Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom annyiban hagyni a...

Nem tudom annyiban hagyni a dolgokat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor vitázok valakivel és mondok valamit, és ő válaszul azt mondja rá, hogy oké, az úgy belül idegesít, nyugtalanít, nem tudom annyiban hagyni, és amikor kitisztul a fejem, rájövök, hogy ezzel a személlyel amúgy se éri meg vitázni. Nem viselem jól a konfliktust, néha beleremeg a hangom, de úgy érzem, hogy jó lenne az, hogy az helyett, hogy bizonyítgatom az igazamat, törődök a magam dolgával, és nem idegeskedek. Nehéz, mert nyilván megvagyok győződve az igazamról (meg ő is gondolom), és nem hagyom abba. Jó lenne az, hogy én is azzal fejezném be, hogy oké, és akkor mindenki magába dönti el, hogy igaza van.


Azzal viszont az a baj, hogy a személy azt hinné igaza van, és túl magabiztos lenne, ebből fakadóan meg többet kötne belém, mert lehet azt hinné, hogy egyetértek vele, és azt gondolná, hogy "tudatlan" vagyok, azért megosztja az "okosságait". Lehet túlgondolom, de most ez a konklúzióm.


Bár nyilván az is lehet, hogy hiába mutatom meg, hogy nem értek vele egyet, ostobának hinne így is, és okoskodna, majd próbálna át adni a "tudásából".


Nem tudom mit tegyek.



2023. júl. 31. 22:40
 1/4 Darius- ***** válasza:
50%
Szard le őt. Miért kéne igazodj hozzá bárhogy ? Igazából az lenne a legjobb, ha kerülnéd.
2023. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1


Igaz. Az a bajom, hogy nehezen tűrtőztetem magamat ha olyan személy mondja akinek hülye gondolkodásmódja van, nehezen tudom leszarni. Bár személyfüggő, de egy kis idő elteltével már nem annyira aggaszt ha nem számít annyira a személy. Viszont jó lenne néha csak úgy lenni vele, hogy akkor gondold így, mit bánom én.


Köszi a választ!

2023. júl. 31. 22:59
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Az oké néha csak annyit jelent, hogy nincs kedve a másik félnek folytatni a vitát/témát. Nem emberileg van a baja veled. Sőt, igazából nincs is baja. Ő elmondta az álláspontját, te a tiédet, ez láthatólag nem egyezik és nincs kedve folytatni tovább, mert egyrészt úgysem fogtok egy álláspontra jutni, másrészt túl hosszúba is nyúlhat, átevezhettek máshova is, ami újabb vitát generál.


Ha erre az okéra annyiban hagyod csak azt jelzed, hogy te is tudomásul vetted ugyanezt és nem azt hogy te egyetértesz vele.

Hibába folytatnád, ugyanúgy nem tudnád belétáplálni az igazadat. Nagyon nehéz valakinek az álláspontját teljes mértékben megváltoztatni, ahhoz nagyon mélyre le kell ásni, rá kell jönni, hogy neki miből fakad a saját felfogása, majd annál kiindulva felépíteni a sajátodat, de hogy ezt véghez is vidd és együtt akarjon működni, ne meneküljön el vagy forduljon be a folyamat közepére, az nagyon idő és türelemigényes. Ráadásul honnan veszed, hogy a te igazad valóban a helyes? Így pláne nem éri meg a saját igazadat másban elültetni. Ahány ember, annyi elképzelés/tudás/gondolkodásmód és pont ezért vagyunk emberek, mert nem mindenki ugyanúgy átja a világot és ez így van jól.


Inkább úgy állj hozzá, hogy jó, hogy megismerhettél más álláspontot. Te elmondod mit gondolsz, ő elmondja erre, hogy miért nem ért egyet és elmondod, hogy ez érdekes és ennyi.

2023. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Okos enged, szamár szenved.


valamint...


Ne vitatkozz hülyével, mert a többiek esetleg összetévesztenek vele!

2023. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!