Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért esnek bele sokan a...

Miért esnek bele sokan a káros szenvedélyekbe? pl alkohol ivás, tudatmódosító szerek, régen eljátszották a fizetésüket nyerő gépen, de ismerek szerencse játék függőket is.

Figyelt kérdés

2023. aug. 6. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Aki általában ilyen dolgokba esik (drog, vagy gyakori alkohol) az általában menekül valami elől vagy csak úgy tudja magát igazán elengedni. A függőség is egy mentális betegség.
2023. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Azzal tud kikapcsolni lazítani. Ad egyfajta jó érzést amit nehéz elengedni vagy helyettesíteni valami mással.
2023. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem választás kérdése... betegség. A betegség pedig nem válogat. Abban lehet választani, hogy vállalom-e, hogy szenvedélybeteg vagyok, kérek-e segítséget és elkezdem-e a felépülést. Én utóbbit választottam, dolgozom magamon bő egy éve, absztinensen.
2023. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy érdekestény, de az anorexia is olyan, mint egy szenvedélybetegség. Ott is elérsz egy súlyt és nem tudsz leállni, menni kell tovább a még alacsonyabb súlyra. Nagyon bele lehet cuppanni, kb az egész napod erről szól, aztán van egy ideál súlyod aminek lenned kéne pl délután 4-re, este 7-re, stb, ezért már akár napi 3x is leméred magad, hogy biztosan elérd a következő szintet (vagyis az alacsonyabb súlyt).
2023. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jókat írnak a többiek.

Másrészta: a szervezet hozzászokik ehhez, és ha nincs, akkor jön az elvonási tünet, amit "csak" további adagokkal tud pótolni.

2023. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ilyen az is ha valaki kaparós sorsjegy függő?
2023. aug. 6. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:
6#: Igen, mert a nyeremény-, a nagyobb nyeremény reményében nem tuddja/akarja abbahagyni, mert mindig azt érzi, hogy: "Na a következő magasabb összegű lesz", ami nem bizti, hogy bejön.
2023. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenki máshogy vezeti le a mindennapi életben átélt feszültséget. Valaki alkoholizál,cigizik,videójáték függő stb. Én inkább boxolok, odaképzelem a zsákra az idióta kollégám fejét és ütöm amíg lehet :D.
2023. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
elvileg valami gyerekkori hianyt akarnak vele potolni
2023. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!