét félre tudom tenni, sokkal nagyobbat, mint Magyarországon. Cégen belül jöttem ki ugyanarra a pozícióra, a fizetésem mégis megtriplázták, de a költségeim alig növekedtek. A közszolgáltatások eszméletlenül jók. A helyi háziorvosi rendelő pl. úgy néz ki, mint a maganrendelők Magyarországon, teli van fiatal, motivált és KEDVES dolgozókkal. Nekem ezért megérte feladni az otthoni környezetet. Ha hazautazok, majd úgyis találkozok a barátokkal, egyébként meg ott vannak a rendszeres videóhívások, akárcsak a családdal is.

A beilleszkedés eleinte nagy erőfeszítés, de nekem az a tapasztalatom, hogy ha úgy mész ki, hogy folyékonyan beszéled a nyelvet, és nyitott vagy, lazán megoldható. Ha látják rajtad az igyekezetet, nagyon kedvesek és befogadóak a helyiek. Lehet, hogy nem ugyanazokon a videókon és zenéken nőttünk fel, de én azt tapasztaltam, hogy ez valahol egy extra segítő pont a barátkozásban, mert ha kíváncsi vagy, lelkesen mutogatják, hogy mire is gondoltak, vagy mit hogy szokás itt csinálni. Ha már az elején úgy állsz hozzá, hogy "jaj a helyiek biztos zárkózottak" meg "nem bírják a külföldieket", akkor pontosan ezt is fogod tapasztalni.

Szóval szerintem az egész kiköltözés az motiváció és hozzáállás kérdése.

2023. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!