Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem megy a virtuális kapcsolat...

Nem megy a virtuális kapcsolattartás a barátnőmnek. Hagyjam akkor annyiban a barátságunkat?

Figyelt kérdés
30 fölöttiek vagyunk mindketten, több gyerekkel. Elköltöztünk külföldre, időnként hazajárunk, és olyankor találkozunk. Mivel kicsik a gyerekek, telefonhívások is eddig mindig rövidre sikerültek, esélytelen normálisan beszélgetni (ha én dolgozom, ő suliban tanul, hétvégén meg ugye mindegyik gyerek otthon van). Maradhatna a chatelés, e-mailezés, kép- meg hangüzenet-küldözgetés, de ez csak nagyon ritkán működik, mert ő bevallottan ,,nem szereti”, ,,nem megy” neki. Így viszont kimaradunk egymás hétköznapjaiból. Nem tudom, mi a megoldás. Nem akarok elengedni 20 éves barátságot, de úgy érzem fölöslegesen kapálózom. Amikor személyesen találkozunk évente 1x, akkor tök jó minden. Ti mit tennétek a helyemben?

2022. ápr. 9. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Együtt érzek kérdező - hátha ez is segít!


Nekem is majdnem egy kereken 20 éves barátságom ment tönkre a közelmúltban. (Hirtelen nagyon erőteljes konfliktushelyzeteink kerekedtek.) Alig bírtam megbocsátani, lehiggadni.


Régen volt már köztünk annyi nézeteltérés/véleménykülönbség mint mostanában. Azzal magyarázta az illető a feszültségét, hogy nagyon fél az orosz-ukrán háború tovább terjedésétől. Menekülési rohama van...


Ezenkívül még a legközelebbi barátja is negatívan befolyásolja irányomban. Gyakran túl döntésképtelen, erőteljesen ingadozó a hangulata.

2022. ápr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem, velem is pont ez volt. Külföldre költöztünk, és a barátnőmnek nem ment a virtuális kapcsolattartás. Nekem is nagyon rosszul esett, de mivel amikor hazalátogattunk, minden olyan volt, mintha mi se történt volna, ott folytattuk a beszélgetéseket, ahol fél évvel korábban abbahagytuk, el kellett fogadnom, hogy ő ez a típus.

Én emiatt nem kukáznám a barátságot. Ha az itthoni találkozások alatt minden rendben, akkor szerintem ezt a békát le kell nyelni. A felnőttek néha nehezen vesznek fel új szokásokat, és ez a chatelgetés tipikusan ilyen.

Ha külföldre költözöl, el kell fogadnod, hogy két életed fog futni párhuzamosan, a kinti és az itthoni, és ezeknek nem lesz találkozási pontjuk. Fura dolog, de ez ilyen.

2022. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Vagy egy evben egyszer tok jo, es tudomasul veszed, hogy az eletedbol az athidalhato tavolsag ellenere kimarad, vagy teljesen veget vetsz az egesznek, mert bant, es egy evben egyszer sem esne mar jol. Harmadik opcio azert nincs, mert o nem fog tenni erte.

En is megeltem, bar en negyedevente talalkoztam emberekkel. Covid idejen szortam ki azokat, akik leszartak. Husz ev utan is.

2022. ápr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Gondolkoztam azóta a kérdéseden, mert nagyon előjött, ami velem is volt. Szerintem természetes, hogy kimaradtok egymás hétköznapjaiból, hiszen nem együtt élitek meg ezeket. Ez nem a barátnőd hibája. Valószínű, hogy te is ugyanúgy hiányzol neki, de jelenleg nem vagytok részesei egymás életének, mert te ott vagy, ő meg itt. Ez sajnos mindenkinél így működik. Ettől még szerethetitek egymást nagyon, de olyan kapcsolatban lehetetlen maradnotok, mintha a szomszédban lakna.

2022. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


4-es, ket masik baratnommel sem problema ez, csomot beszelunk, chatelunk, hanguzenetezunk, mikor, hogy. Megosztjuk egymassal a hetkoznapi oromeinket, gondjainkat.

2022. ápr. 9. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Még mindig 2-es és 4-es vagyok.

Nem ismerlek téged és a barátnődet sem, csak a saját esetemből kiindulva tudom azt mondani, hogy ez nem igazán mond el semmit a kapcsolat mélységéről. Mi azóta hazaköltöztünk. Azok az itthoni barátaim, akikkel sokkal sűrűbben tartottam kint a kapcsolatot chaten, ma már azt sem tudom, hol vannak. Az a barátnőm meg, akinek ez nem ment, és aki talán emiatt is annyira hiányzott, hogy néha fizikai fájdalmat okozott, a mai napig a legjobb barátnőm. Nem vagyunk együtt most sem sülve-főve, van, akivel sokkal többet beszélek, de ő a nagybetűs Barátom, akivel bármikor számíthatunk egymásra, ahogy ez már sokszor ki is derült.

Persze lehet, hogy ez nálatok máshogy van, fogalmam sincs. Ha úgy gondolod, engedd el az egészet. Vagy tedd be őt abba a dobozba, akikkel évente egyszer találkozol, és egyébként meg nem érdekel.

2022. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, meddig akarsz kint maradni. Gyere haza minél előbb, és megoldódik a probléma.
2022. ápr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!