Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyakorikerdesek oldal...

A gyakorikerdesek oldal valóban ótvar hely?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon is többször olvastam, hogy nem érdemes itt kérdezni, de több tartalomgyártótól és embertől is hallottam, hogy mennyire rossz oldal a közösség miatt. De akkor miért vannak sokan fent rajta, ha sokan nem szeretik? Milyen más alternatívák vannak? Mennyire megbízható információkat közölnek itt pl. a számítástechnika terén?

2023. júl. 23. 22:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
73%

A trollkodás lehet jó, ha humoros és, ha az ember nem azért csinálja, mert ez az egyetlen időtöltése. Egy poénnak szánt troll komment vagy kérdés amit nem tudott kihagyni a felhasználó, és másokat megnevettet, nem árt.


A gond, ha a trollkommentek már nem ezt a célt szolgálják és megszállotságba is átnennek.


Nekem speciel egy ilyen miatt kellett kikapcsolnom a nickem, mert egy unatkozó ember már olyan szinten túltolta a trollkodást, hogy azt se nézte, mennyire nem illik a kérdéshez ez a viselkedés, amint látta, hogy kommenteltem, már elkezdett engem szídni, úgy hogy saját magával chatelt kommentben. És a legijesztőbb, hogy MINDIG MINDENÜTT OTT VOLT! Konkrétan leste a nickem, hogy épp hova írtam és nem sokkal rá írt ő is.

2023. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
27%
61.: Jézusom, ez marhára para! 😳 Ennyire bepörögni azon, hogy valaki más véleményen van...
2023. júl. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim válasza:
79%
#61 Édes istenem...
2023. júl. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
100%

#51 vagyok, kicsit sokára találtam vissza az oldalra😅


"(...) sosem lesz olyan dolog, ami minden embernek megfelelő lenne. Az anonimitás és adatok védelme valóban jogos, de erre is vannak megoldások, amik lehet túl nagy költségek lennének az oldalnak."

Az nagyon igaz, hogy sosem találni olyan dolgot, megoldást, ami mindenkinek tökéletes, elfogadható lenne. Azonban (építő kritikaként) több olyan tag van, akik már évek óta jobbnál jobb javaslatokat tesznek különféle kérdések alatt, hogy mivel lehetne (fel)javítani, jobbá tenni az oldalt, de mégsem történt változás. Pedig az olyan válaszok nem 1-2 ember által voltak felpontozva. Valószínűleg azon is elcsúszhatott a dolog, hogy nem konkrétan a fejeseknek címezve, nekik emailben elküldve fogalmazódtak ezek meg..

Az utóbbi pár hónapban (3?) én is aktívabb voltam ilyen kérdések alatt, és az ott látottak alapján, úgy tűnik, hogy a többség egy véleményen van, csak sajnos itt jön be, amit Fókuszcsoport Ádámról is mondtál; nem fejlődik, nem halad a korral az oldal. Bár ilyen "nyílt profilos dolog" nagy ugrás is lenne, és biztos vagyok benne, hogy páran mennének az oldalról, de van benne ráció, hogy jönnének újak is. Csak ezeket számokban megsaccolni nem túl könnyű; ahhoz túl sok más (nyelvű) konkurencia is van, és a mostani generáció semmi mindig a GYK szintű dolgok felé tendál. Szóval közben kockázatos is.


Nem látok bele az illetékesek fejébe, nem tudom, hányan vagyunk aktív tagok, ahogy azt sem, hogy mekkora költségekkel jár az oldal fenntartása, esetleges újítása, korszerűsítése, viszont meg tudom azt is érteni, hogy miért nem költenek rá többet. Pedig lenne itt igény változásra, változtatásra.



"Remek ötlet lenne a gyakorikerdesek.hu oldaltól, ha egy idő leállás után lenne egy olyan tájékoztató rész, amiben az új felhasználót végig vezeti a hatékony Google keresés folyamatán."

Bár ezt nem nekem írtad, remélem nem bánod, hogy reagálok rá (és ezt sem kötekedésnek szánom). Szóval; azt támogatom, hogy kicsit okítva legyen a nép ilyen téren is, mert tényleg nagy szükség lenne rá, azonban ezt nem a GYK fogja megtenni. Kicsit maguk alatt is vágnák a fát, mert akkor ezzel a Google-t segítenék is, és az kapná meg az aktivitást a GYK helyett. Valamint ez már olyan "fizetett együttműködés" szagú is lenne.

Viszont az is tény, hogy jócskán termelődnek olyan kérdések is, amiket seperc alatt ki lehetne "gúglizni", de az oldalnak az az érdeke, hogy az is megmaradjon, mert az is plusz kattintás, plusz kiírt kérdés és plusz válasz, ez mind pedig forgalom. Bár az más kérdés, hogy az utóbbi fele úgyis ilyen "a Google a barátod!" szintű lesz.

2023. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 A kérdező kommentje:

#64

Rossz tapasztalni, hogy az embernek mindig oda kell írnia, hogy "nem kötekedésből", "építő kritikaként" és egyebek, mert sokan lehet tényleg annak vennék. Én például nem. Ha komoly hangvételű kritikát fogalmaznátok meg nekem, az sem zavarna, mert imádok vitázni.



"Bár ezt nem nekem írtad, remélem nem bánod, hogy reagálok rá (és ezt sem kötekedésnek szánom). Szóval; azt támogatom, hogy kicsit okítva legyen a nép ilyen téren is, mert tényleg nagy szükség lenne rá, azonban ezt nem a GYK fogja megtenni. Kicsit maguk alatt is vágnák a fát, mert akkor ezzel a Google-t segítenék is, és az kapná meg az aktivitást a GYK helyett. Valamint ez már olyan "fizetett együttműködés" szagú is lenne."

1. Nem bánom!!!!!!!!!!!!

2. Teljes mértékben igazad van.



Remélem nem gond, hogy röviden válaszoltam.

2023. júl. 28. 18:47
 66/72 anonim ***** válasza:
45%
Az
2023. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy vannak felhasználók akik nem figyelnek oda arra, hogy konkrétan mire is válaszolnak, mert ha a kérdés hosszú, nem olvassák végig és így eléggé "veszélyes" tanácsokat is adhatnak tévedésből. Például az eset, ahol a párkapcsolati gonddal levő kérdés elején már leszűröd, hogy a csajjal van a gond akiről kérdező beszél és van aki nem is olvassa csak automatikusan írja, hogy ez a hülye nő meg sem érdemli a kérdezőt. De ha veszed a fáradtságot, hogy végigolvasd, akkor leesik, hogy igazából a kérdező az, akivel a gondok vannak, birtokolni akarja a nőt. Az viszont, hogy a kérdező olyan kommenteket is kap amiben őt védik és nem a nőt, magabiztosabbá teszi abban, hogy ő ebben a kapcsolatban semmi rosszat nem tesz és az ő viselkedése elfogadható, a nővel van a gond, aki ezt nem tűri, aztán a következő nővel is ugyanígy bánik.
2023. aug. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
100%
67.: Nem pont így, de hasonlóan jártam egyszer én is. Egy gyerekkori dologgal kapcsolatban írtam ki kérdést, ahol az első válaszoló valami hülye nő volt, aki konkrétan csak az első egy-két mondatomat olvasta el (miszerint jobban kötődtem a nagyszüleimhez már gyerekként is), erre be is írta büszkén: "nem olvastam el, de ez a gond nálunk is, a gyerek jobban kötődik a nagyszülőkhöz". Majdnem ott voltam, hogy elküldöm a p.csába, hogy ki a f.szt érdekel most ő meg a kölke, írjon ki saját kérdést, ne az enyémet offolja a drámájával.
2023. aug. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim válasza:
51%
én bírom az oldalt nyilván vannak trollkodások meg beszólások mint minden platformon de ez az emberek toxikussága miatt van nem a platform hibája. amúgy meg ennél népszerűbb kérdezős oldal nincs magyarul szóval nincs mire váltani
2023. okt. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
69.: De van. Redditen is van magyar sub, nem is egy, magasabb színvonalat hozva, mint a gyakoris trollok.
2023. okt. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!