Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs kedvem semmihez...

Miért nincs kedvem semmihez nyaralás alatt?

Figyelt kérdés

Eddig munka mellett tanultam, kész rémálom volt.

Tavaly óta már semmi dolgom meló után, max háztartási feladatok. Sokkal szabadabb vagyok, kevesebb stressz ér így.


5 év után most először tudtam eljönni 1 hétre nyaralni a Balatonra.

Viszont semmi kedvem kimozdulni. A part kb 50 méterre van, de én csak fekszem a szobában, 12 órákat alszok, telefonozok és mindig fáradtnak érzem magam, pedig nem merültem ki semmiben, munkám is laza.

Rokonokkal jöttem nyaralni, de hozzájuk sincs semmi kedvem lemenni. Nem akarok látni senkit, nem akarok emberek közé menni, nem akarok vízbe menni.

Komolyan mondom, inkább visszamennék éjszakára dolgozni, legalább még meleg sincs úgy.

Hoztam magammal könyveket, de azokat sincs kedvem kinyitni sem.


Nem pont most kellene jól éreznem magam? Mit csináljak, hogy visszatérjen az életkedvem? Enni sem kívánok semmit, csak fekszem az ágyban, és lesem a plafont (vagy éppen kérdést írok ki perpill).

29 éves vagyok.


2023. júl. 16. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

A telefonozás egy folyamatos dopaminlöket-kergetés, ahogy görgeted a social mediákat. Ebből mikor kilépsz, azaz lerakod a telefonod 15 percre, akkor rosszabbul érzed magad, mert hirtelen nem érnek az ingerek folyamatosan. De ha kibírod ezt a kezdeti szakaszt, akkor azt veszed észre, hogy bármihez egy picit jobban lett kedved, mint a telefonozás közben.


Csináld a következőt: döntsd el, hogy mostantól fél órát nem telózol. Erre se válaszolj, csak zárd be az egészet, tedd le a telefont, és kész. Ha elkezdesz unatkozni, be fog ugrani pár dolog, amit csinálhatnál, még ha ez annyi is, hogy egy könyvvel meg egy sörrel lemész a partra. Add meg magadnak azt a luxust, hogy engeded magad passzívan unatkozni. A telefon ugyanis egy aktív unatkozás.


Telefon le, nézd a falat, aztán ne vedd fel újra magad mellől. Hajrá!

2023. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Depresszio esetleg?
2023. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es, el tudok szakadni a telefontól, nem erről szólt a kérdés. Se Facebookom, se ilyen social médiás dolgaim nincsenek is egyébként. Csak kínomban már nem tudom mit kezdjek magammal, a telefon meg itt van. Le tudom tenni akár napokra is, köszönöm.


2) igen, pár éve volt depresszióm, de az elvileg már kezelve lett. Miért pont most térne vissza, mikor minden 🌳 sza?

2023. júl. 16. 14:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Első jól írta.

Sör, sör, majd kis napozás, és relax. Százszor jobb ettől az is, ha kint a parton csinálod ugyanezt. Szólj a rokonoknak, nem vagy túl jól, estig hagyjanak, és a kutya nem fog hozzád szólni. Az árnyékban olvass, mobilozz, sörözz, a sör majd lelazít, és elmúlik ez a depresszív hangulat estére. Akkor meg megiszol 1,5-2 deci hideg bort, és meg lesz az esti hangulatod is. A bor boldogsághormont termel, amire most nagy szükséged van.

Árnyékba ülj ki, ne napozz, az is csak lehúz, hogy kenegeted magad, forgolódsz, és unatkozol.

És ne érezd azt, hogy kifizetted, így szórakoznod kell, az is csak stresszelni fog. Engedd el, hátha kisül belőle valami jó.

2023. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Barmikor visszaterhet.

Kieges-szeru tuneteket irsz le.

A sok alvas, a motivalatlansag, etvagytalansag.

Vagy lehet, h csak a elmult munka+tanulas idoszakot erzed meg?

2023. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Depresszióm alatt alkoholproblémáim voltak, azóta nem iszok, bizottság kedvéért jobb is. Sört nem szeretem


Már 1 éve végeztem a sulival, mégsem érzem boldogabbnak magam, csak kevesebbet stresszelek, ennyi változott.

2023. júl. 16. 14:15
 7/10 A kérdező kommentje:
Biztonság kedvéért
2023. júl. 16. 14:15
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezért aztán megérte elmenni a Balatonhoz és kifizetni a szálloda árát.
2023. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hol olvastál te szállodát? + Rokonok jöttek le ismerőstől 1 hétre kölcsönadott házba. Nekem csak felajánlották, hogy jöjjek le, mert régóta nem mozdultam ki sehova.


De látom te is csak trollkodni jársz ide. Ezért aztán megérte megnyitnod a böngészőt.

2023. júl. 16. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Hallod bár nekem lenne ilyen problémám.

Te meg észre se veszed milyen jó dolgod van...

Csak nyábogsz itt...

2023. júl. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!