Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bizonyos emberek miért beszéli...

Bizonyos emberek miért beszélik ki hangosan a magánéletüket a tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés

Én vidéken nőttem fel viszonylag konzervatív családban, ott soha fel sem merült ez, hogy a családi szennyest teregetni kell a nyilvánosságban. Ehhez képest, ha Budapesten felszállok a tömegközlekedésre nagyon gyakran vannak olyanok, akik hangosan, mindenki előtt tárgyalják egymás közt vagy telefonon a személyes, családi, munkahelyi problémáikat ráadásul sokszor trágár stílusban. A kisebbségiek főleg teszik ezt, ahol ők járnak mindenki kell tudja mi folyik náluk.

Ezt nem tudom hova megérteni, nem azt mondom, hogy az ember ne beszélje meg a gondjait a családtagjaival, barátaival, de diszkréció is létezik a világon. Munkahelyi, párkapcsolati problémái mindenkinek vannak, de én pl nem szeretném, hogy erről ismeretlen emberek tudjanak, amikor nincs is semmi közük hozzá.



2023. júl. 14. 21:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ennek az emelt szintje a kihangosítós tahó. Lehet hogy kevésnek érzi, a környezete figyelmét amikor csak őt hallgatjuk. Illetve valószinűleg a beszélgetés fontoságát akarja hangsulyozni azzal, hogy a nyilvánoság előtt folytatja.
2023. júl. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ja, - a beszélgetés fontossága!

Egyszer egy kisebbséghez tartozó néhai ismerősöm, milliókról "tárgyalt" valakivel fennhangon...

Aztán megcsörrent a kezében a telefon - "tárgyalás" közben! :DDDD

2023. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

Mert nyilván nem ér rá tíz perc múlva, amikor esetleg leszáll. "Jaj Gézukám, mindjárt szállok, visszahívlak" ez nem működik, mert Gézukám őszerinte biztos nem fog ráérni tíz perc múlva. :))

Bár azt sem tudom, abban a háttérzajban, ami utazás közben állandóan van, hogy lehet valamit normálisan érteni.

Engem amúgy nem zavar, inkább a beszélőt kéne zavarnia, hogy mások is hallják az életének némely fontos mozzanatait, de ha ő vállalja nyilvánosan...

Amúgy az az érdekes, hogy az nem baj, ha beszélgetés közben mások is hallják, miről lehet szó. De ha ugyanez az ember csak nézi a telefonját, mert játszik vele, vagy olvas rajta híreket, és eközben fölé vagy mellé áll valaki, na az már zavarja a telefon tulajdonosát. Mert azt hiszi, hogy az illető őt meg a telefonját nézi...

2023. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Gátlásaik,elfojtásaik vannak, amiket nem tudnak feloldani. Meg a zsáváréjjók általában amúgy is temperamentumosabbak.
2023. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!