Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki izomra gyúr, de pl. a helyesírásra senki?

Figyelt kérdés
2023. júl. 15. 12:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos, a mai világban ez nagyon jellemző...
2023. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Mindenki izomra? Bárcsak úgy lenne, sajnos nagyon kevés az izmos sportos pasi. És ne túlozz, rengeteg az értelmiségi, akinek jó a helyesírása.
2023. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki mást tekint értéknek.

Szerencsére sokan tartják fontosnak a műveltséget is.

2023. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Kroms ***** válasza:
40%
Egyszer próbálj meg izom helyett helyesírással bevágódni egy nőnél és rögtön rájössz, hogy miért.
2023. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

“ Sajnos, a mai világban ez nagyon jellemző...”


Igaz, régen nem volt ilyen dilemma mert írni sem tudtak.

2023. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, de én is falra mászok az ilyen tanulatlan, 8 általánost sem végzett emberektől, csak az a baj, hogy ez nem igaz, mert a legtöbb ilyen ember egyetemet végzett és jó pozícióban van. Hiába, a műveltség nem végzettség kérdése. Három kedvencem van:

- A J és az LY között különbséget tenni nem tudó emberek. Például: "kifelyezni" "fály". Mindkettő igazi példa...

- A mindent hosszú magánhangzóval író proletárok, például "megszületett a kisfiúnak", vagy "nem túdom"...

- A harmadik a mindent külön író proletár, aki arra fogja a sötétségét, hogy a telefon kijavítja. Bocsánat, kiLYavítja... XD Például: " Tegnap el mentem a boltba és meg találtam, amit tegnap el felejtettem meg venni."


Akkor vannak altípusok, mint például a vesszőt soha nem használó, vagy a szavakat egyenként tudó, de ha mondatba kéne tenni, már bajban lévő típus.

2023. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
#4 Ez leginkább attól függ, milyen típusú nőknél szeretnél "bevágódni". Engem például egyáltalán nem zavar, ha egy férfi nem izmos, az viszont annál inkább, ha a saját anyanyelvén nem tud leírni egy értelmes mondatot durva nyelvtani hiba nélkül. Egyébként nem vagyok bölcsész, mielőtt valaki megkérdezné.
2023. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
köszönj kormánynak, hogy ilyen lett az oktatás.
2023. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Kroms ***** válasza:
31%

#7

Maradjunk abban, hogy a 30 alatti, min. 7/10-es nők 99%-a előbb fog izmos pasit választani, mint jó helyesírásút.

2023. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%

Nem gyúr mindenki (Európa egyik legelhízottabb országa vagyunk) és sok embernek teljesen rendben van a helyesírása. A kettőnek egyébként semmi köze egymáshoz, az emberek műveltségtől függetlenül járhatnak edzeni.

Akinek tényleg kritikán aluli a helyesírása mire befejezi/félbehagyja a tanulmányait már nem igazán lesz motivált arra, hogy a helyesírására gyúrjon. Nem fognak olyan munkakört betölteni ahol jelentősége lenne és általában olyan társadalmi közegben mozognak ahol ez senkit nem érdekel, hasonlóan nem tudnak helyesen írni. Ezt nem bántásból mondom, csak tényleg egy olyan burokban élnek ahol más elvárásoknak kell megfelelni. Ugyanígy egy átlag városi értelmiségi is egy burokban él, csak egy másikban és fingja sincs róla, hogy az övén kívül is van élet és az milyen. Ezért az lesz a legnagyobb szórakozása, hogy haha a buti proli rosszul írta. Pedig tetszik, nem tetszik lehet így is élni és vannak is akik így élnek. Még csak az sem biztos, hogy rosszabbak a kilátásai mint a helyesen író diplomás bölcsésznek.

2023. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!