Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A beszédstílusból jól lehet...

A beszédstílusból jól lehet következtetni ki milyen társadalmi osztályból jön?

Figyelt kérdés

Én régen úgy gondoltam, hogy a külső, az öltözködés mutatja leginkább ki milyen rangban van és akik ilyen nagyon tetováltak, orrkarikájuk vagy színes hajuk van, azok mind buta emberek, akik ezzel akarnak kitűnni, de most úgy látom inkább a beszédstílus az.

Nyilván itt is óriási a szórás, a cigányokat például ha halljuk, általában nagyon egyszerű nyelvezetet használnak rengeteg trágár kifejezéssel és elég hangosan. A munkás emberek körében is ez a leggyakoribb, de az úgymond diplomások jelentős része sem ad túl sokat erre, a "b. meg, g.ci, k.va", stb legtöbbször kötőszavak.

Vannak olyanok, akiket viszont olyan jó hallgatni, mert olyan szép szókincsük van, hogy gyakorlatilag jegyzetelni kellene, amiket mondanak. Az ilyen embereken látszik, hogy sokat olvastak és kulturális programokra járnak, ami a nagy többségről nem mondható el így jellemzően az igényes, értelmiséghez tartoznak. Az újgazdag vállalkozók esetében ez nem tűnik így. Szóval nem csak a pénzen múlik.



2023. júl. 19. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát rólam biztos nem tudnád megmondani 😅

Tanult vagyok, rengeteget olvastam ezáltal nagyon sokszínű a szókincsem. Főleg amióta Pest mellett élek, itt csak így beszélek. Tisztán, válogatott szókincset használva, tekintve , hogy üzleti ágazatban dolgozom, valamilyen szinten ez elvárt.

Emellett egyébként tetovált is vagyok, bár nincs piercingem már és nincs színes hajam sem, de a tetoválásaim nem tudom elrejteni, legalábbis ami kézfejen és hasonló helyeken van ,azt nem. Így kívülállóként, a tetoválások miatt már eleve gondolhatnák, hogy valami proli vagyok.

Viszont én eredetileg Miskolci vagyok, Miskolc mellett egy kis faluban nőttem fel, rengeteg olyan szó van amit itt Pesten nem értenek ha elkezdek úgy beszélni ami valójában én vagyok. Lényegében tájszólásom van.

Nagyon parasztosan, Borsodi szlenget használva, ottani ismerőseimmel és rokonaimmal már már úgy beszélünk egymással, hogy ha kívülről hallanád azt mondanád egy rossz Mónika show epizódot nézel.

Én azt mondom tehát, hogy ezt így nem lehet megítélni. Ha Miskolcon látnál engem és hallanál beszélni azt mondanád, egy tanulatlan , tetovált, beszélni nem tudó picsa vagyok. Eleve rossz a családi hátteret. Alkoholista apa , börtönviselt rokon stb ami engem jellemez.

Itt Pesten ha látnál, és hallanál, azt gondolnád (ami valójában igaz is ) hogy , mennyire olvasott, tájékozott vagyok stb

Maximum a látható tetoválásaim miatt gondolhatnál rólam mást , de az ahogy itt beszélek Pesten az ismerőseimmel vagy idegen emberekkel, ügyfelekkel, nem is gondolnád rólam ki vagyok valójában.

2023. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
ahogy az 1es irja. En pl orvos csaladbol jovok. Nagyszuleim, szuleim jomoduak voltak mindig. Kökemenyen megneveltek a hugommal. Nekem is jo munkam van, 34 vagyok. Nagyon tudok viselkedni ha kell. Ha a csajokkal elmegyunk este...hat nem ezt fogjak hinni rolam :)
2023. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Nem lehet.


Mivel napjainkban már nincs valódi értelmiség, ez mellé még a lakosságot a média szennye neveli, így fogalmuk sincs a beszédművelésről, illemtanról stb.


Én alacsonyan képzett családból jövök (alk. matematikus vagyok), viszont nekem fontos:

- beszédművelés,

- viselkedéstan.


Még az értelmiségi tájékozottságot nem is említem kifejtve, mint pl.:

- Politika ismeret és érdekérvényesítés.

- Döntés tudománya.

- Vezetés és szervezés.

- Pénzügyi ismeretek.

- Közgazdaságtani ismeretek.

- Zenei kultúra.

- Irodalmi kultúra.

- Természettudományos kultúra.

- Informatikai kultúra stb.

2023. júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályozgatás teljesen értelmetlen és diszkriminatív. Semmi lényegeset nem lehet megállapítani öltözködés és szókincs alapján. Egy tetkós hajléktalan is lehet tanulr, diplomás és egy jómodorú, öltönyös is lehet sorozatgyilkos. Változtat a lényegen, hogy milyen osztályba született?
2023. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez társaságfüggő sok embernél, hogy az adott helyzetben/szituációban, milyen társaságban van.
2023. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

35 éves, diplomás nő vagyok. A munkahelyemen választékosan és normálisan beszélek mindenkivel. Ügyfelekkel kommunikálok telefonon, személyesen és írásban.

Az öltözékem is elegáns, visszafogottabb.


Szerintem senki nem hinné el ha látná, hogy vezetés közben milyen választékosan káromkodom, meg hogy miközben ások a kertben szakadt melegítőben, 5 percig tudok szóismétlés nélkül káromkodni.


Szóval nem, nagyon nem értek egyet az elméleteddel.

2023. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előítélkezés megfelelő megalapozását keresed? Csak szólok, az mindig előítélet lesz.

Mondhatom azt, hogy a nagyapáim suszter és paraszt voltak. Mondhatom, hogy a nagyapáim háborús hősök voltak. Melyikből mire következtetsz? Gondolom, majd ütik egymást a tippek.

2023. júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!