Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez normális, hogy...

Szerintetek ez normális, hogy így reagálok feszült helyzetekre? Mással is fordult már ez elő? Lehet ezt kezeltetni?

Figyelt kérdés
Amikor van valami nem mindennapos dolog, mondjuk, hogy az egyik osztálytársam dührohamot kapott egyszer és pl. a táblához vágta a tolltartóját vagy elkezd ordibálni, akkor én alig bírtam visszafojtani a röhögést. De nem azért, mert viccesnek találtam! Én sem értettem az egészet, egyszer csak rám jött a röhögés roham. Akkor amikor az osztályfőnököm majdnem felesett régebben az egyik osztálytársam által kifeszített vetítő madzagban és dühösen ránk kiabált, akkor is alig bírtam visszatartani a röhögést. Jó, akkor 6.-os fejjel egy picit viccesnek is találtam, de már így visszagondolva tudom, hogy elég veszélyes volt, mivel nem sokon múlt, hogy fejjel előre felbukik. De akkor is majdnem röhögtem amikor megfenyegetett minket, hogy nem visz minket kirándulni, de akkor már a feszültségtől. Akkor amikor valaki félrenyel valamit és hangosan elkezd köhögni, akkor is ez van, de ismétlem, mielőtt még valaki egy rosszindulatú kárörvendőnek gondolna, nem azért, mert viccesnek találom! Akkor ha valaki dühöng, akkor is ez van. De utálom ezt a szokásom, mert tudom, hogy ez kívülről úgy látszódhat, hogy kiröhögöm, közben én csak így kezelem a feszültséget. Nem tudom, hogy kezelni, én tényleg próbálom visszafojtani mindig, hogy ne bántsak meg másokat, de néha egyszerűen nem bírom. Szerintetek ezt lehet kezeltetni? Vagy ez teljesen normális dolog?

#röhögés roham #feszültség feldolgozás
2023. júl. 8. 12:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Én egyszer balesetnél nyújtottam elsősegélyt. Ha ideges vagyok, néhány szituációban vigyorgok, vagy röhögök. Ott is nagyon kellemetlen volt, de egyáltalán nem azért csináltam, mert viccesnek találtam a helyzetet.

Ez egy stresszfaktor volt, amivel valamiért az agyam egy ilyen reakcióval akar megoldani.


Nem egyedi eset a tiéd sem, pár éve itt is megkérdezte ennek a jelenségnek az okát Gyakorin.

2023. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!