Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a mai világban letenném az...

Ha a mai világban letenném az elektronikus eszközöket, milyen következményekkel járna?

Figyelt kérdés
Az Oppenheimer filmet néztem tegnap, és a filmbe többet is beleláttam, mint amit a rendező szeretett volna... Azt, hogy milyen jó volt az a világ a mai eszközök nélkül, hogy az ember ha csinált valamit, akkor százszázalékban csinálhatta, ha ismerkedni akart, nem volt idegen senkinek, ha odament valakihez, mert nem online zajlana az egész, stb.

2023. aug. 4. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Sokan szidják ezt a full elektronikus világot.


De ezt nem lehet kivédeni.


Maximum a baráti, ismerkedési, rokoni, személyes találkozókon tudunk változtatni, több legyen a személyes, illetve az életnek az a része, hogy többet járjunk el otthonról.


De! Lehetetlen megélni nélküle, munkahelyek is elektronikus rendszerekre álltak át, van amiben jobb is és gyorsabb is, és nem tudod nélkülözni a mindennapokban, a pénzmozgás, telefonálás, elérhetőség, pénzkeresés, utazás, és minden más miatt sem.

Ahhoz vissza kellene térni arra az időszakra mikor még a mobilokon nem volt net.


De ugyanakkor sokat könnyítenek számunkra is a mindennapokon.


Nem a technológia fejlődésével van probléma. Hanem a felhasználókkal. Ki mire és , hogyan használja.

2023. aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Milyen elektromos eszközökre gondolsz? Csak az internetre? Hajrá, ezt kezdheted is, pl. ne olvasgasd tovább a Gyakorit. :)

Tévé, telefon jöhet? Lámpa? Vagy ezentúl gyertyával tervezel világítani is? Nem ülsz autóba, se vonatra, hanem gyalog közlekedsz, max.lóháton?

Mindent meg lehet amúgy oldani, vannak olyan közösségek ma is, akik kivonulnak a világból.

2023. aug. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Pl. nem tudnál ilyen fantasztiksu kérdéseket feltenni...


De ki tiltja meg neked, hogy megtedd, legalább kipróbáld?

2023. aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A végétől haladva válaszolok:

#3 - Senki, de épp ez az, rettentő nehéz elhagyni, mert minden ezen zajlik. De talán nem is az elhagyás lenne a megoldás, hanem az emberek változtatása, hogy ne minden az elektronikus eszközökről szóljon. Számtalanszor látom, hogy párok, barátok, egyedül sétáló emberek állandóan telefonoznak. Nyaraláson is a napozó ágyban nyomják a telefont, fél óráig pózolnak egyetlen fotóért, stb. Mindenhol. És így ilyen mentalitással nehéz kapcsolódni az emberekhez.


#1 - Igazad van. Nem az eszközökkel van a probléma, hanem az emberekkel.

2023. aug. 4. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

#4: szóval az embereket változtatnád inkább, minthogy Te magad a magad kedvéért megtedd? Így azért nagyon nehéz.

Ja, ezt látdni, meg sokszor az ellenkezőjét. De neked miben befolyásolja az életedet, hogy egy pár a mobilját nézegeti? Ezek a példák egyáltalán nem példák arra, hogy NEKED ne lehetne elhagyni, vagy inkább csak csökkenteni az elektronikus eszközök használatát.


Jomolyan nem értem...

2023. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Pedig teljesen világos. A többi embert szidni iszonyú könnyű, a személyes életén változtatni viszont nehéz lenne, ezért marad az első verziónál. Ettől persze neki nem lesz jobb, mert nyivákolással még senki nem jutott előrébb, de legalább elmondhatja magáról, hogy mindenki hülye, csak ő a helikopter.
2023. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 - Abban befolyásol, hogy az ismerőseim is ezt teszik általában, beleértve a családomat és barátaimat is. Én hiába változtatok, ha mindenki más nem változtat. Egyébként igyekszek minél kevesebb időt képernyő előtt tölteni, beleértve minden képernyőt. Tévét egyáltalán nem nézek, filmet és sorozatot sem (kivéve az Oppenheimert, mert az nagyon érdekelt, és rettentő ritkán, ha valami nagyon érdekel). Számítógépet sem kapcsolok már be, csak ha szükséges valamihez. A telefon az egyetlen probléma, de az egész napi képernyőidőm nem lépi át a 4 órát.


#6 - Igen, igazad van.

2023. aug. 4. 11:50
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

"Én hiába változtatok, ha mindenki más nem változtat."

. Miért lenne hiába? Te nem érzed semmi hasznát?

2023. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudnék netfüggő lenni

Nem is értem 100 éve mit csináltak a depressziósok

2023. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első időszakod nehéz lenne, mert valamilyen szinten gondolom te is hozzászoktál ezekhez a kütyükhöz, így hiányozna, majd ha a túlponton átjutsz, akkor már jobban/könnyebben veszel majd elő könyvet olvasni pl.
2023. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!