Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Középkorú embereknél már az...

Középkorú embereknél már az is teljesítménynek számít, ha valaki nem elhízott?

Figyelt kérdés

Statisztikák alapján is az emberek kétharmada túlsúlyos vagy elhízott, a fiatalok közt még valamelyest alacsonyabb ez az arány, de a középkorú embereknél magas. Vannak ilyen megnevezések is, hogy "apatest", "meg vagyok emberesedve", nőknél ugyanígy. Viszont nem gondolják sokan, hogy ez nem jó és tenni kellene ellene?

Tudom most mindjárt írják, hogy betegség miatt kövérek vagy nincs idejük mozogni, de azért legyünk őszinték, hogy a többség le tudna fogyni, ha akarna, csak lusták hozzá. Könnyebb olyan elméleteket gyártani, hogy felszínesség ezzel foglalkozni és bizonyos kor felett már ez nem számít, nem ez alapján ítéljük meg egymást. De igenis számít, az egészséges életmód és a sport kell, én nagyon felnézek azokra, akik adnak erre és nem csak ledöglenek egy sörrel a fotelbe munka után.



2023. júl. 27. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Ki számít középkorúnak?

Én úgy vagyok vele, hogy mindenki saját életének a kovácsa. Ha most nincs ideje az egészségre, majd később lesz ideje a betegségre, aztán meg majd vagyonokat költhet az egészségének a visszaszerzésére, amit fiatalon elb..szott. Pedig az egészségbe való befektetés sokkal olcsóbb és kivitelezhetőbb hosszú távon, mint vagyonokat költeni gyógyszerekre, hogy az egészséget visszaszerezzük, már ha sikerül egyáltalán visszaszerezni.

2023. júl. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Normálisnak lenni soha nem teljesítmény. Azért sem gratulál senki, hogy én nem vagyok drog-vagy alkoholfüggő, pedig globális szinten az én korosztályomban sokan azok.
2023. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Hát gondolom egy 30-40 évest nevezhetsz középkorúnak.Az apatest jellemző ebben a korban( nagyobb has) mindössze ennyi.

Párom 30éves koráig nem hízott sehova.Most pl 3 kilót sikerült híznia de csak hasra, szóval pocakos. De még ígyis csak 66kg 172cm.Nemtudni miért de 30felett igen több kg jön fel és általában hasra ezt nevezik apatestnek.

2023. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Egy KIS részben igazad van, 30-40-50 fölött az emberi szervezet jobban hajlamos raktározásra, mint fiatalabb korban. EZÉRT, de csak ezért valamennyire teljesítmény, ha valaki tartja a normál súlyát, mert FIGYELNIE kell arra, mit és mennyit eszik, illetve szükséges megfelelö mozgás is az izomzat megtartásához.

De aki fiatalabb korban is próbált egészségesen élni, annak nem jelent nagy átállást, csak PICIT több odafigyelést.

2023. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
3-as: a párodnak nem a súlyával van a gond, hanem a hiányzó sporttal!
2023. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Életében nem sportolt. Örül hogy hízott csak nem hasra volt a cél.


#3as vagyok

2023. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

MEGFELELÖ sporttal nem "hasra hízott volna", hanem normális, izmosabb (NEM kigyúrt!) alakja lenne. AZ a gond, hogy a legtöbben 30-ig nem sportolnak, mert "minek", utána meg formátlanra híznak. Ilyenkor legkésöbb el kellene kezdeni sportolni, hogy ne kövér, alaktalan valaki legyen belölük.

Hidd el tudom, miröl beszélek, 50 fölött döbbentem rá erre, és nulla sportolási múlttal meg 20 kiló plusszal vágtam bele a kontrollált étrend (kalóriaszámolás, minden ételt eszem, csak a mennyiségre figyelek), meg rendszeres sport. Ma, tíz éppel késöbb a súlyom az optimás sávba esik, és az alakom is jobb, mint egy áltan 25 évesneek.

2023. júl. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

45 felett számolják a "középkort".

Én mindig vékony, izmos, formás voltam, remek étvággyal :D, de bizony 50 felett már figyelni kell.

Sajnos nem ehetek annyit, mint amekkora az étvágyam. Tőlem ez hatalmas teljesítmény, mert imádok enni és óriási önuralom kell ahhoz, hogy tartani tudjam a formám.

A nőknél 40 felett a klimax is bekavar.

20 évesen jól kinézni nem teljesítmény. ;)

2023. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Oké hetes.Te ilyen vagy, más meg amolyan.Nem muszály mindenkinek úgy kinéznie mint te.Nem értem miért probléma ez neked. Így hízott nem különösebben zavarja nincs sörhasa nem értem miért probléma ez neked. pl combra szeretett volna hizni de hát olyan mint én..Hasra megy.Ez van.
2023. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!