Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyermektelenek általában...

A gyermektelenek általában hány éves korukban döntenek véglegesen?

Figyelt kérdés

Érdekes ez a kérdés, mert a gyermektelenség mai napig tabunak számít és a mai politikai légkörben valahogy olyan szentségtörés kimondani, ha valaki nem akar gyereket. Van viszont különbség abban ki hány évesen mondja ezt, mert 15 évesen valószínűleg még legyintenek egyet rá és azt mondják úgyis meggondolja magát, de ha 30 évesen mondja, annak azért nagyobb súlya van.

Sok gyermektelen beszámol arról, hogy már felnőttkora előtt is megfogalmazódott ez benne, de nem merte felvállalni vagy csak simán nem hitték el neki. Legtöbben talán akkor mondják ezt ki végleg, ha már úgy 35 elmúltak és nincs stabil párkapcsolatuk. Bár ez is sokféle, de arra azért kíváncsi vagyok, hogy van olyan, aki sokáig úgy érzi nem szeretne és végül mégis meggondolja magát? Vagy esetleg fordítva? Mi lehet az oka?



2023. júl. 31. 11:06
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán miért kellene erröl bárkivel is beszélni.
2023. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

#1

Hát mert gyakorlatilag bármilyen társaságban(rokonság, barátok, munkahely) előjöhet, hogy mikor lesz párod, gyereked.

2023. júl. 31. 11:09
 3/43 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez magánügy. Mármint, ha rákérdeznek, nem vagy köteles válaszolni.
2023. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ott a társaságot kell elhagyni. Ugyanis senkinek nincs joga más magánéletébe szólni, véleményt alkotni kérés nélkül. Annyira egyszerű a megoldás, de valahogy a magyarok mindent túlkombinálnak.
2023. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
63%

Elképzelem ennek az alkalmazását. Családi asztalnál:

Mama: Mikor lesz gyereked lányom?

Te: Ez magánügy...

2023. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
83%
Nálam ez egy hosszabb folyamat volt, és még most is úgy vagyok vele, hogy teljesen nem zárkóznék el, ha úgy alakulna az életem, de magamtól nem alakítom úgy az életem, hogy gyerekem legyen, mert nekem ez nem alapvető cél, egyébként senkinek semmi köze hozzá. Volt már, akinek azt mondtam, hogy ha babázni akar, csináljon magának.
2023. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
77%

Eleve divatos manapság a gyermektelenség. De a kormány se könnyíti meg a helyzetet...

Behazudott támogatások elvéve, élhetetlen körülmények, halott egészségügy és közoktatás. Ez lehet, hogy a magyarság végső haláltusája.

Csak az vérlázító, hogy ezt pont egy "családbarát" vezetés alatt érjük meg.

2023. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
81%
Én igazából sose gondolkoztam azon, hogy szeretnék-e gyereket. Párkapcsolatban sose volt téma. Aztán egyszer terhes lettem, de az abortusz mellett döntöttünk. Ez volt 6 éve. Most se tudom, hogy akarok-e, de inkább nem, mint igen.
2023. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
96%
8-ad vagyok újra, 31 éves vagyok egyébként.
2023. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki már serdülő korában, van, aki mondjuk középfiatalon, van, aki gyerekkora óta, mert olyan környezetben van.
2023. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!